Další Trumpova cla? Čína hrozí Spojeným státům odvetou

Čínská vláda hrozí odvetou proti plánovaným novým americkým clům, která chce Washington od 1. září uvalit na dovážené čínské zboží v ročním objemu 300 miliard dolarů (téměř sedm bilionů Kč).

Přidejte svůj názor

CNY (jüan)
doporučujeme

Čínské ministerstvo financí dnes uvedlo, že v takovém případě bude nuceno zavést "nezbytná protiopatření", detaily ale nesdělilo.

Americký prezident Donald Trump plánuje zavést od příštího měsíce další desetiprocentní clo na čínský dovoz do Spojených států. To by znamenalo, že clu bude podléhat téměř veškerý dovoz z Číny do USA.

Trump ale v úterý oznámil, že některé druhy výrobků, jako jsou mobilní telefony, notebooky a další spotřební zboží, budou z tohoto opatření prozatím do poloviny prosince vyňaty. K tomu se dnes čínský úřad podle agentury AP nevyjádřil.

Hlava USA řekla, že její vláda rozhodla o odkladu cel na některé zboží, aby americkým spotřebitelům nekomplikovala nakupování před vánočními svátky. Odklad cel spolu se zprávou o obnovení rozhovorů s Čínou naznačují, že Trump by mohl být ochoten přistoupit na kompromis, uvedla dříve agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump vrací úder, oznámil další zvýšení cel na dovoz z Číny

24.08.2019 15:21 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v pátek v reakci na poslední kroky čínské vlády oznámil nové…

Trump je nasupený kvůli digitální dani, opět pohrozil Francii odvetou

24.08.2019 09:20 Před odletem do Francie na summit skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 dnes americký prezident…

Zemřel miliardář David Koch, 11. nejbohatší muž světa

23.08.2019 19:43 Aktualizováno Ve věku 79 let dnes zemřel americký miliardář a filantrop David Koch, který patřil spolu s bratrem…

Obchodní válka eskaluje. Čína oznámila odvetná cla na americké zboží

23.08.2019 16:52 Čína dnes oznámila nová cla na americké zboží, jehož roční hodnota dovozu do země dosahuje zhruba…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama