Kubu drtí sankce USA, nemá dost pohonných hmot. Zemědělci zapřáhnou voly

Kvůli nedostatku pohonných hmot Kubánci v zemědělství znovu zapojí hospodářská zvířata. Na 4000 volů má pomoci s pěstováním cukrové třtiny a dalších plodin. V plánu je také snížit dovoz hnojiv, místo nich se budou používat vedlejší produkty, které vznikají při výrobě cukru. S odkazem na šéfa cukrovarnického úřadu Azcuba Julia Garcíu Péreze o tom informují kubánská média.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Benzinky
doporučujeme

Na nedostatek paliv, hlavně motorové nafty, už před týdnem poukázal kubánský prezident Miguel Díaz-Canel. Příčinu vidí v přísnějších sankcích, které na komunistický ostrov v Karibiku uvalily Spojené státy. Washington vyvíjí tlak na rejdařství, aby ztížil lodní zásobování, uvedl prezident zhruba jedenáctimilionového ostrova.

zdroj: YouTube

Kubu tvrdě zasáhla hospodářská krize ve Venezuele, odkud získává ropu výměnou za to, že tam posílá své lékaře. Takto získanou surovinu Havana dál prodává, díky čemuž získává cenné devizy. Caracas byl ale nucen kvůli ekonomickým problémům dodávky ropy výrazně omezit.

Právě údajnou podporou venezuelského prezidenta Nicoláse Madura ze strany Kuby a "utlačováním kubánského lidu" zdůvodňuje svůj tvrdý přístup vůči Kubě americký prezident Donald Trump, poznamenala agentura DPA. Touto politikou se Trump výrazně odchýlil od svého předchůdce v úřadu Baracka Obamy. Ten prosazoval větší vstřícnost a v roce 2015 po půlstoletí obnovil diplomatické vztahy mezi USA a Kubou.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miliardář bije na poplach ohledně ekonomické krize. Použil děsivé…

19.10.2019 22:00 Aktualizováno Blíží se celosvětová ekonomická krize? Americký miliardář Ray Dalio, který tu minulou správně…

Kryptoměna "stablecoin" vzbuzuje obavy, země G20 ji budou přísněji…

19.10.2019 12:48 Finanční představitelé zemí ze skupiny G20 zahrnující 20 největších ekonomik světa se shodli na…

Maduro ruinuje Venezuelu: Ceny vzrostly o 4680 procent, chybí základní…

19.10.2019 12:17 Hrubý domácí produkt (HDP) Venezuely v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni klesl o…

Mezinárodní měnový fond odložil radikální reformu. Natruc Číně?

19.10.2019 11:12 Mezinárodní měnový fond (MMF) odložil rozhodnutí o navýšení kapitálu a změně struktury akcionářů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama