Firmě Samsung vzrostl zisk o 23 procent, díky čipům a jednorázovým položkám

Provozní zisk jihokorejské společnosti Samsung Electronics Co. Ltd. ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů stoupl o 23 procent na 8,1 bilionu wonů (160 miliard Kč). Zisk překonal odhady analytiků díky nárůstu prodeje čipů pro datová centra v reakci na zvýšenou práci z domova v době koronavirové pandemie, který kompenzoval i slabší poptávku po chytrých telefonech a televizorech, a díky jednorázovému zisku divize obrazovek.

Samsung
doporučujeme

Informuje o tom agentura Reuters. Analytici dotazovaní agenturou Refinitiv SmartEstimates čekali zisk jen 6,4 bilionu wonů. Výnosy klesly o sedm procent na 52 bilionů wonů.

Samsung je největším světovým výrobcem polovodičů a těží z rostoucí poptávky po čipech pro osobní počítače a servery kvůli zvýšené práci z domova a výuce přes internet. Růst poptávky vytáhl vzhůru také ceny paměťových čipů DRAM. Analytici však varují, že růst cen paměťových čipů zřejmě nebude pokračovat v druhé polovině roku. Údaje společnosti DRAMeXchange ukazují, že za čtvrtletí ceny čipů stouply v průměru o 14 procent, v červnu však ve srovnání s květnem zůstaly beze změny.

Jednorázový zisk divize obrazovek byl podle analytiků způsoben platbou od Applu, kterému Samsung dodává obrazovky pro jeho přístroje. Lépe si zřejmě vedly i divize mobilních telefonů a televizorů kvůli nižším marketingovým nákladům, upozornili analytici.

Další detaily firma zatím nezveřejnila. Celkovou zprávu o výsledcích hospodaření s veškerými podrobnostmi zveřejní později v tomto měsíci.

Akcie Samsungu od počátku letošního roku klesly o 1,4 procenta. Hlavní index jihokorejského akciového trhu KOSPI oslabil jen o 0,4 procenta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Honda se ve čtvrtletí kvůli koronaviru propadla do ztráty

05.08.2020 21:14 Japonská automobilka Honda Motor se v prvním finančním čtvrtletí kvůli koronavirové krizi propadla…

Microsoft by mohl za TikTok zaplatit až 30 miliard dolarů

05.08.2020 20:10 Americká společnost Microsoft chce jednání s čínským podnikem ByteDance o případné akvizici její…

Facebook spouští službu pro sdílení videí Reels, je podobná TikToku

05.08.2020 17:26 Americká internetová společnost Facebook spouští ve Spojených státech a desítkách dalších zemí…

Britské aerolinky Virgin Altantic v USA vyhlásily bankrot

05.08.2020 16:26 Britská letecká společnost Virgin Atlantic, která podobně jako ostatní aerolinky tvrdě doplácí na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama