Globální prodej smartphonů klesl o pětinu, Huawei šlape na paty Samsungu

Celosvětový prodej chytrých telefonů konečným uživatelům se ve druhém čtvrtletí kvůli koronavirové krizi meziročně snížil o 20 procent na 295 milionů přístrojů. Jedničkou na trhu byla jihokorejská společnost Samsung, těsně za ní následovala čínská firma Huawei. Informovala o tom výzkumná společnost Gartner na svých internetových stránkách.

Samsung představuje kompletní portfolio řady Galaxy A
doporučujeme

"Restrikce týkající se cestování, uzavírky obchodů a opatrnější utrácení za zbytné zboží během pandemie vedly k druhému čtvrtletnímu poklesu prodeje smartphonů za sebou," uvedl analytik společnosti Gartner Anshul Gupta. Poukázal nicméně na zlepšující se situaci v Číně.

Samsung podle údajů firmy Gartner vykázal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles prodeje chytrých telefonů o zhruba 27 procent na 54,76 milionu přístrojů, zatímco prodej Huawei se snížil o necelých sedm procent na 54,13 milionu přístrojů, uvedl androidcental.com.

Tržní podíl Samsungu tak klesl na 18,6 procenta z 20,3 procenta před rokem. Tržní podíl Huawei naopak vzrostl na 18,4 procenta z 15,7 procenta. "Výkony v Číně pomohly Huawei zabránit horšímu čtvrtletnímu výkonu," uvedl Gupta. "Huawei zvýšila své vedení v Číně, kde ve druhém čtvrtletí ovládla 42,6 procenta trhu se smartphony," dodal.

Třetí místo na světovém trhu s chytrými telefony obsadila americká společnost Apple s 13procentním podílem. Její prodej klesl pouze o 0,4 procenta na 38,39 milionu přístrojů. "Zlepšené podnikatelské podmínky v Číně pomohly Applu dosáhnout v této zemi růstu," uvedla analytička firmy Gartner Annette Zimmermannová. Apple podle ní těžil rovněž z uvedení nového telefonu iPhone SE na trh.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volkswagen investuje do elektrifikace v Číně další miliardy eur

28.09.2020 16:54 Německý automobilový koncern Volkswagen investuje do roku 2024 do elektrifikace v Číně spolu se…

Obchodní válka pokračuje. USA zavedly restrikce na dodávky pro čínskou SMIC

28.09.2020 08:00 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zavedla restrikce na dodávky některých zařízení…

Soud zablokoval zákaz distribuce čínské aplikace TikTok v USA

28.09.2020 07:57 Americký soud dočasně zablokoval nařízení administrativy prezidenta Donalda Trumpa, které zakazuje…

Letadla Boeing 737 MAX by mohla obnovit provoz ještě letos, avizuje…

25.09.2020 13:47 Regulátoři by v listopadu mohli povolit obnovení provozu letadel Boeing 737 MAX, která by se tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama