Počítače Dell smrdí kočičinou, chybu firmy odskákal domácí mazlíček

New York - Mnozí majitelé notebooků Dell Latitude 6430u si stěžují, že jejich nijak levné počítače smrdí kočičinou. Někteří na zákaznickém fóru společnosti Dell uvádějí, že zápach vychází buď z klávesnice, anebo z opěrky dlaní.

Ilustrační foto
doporučujeme

První stížnost přišla podle britského deníku The Guardian v červnu 2013, kdy se jeden zákazník Dellu ozval se zápachem u nového Dellu Latitude E6430u. "Stroj je skvělý, ale smrdí, jako by byl vyráběn u kocouřího kotce. Je to opravdu hrozné! Zdá se, že přichází z klávesnice," vysvětluje problém uživatel.

Další z majitelů problematického notebooku napsal, že se cítí provinile. Opakovaně prý vynadal svému postaršímu kocourovi Jerrymu, neboť mu dával za vinu, že mu počítač zaneřádil. Také prý vyhodil peníze z okna, když šel s kocourem k veterináři, neboť se domníval, že jeho domácího mazlíčka trápí zdravotní potíže.

Následně technický poradce Dellu, skrývající se pod přezdívkou SteveB, na stránce technické podpory oznámil, že silný zápach nepředstavuje žádné zdravotní riziko. "Zdá se, že byl způsoben výrobním procesem, který byl nyní změněn," uvedl. Dell nabízí výměnu postižených dílů.

Firma zákazníkům také poradila, aby klávesnici otřeli, případně profoukli stlačeným vzduchem. To ale podle agentury AP nepomohlo a zápach připomínající kočičí moč přetrvává.

Témata: počítače | firmy
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amazon se brzy může stát největším maloobchodníkem v USA

12.06.2021 18:21 Americký internetový prodejce Amazon by již v příštím roce mohl vystřídat řetězec Walmart na postu…

Google ve Francii zaplatí pokutu za upřednostňování své reklamy

07.06.2021 18:31 Aktualizováno Americká internetová společnost Google ve Francii zaplatí pokutu 220 milionů eur (5,6 miliardy Kč)…

Země skupiny G7 se dohodly na dani ze zisku globálních firem minimálně 15…

05.06.2021 14:08 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se dnes dohodli na zavedení daně ze zisku globálních…

Microsoft: Ruští hackeři zodpovědní za loňský útok na SolarWinds vedou…

28.05.2021 21:28 Ruská hackerská buňka, která loni skrze software firmy SolarWinds pronikla do sítí desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama