Google nechá zaměstnance doma nejspíš až do července 2021

Americký internetový gigant Google nechá své zaměstnance kvůli pandemii pracovat z domova nejméně do příštího července. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom dnes informoval list The Wall Street Journal (WSJ). Rozhodnutí se týká zhruba 200.000 zaměstnanců na plný úvazek a smluvních pracovníků společnosti Alphabet, která Google vlastní.

Google, autor: Paweł Czerwiński
doporučujeme

Rozhodnutí podle zdrojů minulý týden učinil generální ředitel Alphabetu Sundar Pichai po debatě s úzkým vedením Googlu. Několik málo zaměstnanců společnosti bylo o věci informováno už minulý týden. Pichai se podle zdrojů zčásti rozhodl s ohledem na rodiny zaměstnanců s dětmi, které čeká nejistý školní rok a možná výuka z domova.

Interně by firma mohla firma prodloužení práce z domova oznámit už dnes. Bude se týkat zaměstnanců ústředí firmy v kalifornském Mountain View i většiny lidí z velkých kanceláří podniku ve Spojených státech, Británii, Indii, Brazílii a v dalších zemích. Dosud platilo, že se zaměstnanci Googlu z domovů do kanceláří vrátí na počátku ledna 2021.

Co se týče dalších amerických technologických firem, list WSJ očekává, že se kvůli kroku Alphabetu ocitnou pod tlakem. Microsoft svým lidem ve městech jako je New York sdělil, že se mohou do práce vrátit tento podzim. Apple otevřel a znovu zavřel některé své obchody. Šéf facebooku Mark Zuckerberg očekává, že v následujícím desetiletí bude polovina zaměstnanců společnosti pracovat z domova.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA i přes snahu EU nechají cla na airbusy i další evropské zboží

13.08.2020 10:35 Spojené státy ponechají v platnosti 15procentní clo na dovoz evropských letadel Airbus i…

Deficit amerického rozpočtu je kvůli dopadům koronaviru rekordní

12.08.2020 21:00 Deficit rozpočtu Spojených států za prvních deset měsíců fiskálního roku do konce července…

Walt Disney končí se slavnou značkou 20th Century Fox

12.08.2020 16:57 Americká zábavní společnost Walt Disney končí se značkou 20th Century Fox, která je jedním z…

Toshiba je poprvé po čtyřech letech ve ztrátě, klesá zájem o kopírky a čipy

12.08.2020 12:24 Japonský průmyslový konglomerát Toshiba se v prvním čtvrtletí kvůli koronaviru propadl do provozní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama