Šest a půl tisíce nových pracovních míst. Fiat Chrysler plánuje velké investice v USA

Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) investuje do výroby nových modelů značky Jeep ve Spojených státech 4,5 miliardy USD (101,5 miliardy Kč) a vytvoří tam 6500 pracovních míst. Doufá, že tak podpoří značku a bude moci lépe konkurovat na lukrativním trhu velkých sportovně-užitkových vozů (SUV), kterému nyní dominují firmy General Motors a Ford Motor. Současně však automobilka oznámila, že propustí téměř 1400 zaměstnanců ve státě Illinois.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Průmysl
doporučujeme

Investice by měla směřovat do několika továren ve státě Michigan. Mimo jiné firma přemění továrnu na motory v Detroitu na montážní závod a ve třech dalších závodech provede změny, které by měly umožnit výrobu hybridních a plně elektrických vozů Jeep. Ve třetím čtvrtletí chce také začít s výstavbou nové továrny.

V rámci nového plánu FCA také ruší své původní rozhodnutí o přesunu výroby těžkých nákladních vozů z Mexika do Michiganu v roce 2020. Výroba tak zůstává v Mexiku a kapacity v Michiganu využije pro výrobu Jeepů.

FCA dnes rovněž uvedla, že zruší třetí směnu ve svém závodě v Illinois, kde montuje vozy Jeep Cherokee. O práci tak přijde 1371 zaměstnanců. Podle svých internetových stránek měla na konci roku 2017 automobilka celkem 236.000 zaměstnanců, z toho v Severní Americe 91.000.

Plány FCA přicházejí zhruba tři měsíce poté, co konkurenční General Motors oznámil, že hodlá v Severní Americe zrušit asi 15 procent pracovních míst a že uvažuje o uzavření až pěti továren. Vysloužila si tak silnou kritiku zaměstnanců i politiků, včetně prezidenta Donalda Trumpa, připomíná agentura Reuters.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uber koupí konkurenta z Dubaje, zaplatí za něj přes tři miliardy dolarů

25.03.2019 10:21 Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies se chystá koupit konkurenta ze Středního…

Blíží se další velká ekonomická krize? Ekonomové očekávají problémy už…

24.03.2019 23:36 Aktualizováno Na trhu se nyní hodně hovoří o možné ziskové recesi v USA. Tomu, že se opravdu blíží, podle ekonomů…

Krize přichází? Amerika se poprvé po deseti letech dostává do recese

23.03.2019 13:17 Aktualizováno Výnos desetiletých amerických státních dluhopisů dnes poprvé od krize před deseti lety klesl pod…

Obří zakázka Boeingu padla. Aerolinky nechtějí nebezpečné 737 MAX

22.03.2019 19:10 Indonéská letecká společnost Garuda zruší objednávku na letadla Boeing 737 MAX. Jako důvod uvedla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama