Šest a půl tisíce nových pracovních míst. Fiat Chrysler plánuje velké investice v USA

Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) investuje do výroby nových modelů značky Jeep ve Spojených státech 4,5 miliardy USD (101,5 miliardy Kč) a vytvoří tam 6500 pracovních míst. Doufá, že tak podpoří značku a bude moci lépe konkurovat na lukrativním trhu velkých sportovně-užitkových vozů (SUV), kterému nyní dominují firmy General Motors a Ford Motor. Současně však automobilka oznámila, že propustí téměř 1400 zaměstnanců ve státě Illinois.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Průmysl
doporučujeme

Investice by měla směřovat do několika továren ve státě Michigan. Mimo jiné firma přemění továrnu na motory v Detroitu na montážní závod a ve třech dalších závodech provede změny, které by měly umožnit výrobu hybridních a plně elektrických vozů Jeep. Ve třetím čtvrtletí chce také začít s výstavbou nové továrny.

V rámci nového plánu FCA také ruší své původní rozhodnutí o přesunu výroby těžkých nákladních vozů z Mexika do Michiganu v roce 2020. Výroba tak zůstává v Mexiku a kapacity v Michiganu využije pro výrobu Jeepů.

FCA dnes rovněž uvedla, že zruší třetí směnu ve svém závodě v Illinois, kde montuje vozy Jeep Cherokee. O práci tak přijde 1371 zaměstnanců. Podle svých internetových stránek měla na konci roku 2017 automobilka celkem 236.000 zaměstnanců, z toho v Severní Americe 91.000.

Plány FCA přicházejí zhruba tři měsíce poté, co konkurenční General Motors oznámil, že hodlá v Severní Americe zrušit asi 15 procent pracovních míst a že uvažuje o uzavření až pěti továren. Vysloužila si tak silnou kritiku zaměstnanců i politiků, včetně prezidenta Donalda Trumpa, připomíná agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Whisky poteče do Asie i po brexitu, Británie má obchodní dohodu s Jižní…

22.08.2019 09:38 Británie dnes podepíše s Jižní Koreou dohodu o "kontinuitě" obchodu, která umožní podnikům obou…

Rozpočtový deficit USA roste, napřesrok překročí bilion dolarů

22.08.2019 07:17 Deficit federálního rozpočtu Spojených států v příštím fiskálním roce překročí hranici bilionu…

Alibaba odložila vstup na burzu v Hongkongu. Čeho se obává?

21.08.2019 09:43 Největší čínský internetový obchod Alibaba Group Holding se rozhodl odložit vstup na akciovou burzu…

Prodej aut v Číně upadá. Firmě Geely prudce klesl zisk, výhled nejistý

21.08.2019 09:01 Čínské automobilové společnosti Geely Automobile Holdings Ltd. klesl v první polovině letošního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama