Buffett dál bohatne. Jeho firma Berkshire Hathaway dosáhla rekordního zisku

Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta loni díky růstu cen akcií zvýšila čistý zisk na rekordních 81,42 miliardy dolarů (1,9 bilionu Kč). Čistý zisk prudce vzrostl z předloňských čtyř miliard dolarů, uvedla dnes firma.

Přidejte svůj názor 1 komentář

buffett, warren
doporučujeme

Výsledek tak překonal předchozí rekord 44,94 miliardy dolarů z roku 2017, kdy podnik těžil ze snížení daně ze zisku ve Spojených státech.

V samotném čtvrtém čtvrtletí firma vykázala čistý zisk 29,16 miliardy dolarů po ztrátě 25,39 miliardy před rokem. Provozní zisk nicméně klesl na 4,42 miliardy dolarů z 5,72 miliardy, a to kvůli nepříznivým výsledkům pojišťovacích aktivit.

Devětaosmdesátiletý Buffett působí jako výkonný ředitel a předseda správní rady společnosti Berkshire. Ve výročním dopise akcionářům dnes dle agentury Reuters ujistil, že firma je "stoprocentně připravena" na to, že ji jednoho dne on i místopředseda Charlie Munger opustí. Šestadevadesátiletý Munger je Buffettovým dlouholetým kamarádem a spolupracovníkem.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 90 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola. Buffett patří mezi nejbohatší lidi světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská ekonomika do krize neupadá. Odolává kolapsu

28.03.2020 14:08 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19…

Globální ekonomika klesne, země budou chtít úvěry, uvedl MMF

27.03.2020 20:15 Aktualizováno Globální ekonomika v letošním roce kvůli globální pandemii nemoci COVID-19 klesne a mimořádně…

OECD: Každý měsíc karantény sníží růst HDP o dva procentní body

27.03.2020 14:37 Každý měsíc, který hospodářsky silné země stráví v karanténě, povede ke snížení ročního hrubého…

Vláda USA by mohla převzít podíly v aerolinkách, navrhuje Trump

27.03.2020 08:28 V aerolinkách, kterým hrozí v důsledku pandemie koronaviru krach, by americká vláda mohla převzít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama