Automobilka Ford ve čtvrtletí zvýšila zisk, díky růstu hodnoty podílu v Argo AI

Americká automobilka Ford Motor ve druhém čtvrtletí navzdory negativním dopadům koronavirové krize zvýšila čistý zisk na 1,12 miliardy dolarů (zhruba 25 miliard Kč) ze 148 milionů dolarů před rokem. Zisku dosáhla díky růstu hodnoty jejího podílu v podniku Argo AI. který se zaměřuje na samořízené vozy.

Ford Fiesta
doporučujeme

Firma to oznámila v noci na dnešek. Dodala však, že v celém letošním roce počítá se ztrátou.

Hodnota podílu Fordu v podniku Argo AI vzrostla o 3,5 miliardy dolarů. Podle agentury DPA hodnotu Argo AI výrazně zvýšila skutečnost, že do podniku investoval 2,7 miliardy dolarů také německý automobilový koncern Volkswagen.

Bez zahrnutí mimořádných položek automobilka Ford ve druhém čtvrtletí prodělala 1,9 miliardy dolarů, tedy 35 centů na akcii. Analytici přitom v anketě společnosti FactSet předpovídali, že ztráta dosáhne 1,17 dolaru na akcii, napsala agentura AP.

Tržby Fordu se ve druhém čtvrtletí v důsledku šíření koronaviru meziročně propadly zhruba o polovinu na 19,37 miliardy dolarů. Koronavirová krize měla v automobilovém sektoru negativní dopad na poptávku i na výrobní aktivity.

Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se ve druhém čtvrtletí propadla do čisté ztráty 1,05 miliardy eur (27,5 miliardy Kč) po zisku 793 milionů eur před rokem. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Fiat Chrysler se podobně jako další firmy v odvětví potýká s dopady koronavirové krize.

Na provozní úrovni automobilka prodělala 928 milionů eur. Provozní ztráta tak byla výrazně nižší, než očekávali analytici. Ti ji v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 1,87 miliardy eur. V Severní Americe se firmě dokonce podařilo dosáhnout provozního zisku 39 milionů eur.

Celkové tržby společnosti se ve druhém čtvrtletí kvůli dopadům pandemie na poptávku a výrobu meziročně propadly o 56 procent na 11,71 miliardy eur (306,5 miliardy Kč). Firma dodala zákazníkům 424.000 vozů, což je o 63 procent méně než před rokem.

Skupina Fiat Chrysler Automobiles vznikla v roce 2014 spojením italské automobilky Fiat s americkým partnerem Chrysler. Teď se plánuje spojit i s francouzským konkurentem PSA.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hyundai chystá novou řadu elektromobilů, akcie prudce posílily

10.08.2020 09:05 Jihokorejská automobilka Hyundai Motor plánuje novou řadu elektromobilů, kterou bude prodávat pod…

Aerolinky na Tchaj-wanu nabízejí lety "jen tak" a kurzy pro děti

10.08.2020 08:01 Tchajwanské aerolinky China Airlines o víkendu při speciálním dvouhodinovém letu dovolily dětem,…

Saúdská Arábie se potýká s koronakrizí. Zisk ropného gigantu Aramco prudce…

09.08.2020 14:50 Aktualizováno Čistý zisk saúdskoarabské ropné společnosti Aramco se ve druhém čtvrtletí kvůli nízkým cenám ropy…

O aktivity TikToku v USA se zajímá také Twitter

09.08.2020 09:08 Americká internetová společnost Twitter projevila zájem o převzetí aktivit čínské aplikace pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama