Authentic Brands plánuje převzít firmy Arcadia a Debenhams

Americká společnost Authentic Brands plánuje převzít dvě britské maloobchodní skupiny, a to zkrachovalý řetězec obchodních domů Debenhams a firmu Arcadia Group, majitele řetězce obchodů s oděvy Topshop.

Firmy, ilustrační foto
doporučujeme

Uvedl to na svých internetových stránkách list The Daily Telegraph, který se odvolává na informované zdroje. Authentic Brands podle listu tento víkend jednal s konkurzními správci obou firem.

V pondělí uvedla britská společnost Frasers Group, že jedná o koupi firmy Debenhams a že má také zájem o účast v prodeji zkrachovalé Arcadia Group podnikatele Philipa Greena. Frasers byla dříve známá jako Sports Direct a doufá, že se jí podaří uzavřít dohodu a zachránit pracovní místa v Debenhams. Současně ale varovala, že to bude komplikovaná transakce a že je potřeba jednat rychle.

Správci firmy Debenhams tento měsíc uvedli, že společnost bude postupně zrušena a po 242 letech činnosti zavře všechny své obchody. Debenhams má asi 12.000 zaměstnanců. Arcadia zkrachovala koncem listopadu. Podnik má zhruba 13.000 zaměstnanců, uvedla agentura Reuters.

Authentic Brands vlastní práva na různé oděvní a zábavní značky, o které se stará, dále je rozvíjí či poskytuje licenci na jejich použití. Celkem má 50 značek, včetně práv na použití jmen Elvis Presley či Marilyn Monroe. Roční maloobchodní tržby firmy se podle jejích internetových stránek pohybují kolem 14 miliard USD (305 miliard Kč).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

CNN: Loni se dostavělo 106 mrakodrapů, nejméně od roku 2014

15.01.2021 11:52 Za loňský rok se v celém světě dostavělo 106 budov s výškou přesahující 200 metrů. To je o 20…

Biden představil balík na pomoc ekonomice USA, opatření budou stát 1,9…

15.01.2021 10:08 Aktualizováno Nastupující prezident Spojených států Joe Biden ve čtvrtek (místního času) představil chystaný…

USA umístily Xiaomi na černou listinu, akcie firmy prudce klesly

15.01.2021 08:56 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa umístila na černou listinu podniků spojených s…

Globální ekonomika by letos mohla růst nejvíce za 20 let, uvádí studie PwC

13.01.2021 12:37 Světová ekonomika by měla letos vzrůst o zhruba pět procent. Šlo by tak o nejrychlejší růst od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama