Vietnamské aerolinky získaly povolení k létům do USA. Nastane potíž, sejčkuje analytik

Vietnamské aerolinky budou moci nově létat do Spojených států a podílet se na sdílení kódu s americkými společnostmi. Americký Federální úřad pro letectví FAA vydal prohlášení, že Vietnam splňuje mezinárodní letecké bezpečnostní standardy, což umožňuje vietnamským aerolinkám létat do USA.

Přidejte svůj názor

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

V současnosti není provozován žádný přímý let mezi Vietnamem a Spojenými státy, přestože tento trh má potenciál v oblasti cestovního ruchu či návštěvy přátel a příbuzných. Zájem o provozování letů do USA již vyjádřily aerolinky Vietnam Airlines, Bamboo Airways či VietJet.

Společnost Bamboo uvedla, že by chtěla zahájit lety na přelomu let 2020 a 2021 a objednala si již letadla Boeing 787 určená pro lety na dlouhé vzdálenosti. Národní aerolinky Vietnam Airlines jednají o nákupu letadel na trasy do USA s Airbusem a Boeingem, letadla však obdrží nejdříve v roce 2022. Mezitím chtějí rozšířit dohodu o sdílení kódů s americkou společností Delta Air Lines. Dohoda o sdílení kódů znamená, že si společnosti navzájem prodávají letenky na své spoje. Také nízkonákladové VietJet plánují koupi širokotrupých letadel schopných provozovat lety do USA bez zastávky.

Hlavní analytik Centra pro letectví oblasti Asie a Tichomoří (CAPA) Brendan Sobie uvedl, že povolení od FAA je důležité pro Vietnam symbolicky a politicky. Domnívá se však, že vietnamské aerolinky budou mít problémy se ziskovostí letů do USA, protože zde není dostatečná poptávka od cestujících za obchodem a podnikáním, kteří jsou ochotni si připlatit za vyšší třídu.

Vietnamský letecký trh prudce roste. V letech 2010 až 2017 rostl ročně v průměru o 16 procenta. Vietnamské aerolinky patří mezi velké zákazníky výrobců letadel Boeing a Airbus, napsala agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se na mítinku chvástal ekonomickými úspěchy USA, analytici ho usadili

16.08.2019 08:23 Americký prezident Donald Trump při setkání s voliči hájil svůj přístup k americké ekonomice a…

Boeing mění plány, první let širokotrupého stroje 777X odložen. Proč?

15.08.2019 16:56 Americký výrobce letadel Boeing odložil první let nového širokotrupého letounu řady 777X z konce…

Alibaba trhá rekordy. Zisk a tržby překonaly očekávání analytiků

15.08.2019 15:33 Největší čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding v prvním finančním čtvrtletí zvýšil…

Další Trumpova cla? Čína hrozí Spojeným státům odvetou

15.08.2019 14:03 Čínská vláda hrozí odvetou proti plánovaným novým americkým clům, která chce Washington od 1. září…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama