Nejbohatší lidé světa: Babiš si polepšil, Kellner pohoršil

Praha - V každoročním žebříčku dolarových miliardářů Forbesu jsou letos tři Češi, Petr Kellner, Zdeněk Bakala a Andrej Babiš. První dva si proti loňsku pohoršili, Babiš zbohatl, mezi „vycházející hvězdy“ pronikl Ivo Lukačevič, uvedl český Forbes ve středu na svém oficiálním profilu na Facebooku.

Andrej Babiš
doporučujeme

Majetek Petra Kellnera se meziročně snížil z 9,2 na 8,2 miliardy, Zdeňka Bakaly z dvou miliard na 1,9. Andrej Babiš si naopak polepšil z 1,1 na 1,4 miliardy dolarů.

Čtvrtým Čechem, který se letos probojoval do společnosti nejbohatších lidí planety, je Ivo Lukačovič. Majitel Seznamu ještě nemá majetek v hodnotě miliardy dolarů, dostal se ale do kategorie lidí, které se vyplatí do budoucna sledovat, protože se jim daří a na miliardu dolarů se mohou brzy dostat.

Nejbohatším člověkem planety je podle aktuálního žebříčku Forbesu investor Carlos Slim s majetkem 69 miliard dolarů, následovaný Billem Gatesem (61 miliard) a Warrenem Buffettem (44 miliard). Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg je s majetkem odhadovaným na 17,5 miliardy dolarů na pětatřicátém místě žebříčku.

Petr Kellner je aktuálně na 110. místě, o které se dělí s ruským těžařem Iskanderem Machmudovem a američanem Richardem Kinderem. Mezi nejbohatšími lidmi světa se Kellner umístil těsně za mediálním magnátem Rupertem Murdochem a zdaleka překonal například bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho, který s majetkem za 5,9 miliardy dolarů skončil na 169. místě. Zdeněk Bakala se dělí o 683. místo a Andrej Babiš o 913. místo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážné dopady koronakrize: Agentura Fitch zhoršila rekordní počet státních…

03.07.2020 13:31 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v prvním pololetí v důsledku negativních dopadů…

Majetek šéfa Amazonu Bezose dosáhl nové rekordní hodnoty

02.07.2020 19:39 Majetek zakladatele a šéfa internetového obchodu Amazon Jeffa Bezose překonal rekord z doby před…

Farmaceutická firma Novartis se prohne. Kvůli uplácení lékařů zaplatí 678…

02.07.2020 10:43 Švýcarská farmaceutická společnost Novartis zaplatí ve Spojených státech 678 milionů dolarů (16…

Koronakrize: Prodej aut v USA zamrzl, výsledky jsou nejhorší za více než…

02.07.2020 09:29 Prodeje automobilů ve Spojených státech v důsledku koronavirové krize zažily nejhorší čtvrtletí od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy