Koronakrize: Prodej aut v USA zamrzl, výsledky jsou nejhorší za více než 10 let

Prodeje automobilů ve Spojených státech v důsledku koronavirové krize zažily nejhorší čtvrtletí od hospodářské recese z let 2007 až 2009. Vyplývá to podle serveru CNN z údajů o odbytu předních automobilek za druhé čtvrtletí.

Ilustrační foto
doporučujeme

Největší americká automobilka General Motors (GM) například oznámila, že její prodej na domácím trhu se ve druhém kvartálu meziročně snížil o 34 procent na 492.489 vozů. Japonský konkurent Toyota v USA zaznamenal pokles prodeje o téměř 35 procent a italsko-americký rival Fiat Chrysler o téměř 39 procent, napsala agentura Reuters.

Koronavirová krize vedla k dočasnému uzavření prodejen automobilů a zároveň podkopala poptávku. Dočasné přerušení výroby navíc vedlo k nedostatku populárních modelů, píše CNN.

Automobilka GM uvedla, že utrpěla nejprudší pokles prodeje v dubnu, zatímco v květnu a červnu již registrovala známky oživení. Hlavní ekonom společnosti Cox Automotive Jonathan Smoke nicméně varoval, že navzdory těmto známkám oživení není pravděpodobné, že během léta zaznamená prodej prudký nárůst.

Cox předpokládá, že po zveřejnění údajů všech automobilek vykáže celkový prodej aut v USA za druhé čtvrtletí pokles o 35 procent. Výzkumná společnost LMC očekává, že v celém letošním roce se prodej propadne o 22 procent. Spojené státy jsou druhým největším automobilovým trhem na světě po Číně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hyundai chystá novou řadu elektromobilů, akcie prudce posílily

10.08.2020 09:05 Jihokorejská automobilka Hyundai Motor plánuje novou řadu elektromobilů, kterou bude prodávat pod…

Aerolinky na Tchaj-wanu nabízejí lety "jen tak" a kurzy pro děti

10.08.2020 08:01 Tchajwanské aerolinky China Airlines o víkendu při speciálním dvouhodinovém letu dovolily dětem,…

Saúdská Arábie se potýká s koronakrizí. Zisk ropného gigantu Aramco prudce…

09.08.2020 14:50 Aktualizováno Čistý zisk saúdskoarabské ropné společnosti Aramco se ve druhém čtvrtletí kvůli nízkým cenám ropy…

O aktivity TikToku v USA se zajímá také Twitter

09.08.2020 09:08 Americká internetová společnost Twitter projevila zájem o převzetí aktivit čínské aplikace pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama