Nissan se potýká s krizí, hodlá zrušit přes 10 tisíc pracovních míst

Japonský výrobce automobilů Nissan Motor hodlá zrušit více než 10.000 pracovních míst po celém světě. Informovala o tom dnes agentura Kjódó s odvoláním na zdroje z podniku. Automobilka podle svých finančních výkazů koncem března zaměstnávala kolem 139.000 lidí.

Přidejte svůj názor

Nissan LEAF 30 kWh
doporučujeme

Snižování počtu pracovních míst je podle agentury Kjódó součástí snahy společnosti o obrat v hospodaření. V uplynulém finančním roce se čistý zisk podniku propadl na devítileté minimum, zasáhly ho mimo jiné slabé tržby ve Spojených státech.

Firma již v květnu uvedla, že hodlá zrušit 4800 pracovních míst. Další snižování počtu zaměstnanců by podle agentury Kjódó měla oficiálně oznámit ve čtvrtek, kdy zveřejní čtvrtletní hospodářské výsledky.

Nissan se v poslední době potýká se slabou poptávkou, růstem nákladů a negativními důsledky obvinění bývalého předsedy správní rady Carlose Ghosna z finančních deliktů.

Ghosn vedl Nissan dvě desetiletí. V listopadu však byl zatčen a čeká na soud v Japonsku. Čelí obvinění, že využíval firemní peníze pro vlastní účely a podhodnocoval osobní příjmy ve finančních výkazech. Tvrdí však, že je nevinný.

Ghosn je architektem dlouholeté francouzsko-japonské automobilové aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila také automobilka Mitsubishi. Po listopadovém zatčení byl postupně odvolán z čela správních rad všech tří členských podniků aliance.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruští hackeři připravili banky o miliardy, stačil škodlivý program

05.12.2019 18:08 Aktualizováno Banky v desítkách zemí měla o více než 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliard Kč) s použitím…

Jeden z hlavních inženýrů firmy Boeing jde do důchodu, řešil krizi letadel…

05.12.2019 10:20 Hlavní inženýr divize komerčních letadel americké společnosti Boeing John Hamilton, který měl na…

Éra Reiwa začala neslavně. Japonská ekonomika se potápí, záchrana bude…

05.12.2019 10:04 Japonská vláda podpoří ekonomiku balíkem opatření v hodnotě zhruba 13 bilionů jenů (2,8 bilionu Kč)…

USA varují před zavedením digitální daně. Chce ji i Česko

04.12.2019 19:30 Americký ministr financí Steven Mnuchin dnes vyzval všechny země, aby pozastavily plány na zavedení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama