Čínský výrobce telefonů Xiaomi plánuje velký odkup akcií

Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi Corp. koupí zpět vlastní akcie za 12 miliard hongkongských dolarů (36,2 miliardy Kč). Chce tak podpořit jejich cenu, která letos klesla téměř o třetinu. Oznámila to společnost v dnešním prohlášení.

Americký dolar (USD)
doporučujeme

Xiaomi vstoupil na akciovou burzu loni v červenci. Oznámený odkup je zatím jeho největším nákupem vlastních akcií. Jejich cena reagovala na oznámení růstem o téměř sedm procent.

Xiaomi trápí pokles globální poptávky po chytrých telefonech, ale také růst konkurence v regionu. Akcie však stáhl dolů rovněž pokles širšího akciového trhu v Hongkongu v reakci na masivní protivládní protesty, které začaly v červnu. Hodnota firem na hongkongské burze se od června snížila o 152 miliard USD (3,6 bilionu Kč).

Odkup akcií přichází necelý týden poté, co Xiaomi zrušil již zpožděný plán nabídky akcií na trhu v pevninské Číně, kterým chtěla přilákat investory. Při oznámení zrušení nabídky firma uvedla, že má odpovídající kapitál a zaměří se na rozvoj podnikání.

"Správní rada věří, že odkup akcií za současných podmínek ukáže, že firma věří ve svůj podnikatelský výhled a vyhlídky," uvádí se v prohlášení. Současné finanční zdroje umožňují firmě realizovat odkup akcií a současně si udržet solidní finanční pozici, napsala agentura Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zakázal obchodovat s čínskými vlastníky TikToku a WeChatu

07.08.2020 10:31 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump vydal příkaz, kterým Američanům zakázal blíže nespecifikované…

Uber má kvůli koronakrizi vysokou ztrátu, zájem o rozvoz jídla ale strmě…

07.08.2020 09:23 Provozovatel alternativní taxislužby Uber vykázal ve druhém čtvrtletí ztrátu 1,78 miliardy USD (39…

Demokraté chtějí, aby Fed bojoval proti rasovým nerovnostem

07.08.2020 09:10 Američtí zákonodárci z opoziční Demokratické strany představili nový návrh zákona, který by…

Microsoft má zájem o veškeré aktivity TikToku mimo Čínu, píše Financial…

07.08.2020 08:52 Americký softwarový gigant Microsoft se zajímá o převzetí veškerých aktivit aplikace pro sdílení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama