Obchodní dohoda s USA? Čína přišla s další podmínkou

Podmínkou pro dosažení obchodní dohody mezi Čínou a Spojenými státy je odstranění cel, která již Washington v rámci obchodní války uvalil na čínské zboží. Uvedlo to dnes podle agentury Reuters čínské ministerstvo obchodu.

Přidejte svůj názor

Čína
doporučujeme

Americký prezident Donald Trump se na víkendové schůzce se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem dohodl na obnovení vzájemných obchodních rozhovorů. Ty ztroskotaly v květnu, kdy USA obvinily Čínu, že porušila sliby učiněné v rámci jednání.

Trump po sobotním setkání uvedl, že zatím nehodlá zavádět další cla na dovoz čínského zboží, a signalizoval i vstřícnější postoj k čínskému výrobci telekomunikačních zařízení Huawei. Čínská média nicméně v neděli varovala, že Peking a Washington ještě čeká dlouhá cesta k dosažení obchodní dohody.

Washington již v rámci obchodní války zavedl cla na čínské zboží, jehož roční dovoz do USA dosahuje zhruba 250 miliard dolarů (5,6 bilionu Kč). Čína odpověděla odvetnými cly na dovoz z USA v roční hodnotě 110 miliard dolarů. Washington viní Čínu z řady nekalých obchodních praktik, které podle něj poškozují americké podniky.

Mluvčí čínského ministerstva obchodu dnes uvedl, že obchodní týmy obou zemí jsou nyní v kontaktu. Podle hlavního ekonomického poradce Bílého domu Larryho Kudlowa se komunikace zatím odehrává po telefonu, ale v brzké době by se mělo konat osobní setkání vysoce postavených představitelů obou zemí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průlom v letecké dopravě: Nonstop let New York-Sydney skončil úspěchem …

20.10.2019 08:11 Rekordní první let mezi New Yorkem a Sydney bez mezipřistání byl úspěšný. Boeing 787-9 Dreamliner…

Obchodní spory drtí ekonomiku. Mezinárodní měnový fond volá po reformě WTO

20.10.2019 07:48 Obchodní spory patří mezi hlavní rizika ohrožující světové hospodářství, uvedl dnes Mezinárodní…

Miliardář bije na poplach ohledně ekonomické krize. Použil děsivé…

20.10.2019 02:34 Aktualizováno Blíží se celosvětová ekonomická krize? Americký miliardář Ray Dalio, který tu minulou správně…

Revoluce v boji s chudobou? Ekonomie se musí změnit, zní z Británie

20.10.2019 00:01 NÁZOR - Práce ekonomů Esther Dufloové, Abhijita Banerjeeho a Michaela Kremera o chudobě si zaslouží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama