Amazon se pustil do nového typu podnikání. V USA otevřel internetovou lékárnu

Internetový prodejce Amazon dnes otevřel ve Spojených státech online lékárnu. Až domů bude zasílat i běžné léky na předpis hrazené zdravotním pojištěním, přičemž pro předplatitele služby Prime bude zásilka zdarma. Amazon se tak pustil do nového typu podnikání a podle agentury AP má jeho krok potenciál otřást celým farmaceutickým odvětvím stejně jako předtím prodejem knih, hraček nebo potravin.

Amazon, americký internetový obchod
doporučujeme

Amazon podle AP uvedl, že ve svém obchodě bude prodávat krémy, pilulky i léky, které je potřeba skladovat v chladu, jako je inzulín. Zákazníci si na jeho stránkách vytvoří profil a požádají své ošetřující lékaře, aby recepty zasílali rovnou Amazonu.

Firma sdělila, že bude akceptovat většinu pojištění. Předplatitelé Prime, kteří pojištěni nejsou, si u ní budou moci nakoupit generika i značkové léky se slevou.

Amazon se na vstup do farmaceutického odvětví dlouho připravoval. Před dvěma lety koupil za 750 milionů dolarů (16,8 miliardy Kč) internetovou lékárnu PillPack, která se specializuje na léky na předpis, jež pacientům rozesílá domů. Ta bude fungovat i nadále a soustředí se na chronicky nemocné.

Krok Amazonu ohrožuje pozici tradičních amerických lékárenských řetězců CVS a Walgreens, ale i maloobchodního řetězce Walmartu, který také prodává léky. Podle serveru CNBC přichází Amazon s novou službou v příhodný okamžik, protože může v čase koronaviru těžit ze strachu Američanů chodit se vyzvedávat léky do kamenných lékáren.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tesla nevylučuje spojení s jinou automobilkou, řekl Musk při přebírání ceny

02.12.2020 10:53 Americký výrobce elektromobilů Tesla nevylučuje spojení s jinou automobilkou. Řekl to šéf…

Konkurence pro Microsoft: Salesforce.com kupuje aplikaci Slack za 27,7…

02.12.2020 10:15 Aktualizováno Americký výrobce podnikového softwaru Salesforce.com se dohodl na převzetí aplikace pro pracovní…

Prognóza OECD: Světová ekonomika klesne o 4,2 procenta, oživení v Česku…

01.12.2020 13:29 Aktualizováno Světová ekonomika v letošním roce kvůli koronaviru klesne o 4,2 procenta, v příštím roce naopak o 4…

Exxon Mobil odepíše majetek v hodnotě až 20 miliard dolarů

01.12.2020 09:12 Americký ropný a plynárenský gigant Exxon Mobil odepíše majetek v hodnotě 17 až 20 miliard dolarů …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama