Americké akcie posílily díky nadějím na léčbu nemoci covid-19

Americké akcie dnes výrazně posílily díky povzbudivým informacím o přípravku remdesivir pro léčbu pacientů s nemocí covid-19. Nárůstu akciového trhu nezabránila ani zpráva o téměř pětiprocentním poklesu ekonomiky Spojených států v prvním čtvrtletí.

Americké akcie posílily díky nadějím na léčbu nemoci covid-19
doporučujeme

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 2,21 procenta a obchodování zakončil na 24.633,86 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 2,66 procenta na 2939,51 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil dokonce o 3,57 procenta na 8914,71 bodu.

Americká společnost Gilead Sciences oznámila, že její experimentální lék remdesivir úspěšně prošel testem a může být účinný už po pěti dnech podávání. Remdesivir byl pokusně použit při léčbě pacientů s covidem-19 v řadě zemí včetně České republiky.

Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se v prvním čtvrtletí v přepočtu na celý rok snížil o 4,8 procenta. Největší ekonomika světa tak kvůli koronaviru zaznamenala nejprudší propad od globální finanční krize z roku 2009.

Podle analytika Matthewa Keatora ze společnosti Keator Group investoři nicméně doufají, že hospodářský život se postupně začne vracet k normálu. Americká centrální banka (Fed) dnes navíc slíbila, že použije veškeré své nástroje k podpoře ekonomiky Spojených států.

Výrazný nárůst dnes zaznamenaly například akcie společnosti Alphabet, která je majitelem internetového gigantu Google. Firma v úterý zveřejnila čtvrtletní tržby, které překonaly očekávání analytiků.

Na devizovém trhu dnes americký dolar oslaboval, protože povzbudivé informace o přípravku remdesivir podpořily zájem investorů o rizikovější aktiva. Euro kolem 22:00 SELČ vykazovalo vůči dolaru nárůst půl procenta na 1,0877 USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti předních světových měn, ve stejnou dobu ztrácel zhruba 0,4 procenta na 99,5 bodu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA i přes snahu EU nechají cla na airbusy i další evropské zboží

13.08.2020 10:35 Spojené státy ponechají v platnosti 15procentní clo na dovoz evropských letadel Airbus i…

Deficit amerického rozpočtu je kvůli dopadům koronaviru rekordní

12.08.2020 21:00 Deficit rozpočtu Spojených států za prvních deset měsíců fiskálního roku do konce července…

Walt Disney končí se slavnou značkou 20th Century Fox

12.08.2020 16:57 Americká zábavní společnost Walt Disney končí se značkou 20th Century Fox, která je jedním z…

Toshiba je poprvé po čtyřech letech ve ztrátě, klesá zájem o kopírky a čipy

12.08.2020 12:24 Japonský průmyslový konglomerát Toshiba se v prvním čtvrtletí kvůli koronaviru propadl do provozní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama