Aktivity v Číně omezují další firmy, například Adidas či Airbus

Na šíření nového typu koronaviru dnes reagují další firmy, své pobočky v Číně zavírá německý výrobce sportovního zboží Adidas, plánovanou odstávku svého čínského montážního závodu pak prodlužuje evropský výrobce letecké techniky Airbus. Neplacené volno svým zaměstnancům nařídily hongkongské aerolinky Cathay Pacific Aiways, informuje list South China Morning Post.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Adidas v Číně uzavře významný počet prodejen. Kromě obchodů, které firma provozuje sama, se k podobnému kroku chystají i její franšízanti. Podnik dnes uvedl, že se řídí nařízeními čínských úřadů. Četné obchody v Číně zavřel i konkurent Adidasu, americká společnost Nike.

Nový typ koronaviru už v Číně zabil skoro 500 lidí a téměř 25.000 jich nakazil. Minimálně 170 nakažených je i v dalších zemích, včetně evropských. V České republice se nákaza novým typem koronaviru prozatím neprokázala.

Airbus rozhodl, že prodlouží plánovanou odstávku svého montážního závodu v Tchien-ťinu. Firma uvedla, že vyhodnocuje dopady tohoto kroku. Podnik má mimo Evropu dva montážní závody - kromě Tchien-ťinu ještě v Mobile v americkém státě Alabama.

Čínská továrna Airbusu byla zavřená kvůli oslavám nového lunárního roku a měla obnovit provoz na konci ledna. To se ale nestalo, protože podnik má kvůli dopadům koronaviru potíže s logistikou.

Hongkongské aerolinky Cathay Pacific Airways dnes požádaly svých 27.000 zaměstnanců, aby zůstali doma na třítýdenní neplacené dovolené, uvedla agentura Reuters. Podle listu South China Morning Post se firma kvůli koronaviru potýká s poklesem tržeb. Společnost v úterý oznámila, že sníží lety do pevninské Číny o 90 procent.

Šéf Cathay Pacific Augustus Tang dnes zaměstnancům ve videu oznámil, že situace je stejně vážná jako v roce 2009, kdy vypukla finanční krize. Zvláštní dovolenou nařídila firma svým pracovníkům jak v roce 2009, tak i o šest let dříve, kdy vypukla nákaza SARS.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tesco se stahuje z Číny, prodalo podíl v partnerské firmě

25.02.2020 10:24 Největší britský maloobchodní řetězec Tesco dokončil stahování z Číny. Za 275 milionů liber (8,3…

Japonské akcie oslabily kvůli koronaviru na čtyřměsíční minimum

25.02.2020 09:37 Japonské akcie dnes oslabily kvůli šíření nového koronaviru na čtyřměsíční minimum. Hlavní index…

Menší čínské firmy na pokraji kolapsu. Nemají peníze na mzdy a placení…

24.02.2020 15:48 Čínské firmy se kvůli epidemii nového typu koronaviru potýkají s nedostatkem peněz na mzdy a na…

Covid-19 dolehl na cestovní ruch. Do Francie jezdí o třetinu méně turistů,…

24.02.2020 09:06 Do Francie přijíždí kvůli novému typu koronaviru o 30 až 40 procent méně turistů, než se očekávalo.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama