Další oběť koronakrize. Jeden z nejstarších obchodních domů v USA je v insolvenci

Jeden z nejstarších provozovatelů obchodních domů ve Spojených státech, společnost Lord & Taylor, požádal v neděli o soudní ochranu před věřiteli.

Lord & Taylor (autor: Tom Mozart)
doporučujeme

Firma se tak stala další na rostoucím seznamu legendárních jmen, která se kvůli koronavirové pandemii dostala do finančních potíží, uvedla agentura Reuters.

V soudní žádosti o ochranu firma uvedla, že její majetek i závazky se pohybují v rozmezí od 100 milionů do 500 milionů USD (2,2 miliardy až 11,2 miliardy Kč). Podle vyjádření na svých internetových stránkách společnost hledá nového majitele a chystá se předložit plán reorganizace.

Podobně jako řada jiných maloobchodních firem také Lord & Taylor už před koronavirem bojoval s přesunem zájmu zákazníků od kamenných obchodů na internet. Pandemie pak nejhůře dopadla na firmy, které se zaměřují na oblečení do kanceláře, neboť velká část úředníků začala pracovat z domova. Firma byla také nucena v březnu kvůli koronaviru dočasně zavřít všechny své obchody.

Legendární řetězec obchodních domů založili v roce 1826 dva britští imigranti. Řetězec je považován za nejstarší v USA a řadí se i mezi nejstarší ve světě, informuje AP. Svůj hlavní obchod na newyorské Páté Avenue otevřel v roce 1914. Firma se proslavila díky luxusní módě, ale také svými vánočními výlohami. Loni firmu koupila od společnosti Hudson's Bay Company za 71 milionů USD (1,6 miliardy Kč) francouzská firma Le Tote, která se zaměřuje na půjčování oděvů.

Z dalších známých jmen kvůli koronaviru požádaly už v květnu o bankrotovou ochranu firmy J Crew Group, JC Penney a Neiman Marcus, v červenci pak společnost Lucky Brand. Tento měsíc žádost o bankrot podala už také společnost Taylored Brands, mateřská společnost značek Men's Wearhouse a Jos. A. Banks. Od začátku letošního roku do 23. července požádalo podle agentury AP o ochranu před věřiteli zhruba 40 firem, malých i velkých. To je více než za celý loňský rok dohromady.

Lord & Taylor vlastní 38 obchodů a má 651 zaměstnanců. Tržby firmy loni činily zhruba 253,5 milionu USD.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firma Huawei je ochromena sankcemi USA, konkurenční výrobci mobilů větří…

23.11.2020 15:55 Čínští výrobci telefonů, mimo jiné Xiaomi, Oppo a Vivo, se snaží získat podíl na trhu, jemuž…

Nejlepší podmínky pro podnikání mají ženy v Izraeli, ČR je mezi Ugandou a…

23.11.2020 14:54 Nejlepší podmínky pro podnikání v roce 2020 mají ženy v Izraeli. Na druhém místě jsou Spojené státy…

Kauza Ghosn: Japonsko zadržovalo exšéfa Nissanu neprávem, tvrdí experti OSN

23.11.2020 12:15 Bývalý šéf automobilky Renault-Nissan Carlos Ghosn byl v Japonsku zadržován neprávem. Uvedla to…

Prognóza: Velké firmy letos zřejmě sníží dividendy nejvíce od roku 2009

23.11.2020 08:49 Dividendy vyplacené největšími světovými společnosti v letošním roce klesnou kvůli koronavirové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama