Air France a KLM ruší lety do Číny až do 15. března

Aerolinky Air France a KLM dnes oznámily, že kvůli novému typu koronaviru nebudou do pevninské Číny létat až do 15. března, informovala agentura AFP. Původně bylo spojení přerušeno do konce tohoto týdne. Návrat k běžnému letovému spojení je naplánován až na 29. března.

boeing
doporučujeme

"Počínaje 16. březnem 2020 plánujeme společně s KLM obnovit postupně spojení s Šanghají a Pekingem," stojí na webových stránkách Air France.

Od poloviny března budou podle dnešního sdělení aerolinky Air France a KLM střídavě zajišťovat denně jeden let do obou čínských měst a zpět. "Šanghaj a Peking tak budou znovu denně spojené s Evropou, a to buď přes Paříž nebo Amsterodam v závislosti na dni letu," stojí v prohlášení.

K běžnému letovému plánu se společnost Air France-KLM hodlá vrátit až 29. března. Poslední březnovou neděli chce také obnovit lety do města Wu-chan, ze kterého se nový typ koronaviru začal šířit.

Společnost, která vznikla v roce 2004 fúzí nizozemských aerolinek KLM a francouzské letecké společnosti Air France, za prioritu označuje "zdraví a bezpečnost svých zákazníků a zaměstnanců".

Spojení s pevninskou Čínou kvůli novému typu koronaviru na přelomu ledna a února zrušila na různě dlouhou dobu řada světových leteckých společností včetně British Airways, Lufthansy, Air Canada, American Airlines či United Airlines.

Česká vláda v pondělí kvůli šíření koronaviru schválila zákaz přímých letů mezi Čínou a Českou republikou, který bude platit od neděle 9. února do odvolání.

Především v Číně, ale i v některých dalších zemích, je zatím registrováno přes 28.000 případů onemocnění; dosud nákaze podlehlo 565 osob - 564 lidí v Číně a jeden člověk na Filipínách.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Honda se ve čtvrtletí kvůli koronaviru propadla do ztráty

05.08.2020 21:14 Japonská automobilka Honda Motor se v prvním finančním čtvrtletí kvůli koronavirové krizi propadla…

Microsoft by mohl za TikTok zaplatit až 30 miliard dolarů

05.08.2020 20:10 Americká společnost Microsoft chce jednání s čínským podnikem ByteDance o případné akvizici její…

Facebook spouští službu pro sdílení videí Reels, je podobná TikToku

05.08.2020 17:26 Americká internetová společnost Facebook spouští ve Spojených státech a desítkách dalších zemí…

Britské aerolinky Virgin Altantic v USA vyhlásily bankrot

05.08.2020 16:26 Britská letecká společnost Virgin Atlantic, která podobně jako ostatní aerolinky tvrdě doplácí na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama