Nissan se potýká s krizí, hodlá zrušit přes 10 tisíc pracovních míst

Japonský výrobce automobilů Nissan Motor hodlá zrušit více než 10.000 pracovních míst po celém světě. Informovala o tom dnes agentura Kjódó s odvoláním na zdroje z podniku. Automobilka podle svých finančních výkazů koncem března zaměstnávala kolem 139.000 lidí.

Přidejte svůj názor

Nissan LEAF 30 kWh
doporučujeme

Snižování počtu pracovních míst je podle agentury Kjódó součástí snahy společnosti o obrat v hospodaření. V uplynulém finančním roce se čistý zisk podniku propadl na devítileté minimum, zasáhly ho mimo jiné slabé tržby ve Spojených státech.

Firma již v květnu uvedla, že hodlá zrušit 4800 pracovních míst. Další snižování počtu zaměstnanců by podle agentury Kjódó měla oficiálně oznámit ve čtvrtek, kdy zveřejní čtvrtletní hospodářské výsledky.

Nissan se v poslední době potýká se slabou poptávkou, růstem nákladů a negativními důsledky obvinění bývalého předsedy správní rady Carlose Ghosna z finančních deliktů.

Ghosn vedl Nissan dvě desetiletí. V listopadu však byl zatčen a čeká na soud v Japonsku. Čelí obvinění, že využíval firemní peníze pro vlastní účely a podhodnocoval osobní příjmy ve finančních výkazech. Tvrdí však, že je nevinný.

Ghosn je architektem dlouholeté francouzsko-japonské automobilové aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila také automobilka Mitsubishi. Po listopadovém zatčení byl postupně odvolán z čela správních rad všech tří členských podniků aliance.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchodní válka bude ještě "krvavější"? Trumpův výrok vyvolal rozruch

25.08.2019 16:14 Americký prezident Donald Trump lituje, že cla na čínské zboží nezvýšil ještě výrazněji. Takto má…

Trump vrací úder, oznámil další zvýšení cel na dovoz z Číny

24.08.2019 15:21 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v pátek v reakci na poslední kroky čínské vlády oznámil nové…

Trump je nasupený kvůli digitální dani, opět pohrozil Francii odvetou

24.08.2019 09:20 Před odletem do Francie na summit skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 dnes americký prezident…

Zemřel miliardář David Koch, 11. nejbohatší muž světa

23.08.2019 19:43 Aktualizováno Ve věku 79 let dnes zemřel americký miliardář a filantrop David Koch, který patřil spolu s bratrem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama