Zisk Facebooku předčil očekávání, rostl ale nejpomaleji za šest let

Americká společnost Facebook zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí příjmy o 30 procent na 16,64 miliardy dolarů (375,7 miliardy Kč) a čistý zisk na 6,88 miliardy dolarů ze 4,24 miliardy před rokem. Přestože růst zisku byl nejpomalejší za víc než šest let, firma pokořila očekávání analytiků a její akcie po oficiálním uzavření trhů zpevnily o téměř devět procent, uvedla agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Facebook
doporučujeme

Zisk na akcii se zvýšil na 2,38 dolaru z 1,44 dolaru před rokem, zatímco analytici, které oslovila společnost Refinitiv, předpovídali 2,19 dolaru. Tržby pak odhadovali na 16,4 miliardy dolarů.

Od července, kdy firma poprvé varovala, že růst jejího zisku a příjmů by mohl zpomalit, její akcie ztratily třetinu hodnoty a cena se stále pohybuje na úrovni dvouletého minima.

Podle analytika severu Investing.com Harise Anwara je provozovatel největší sociální sítě světa z nejhoršího venku. "Navzdory všem ranám za poslední rok jeho reklamní činnost a účast uživatelů nebyly ovlivněny," řekl.

Celkové výdaje firmy ve čtvrtletí meziročně stouply o 62 procent na 9,1 miliardy dolarů, zatímco provozní marže se snížila na 46 procent z 57 procent.

Navzdory problémům se společnosti podařilo získat nové uživatele, zejména v Indii, Indonésii a na Filipínách. Přes 2,7 miliardy uživatelů použije každý měsíc alespoň jednu aplikaci, zatímco v předchozím čtvrtletí to bylo 2,6 miliardy. Počet měsíčních aktivních uživatelů facebooku stoupl o 2,2 procenta na 2,32 miliardy. Analytici čekali, že počet uživatelů dosáhne 2,3 miliardy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

General Motors mění strategii. Stahuje se z Austrálie, Nového Zélandu a…

17.02.2020 10:26 Americká automobilka General Motors se rozhodla stáhnout z Austrálie, Nového Zélandu a Thajska.…

Co k Valentýnu? Dezinfekci. Koronavirus srazil prodejcům květin tržby

14.02.2020 14:00 Prodejci květin v Hongkongu si stěžují, že jejich tržby ve srovnání s loňským rokem poklesly až o…

Covid-19 přeměnil dopravu ve světě, roste zájem o soukromé lety

14.02.2020 08:32 Rušení pravidelných linek z pevninské Číny a Hongkongu kvůli epidemii nového typu koronaviru vedlo…

Dopady koronaviru na ekonomiku zatím nelze vyčíslit

13.02.2020 22:27 Kolem nového koronaviru je zatím příliš mnoho nejistot, aby bylo možné odhadnout jeho dopad na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama