Mladoboleslavská Škoda v problémech? Tržby jí klesly i více než o polovinu

Škodě Auto podle dostupných dat vloni výrazně klesl zisk, celosvětově až o 10 procent. Výraznou roli sehrály její výsledky v Indii, kde tržby spadly o propastných 66 procent. Zástupci automobilky už připouští, že firmu čekají těžké časy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Škoda Auto, a.s.

Zástupci automobilky Škoda v Indii přiznávají, že současná situace firmy na tamním trhu nevypadá dobře. Mladoboleslavskou společnost tam prý čeká těžká cesta k lepším zítřkům. Za cíl si přitom skupina Volskwagen vytyčila pětiprocentní podíl na trhu v roce 2025, což je o tři procenta více než v současnosti.

Škoda přitom ve městě Pune právě otevřela nové technologické centrum v rámci investičního projektu India 2.0. Jeho prostřednictvím chce koncern Volkswagen posílit svou pozici na tamním automobilovém trhu tím, že vytvoří specializované modely pouze pro Indii. Jako první má přijít do prodeje model SUV.

Indická pobočka Škody loni zaznamenala dramatický pokles tržeb. Prodalo se o více než 10 tisíc aut méně než v předcházejícím roce, tržby klesly kvůli rostoucím nákladům a nižší podpoře mateřské společnosti Volkswagen dokonce o 66 procent.

„Máme před sebou pár těžkých let. Zvlášť zisková situace není moc dobrá. Děláme ale to nejlepší, co umíme, abychom náš podnik řídili co možná nejefektivněji,“ řekl šéf indické části skupiny Volkswagen Gurpratrap Botarai.

Koncern Volkswagen má na indickém automobilovém trhu dvouprocentní podíl. V posledním fiskálním roce prodal tamním zákazníkům přes 3 miliony vozidel, čímž zaznamenal nárůst o téměř o 8 procentních bodů.

Nové techologické centrum v Pune otevřel o víkendu premiér Andrej Babiš, práci dá 250 místním inženýrům. Nadnárodní skupina chce časem posílit své výrobní kapacity i v další továrně v Aurangábádu. Navíc chce více používat místní součástky, jejich podíl se má zvýšit až na 95 %.

Provozní zisk mladoboleslavské automobilky loni klesl celosvětově. Za první tři čtvrtletí minulého roku spadl o 10 % na 1,1 miliardy eur (28,5 miliardy korun), a to přesto, že tržby se o více než 2 % zvýšily. Způsobil to nepříznivý vývoj měnových kurzů a, stejně jako v Indii, zvýšené náklady.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vietnamské aerolinky získaly povolení k létům do USA. Nastane potíž,…

15.02.2019 14:44 Vietnamské aerolinky budou moci nově létat do Spojených států a podílet se na sdílení kódu s…

Facebook se pořádně prohne? V USA mu hrozí bezprecedentní pokuta

15.02.2019 08:41 Sociální síť Facebook jedná s americkou Federální komisí pro obchod (FTC) o urovnání sporu kvůli…

Google investuje 13 miliard USD do datových center a kanceláří

14.02.2019 03:56 Americká společnost Google ze skupiny Alphabet hodlá v letošním roce investovat přes 13 miliard…

Ford svolává v Severní Americe 1,5 milionu dodávek kvůli převodovce

13.02.2019 20:48 Automobilka Ford Motor svolává v Severní Americe k úpravě téměř 1,5 milionu dodávkových vozů F-150…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama