Miliardář bije na poplach ohledně ekonomické krize. Použil děsivé přirovnání

Blíží se celosvětová ekonomická krize? Americký miliardář Ray Dalio, který tu minulou správně předpověděl, promluvil o svých obavách. V souvislosti se současnou situací navíc použil jedno děsivé přirovnání.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Ekonomická krize je v posledních měsících opět aktuálním tématem médií po celém světě. Někteří ekonomové před ní varují, jiní odborníci jsou v prognózách zdrženlivější. Tuzemský server E15.cz přinesl citace z rozhovoru amerického miliardáře Raya Dalia pro televizi CNBC. Známý investor v něm bije na poplach.

Propast mezi chudými a bohatými je podle něj největší od 30. let minulého století, kdy si celý svět procházel nejhorší ekonomickou krizí. „Desetina procenta nejbohatších obyvatel USA vlastní přibližně tolik, co ‚spodních‘ 90 procent,“ tvrdí boháč ze zámoří.

Dalio poukázal na to, že značnou mírou nerovnosti trpí obě největší světové ekonomiky, tedy americká a čínská. Vzestup asijské země vnímá jako další paralelu s krizí v první polovině 20. století. „Roste zde mocnost, která nabourává stávající světový řád,“ varuje.

V souvislosti s probíhající americko-čínskou obchodní válkou hovoří miliardář o různých typech konfliktů – obchodní, technologické, měnové a geopolitické války. Budoucnost světové ekonomiky podle něj není zrovna růžová.

„Nyní jsme na vrcholu, růst nemůže pokračovat věčně,“ prohlašuje muž, který varoval i před poslední ekonomickou krizí. Jako problém vnímá i omezené možnosti centrálních bank, které nemohou ekonomiku rozjet snižováním úrokových sazeb. „Evropa je na hranici svých možností, Japonsko také a ani USA nemají mnoho variant,“ dodává Dalio.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nissan jde ke dnu. Automobilce klesl provozní zisk o 70 procent

12.11.2019 11:10 Japonské automobilce Nissan Motor ve druhém finančním čtvrtletí klesl provozní zisk o 70,4 procenta…

Trump se podezřele obohacuje? Jeho hotelové impérium prudce zvýšilo obrat

12.11.2019 08:38 Hotely náležející do realitní říše prezidenta Donalda Trumpa od jeho zvolení v roce 2016 skokově…

Trump nechce válku s EU? Opět odloží uvalení cel na auta

12.11.2019 07:24 Americký prezident Donald Trump tento týden oznámí, že o další půlrok odkládá rozhodnutí o zavedení…

Čínská firma kupuje British Steel, dohoda může zachránit tisíce pracovních…

11.11.2019 17:52 Aktualizováno Čínská společnost Jingye Group se dohodla na koupi britského výrobce oceli British Steel. Oznámil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama