Koronavirus má největší dopad na automobilku Volkskwagen

Německá společnost Volkswagen je automobilkou, která je nejvíce vystavena negativním důsledkům epidemie nového koronaviru v Číně. Uvedla to dnes podle agentury Bloomberg společnost Standard & Poor's (S&P). Volkswagen je největším výrobcem automobilů na světě a jeho součástí je mimo jiné česká Škoda Auto.

Přidejte svůj názor

Volkswagen
doporučujeme

Volkswagen v Číně vyrábí a prodává téměř 40 procent svých vozů. Ačkoli jeho hlavní čínské továrny nestojí v epicentru epidemie v provincii Chu-pej, je pravděpodobné, že zůstanou delší dobu uzavřeny kvůli restriktivním opatřením, která čínská vláda přijala v boji proti šíření nemoci, upozorňuje S&P ve své dnešní zprávě.

V ohrožení jsou podle S&P dividendy kolem tří miliard eur (zhruba 75 miliard Kč), které společné podniky v Číně automobilce Volkswagen vyplácejí. S&P navíc kvůli koronaviru zrušila svou prognózu, podle které měl letos čínský automobilový trh oživit po předchozích dvou letech poklesu za sebou, píše Bloomberg.

Volkswagen minulý týden oznámil, že kvůli koronaviru prodloužil dovolenou v čínských továrnách, které provozuje prostřednictvím společných podniků s místními automobilkami.

Dovolená spojená s oslavami lunárního Nového roku měla původně skončit již toto pondělí. Kvůli koronaviru však zůstanou továrny společného podniku s firmou Shanghai Automotive Group (SAIC) mimo provoz minimálně do 10. února, zatímco továrny společného podniku s First Automotive Works (FAW) neobnoví výrobu dříve než 9. února.

Škoda Auto minulý týden uvedla, že kvůli koronaviru odložila všechny služební cesty svých zaměstnanců do Číny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie Covid-19 těžce dopadá na ekonomiku. Prodej aut v Číně klesl o 92…

21.02.2020 09:06 Prodej osobních automobilů se v Číně v první polovině února v důsledku epidemie nového typu…

Koronavirus může aerolinky připravit o desítky miliard dolarů

20.02.2020 18:36 Epidemie nového typu koronaviru by letos mohla způsobit první pokles globální poptávky po osobní…

Google aktualizuje pravidla užívání. Jde o největší změnu od roku 2012

20.02.2020 17:12 Aktualizováno Americká internetová společnost Google v reakci na postoj evropských soudů aktualizovala pravidla…

Čínské restaurace v USA téměř zejí prázdnotou. Hosty odrazuje virus Covid…

20.02.2020 09:12 V restauraci Shabu House v čínské čtvrti amerického města Houston se podávají tradiční asijská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama