Čínský výrobce telefonů Xiaomi plánuje velký odkup akcií

Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi Corp. koupí zpět vlastní akcie za 12 miliard hongkongských dolarů (36,2 miliardy Kč). Chce tak podpořit jejich cenu, která letos klesla téměř o třetinu. Oznámila to společnost v dnešním prohlášení.

Přidejte svůj názor

Americký dolar (USD)
doporučujeme

Xiaomi vstoupil na akciovou burzu loni v červenci. Oznámený odkup je zatím jeho největším nákupem vlastních akcií. Jejich cena reagovala na oznámení růstem o téměř sedm procent.

Xiaomi trápí pokles globální poptávky po chytrých telefonech, ale také růst konkurence v regionu. Akcie však stáhl dolů rovněž pokles širšího akciového trhu v Hongkongu v reakci na masivní protivládní protesty, které začaly v červnu. Hodnota firem na hongkongské burze se od června snížila o 152 miliard USD (3,6 bilionu Kč).

Odkup akcií přichází necelý týden poté, co Xiaomi zrušil již zpožděný plán nabídky akcií na trhu v pevninské Číně, kterým chtěla přilákat investory. Při oznámení zrušení nabídky firma uvedla, že má odpovídající kapitál a zaměří se na rozvoj podnikání.

"Správní rada věří, že odkup akcií za současných podmínek ukáže, že firma věří ve svůj podnikatelský výhled a vyhlídky," uvádí se v prohlášení. Současné finanční zdroje umožňují firmě realizovat odkup akcií a současně si udržet solidní finanční pozici, napsala agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zachraňuje svět: Povolil čerpání ropy z rezerv. Situace je vážná

16.09.2019 21:43 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump schválil uvolnění ropy ze strategických rezerv, pokud to bude…

Volkswagen se dohodl na urovnání žalob v Austrálii, bude ho to stát majlant

16.09.2019 12:19 Německá automobilka Volkswagen se v Austrálii dohodla na urovnání žalob tisíců zákazníků…

Zaměstnanci General Motors vstoupili do stávky, je první od roku 2007

16.09.2019 09:14 Zhruba 49.000 zaměstnanců největší americké automobilky General Motors ve Spojených státech, kteří…

Obchodní válka zuří. Čínský průmysl je na tom nejhůř za posledních 17 a…

16.09.2019 08:25 Průmyslová výroba v Číně stoupla v srpnu v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama