Světové magnáty přitahuje jen pár velkoměst, tato tři jasně vedou

Elitní populace světových magnátů má sice řadu domů po celém světě, jejich hlavní sídla se ale soustředí do pouhých deseti měst. Uvádí to společnost Knight Frank, která se zaměřuje na poradenství v realitách. Lidé s majetkem alespoň 30 milionů dolarů (680 milionů Kč) si oblíbili především Londýn, Tokio a Singapur.

Přidejte svůj názor

Velká Británie
doporučujeme

Přestože největší světovou ekonomiku mají Spojené státy, jediným městem z USA, které figuruje v první desítce měst, je New York.

Do velkých měst boháče táhnou podnikatelské příležitosti, možnosti životního stylu, nemocnice a dopravní infrastruktura. To platí především pro Londýn, jehož postavení ve finančnictví je zásadní nejen pro Británii, ale i v globálním měřítku.

K nejbohatším rezidentům britské metropole patří i členové miliardářské rodiny Rausingů, která vlastní výrobce obalů Tetra Laval, anebo realitní magnát Charles Cadogan.

V loňském roce ve světě žilo na 200.000 lidí s majetkem od 30 milionů dolarů, více než dvě třetiny z nich v Asii, Evropě a Severní Americe. Největším regionálním centrem pro tyto lidi je Evropa.

Díky rozmachu asijských ekonomik bude mít svět v letošním roce poprvé přes 20 milionů lidí s majetkem nejméně jeden milionu dolarů (přes 22 milionů Kč).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tržní hodnota firmy Alphabet přesáhla bilion dolarů

17.01.2020 08:56 Tržní hodnota americké společnosti Alphabet, která je majitelem Googlu, ve čtvrtek poprvé přesáhla…

Globální ekonomika na zcestí? Loňská čísla byla nejhorší od krize

16.01.2020 20:23 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 procenta, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by…

Pyrrhovo vítězství? Trump oslavuje část dohody s Čínou, cena je však vysoká

16.01.2020 14:53 Americký prezident Donald Trump oslavuje podpis první fáze obchodní dohody s Čínou přirozeně jako…

USA nezruší čínská cla před uzavřením druhé části dohody

15.01.2020 12:05 Aktualizováno Spojené státy nezruší cla na čínské zboží do doby, než bude dokončena druhá fáze čínsko-americké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama