Pandemie pokazila Black Friday. Do obchodů v USA přišlo o 52 procent méně zákazníků

Do kamenných obchodů ve Spojených státech přišlo během slevové akce "černý pátek" (Black Friday) z obav před koronavirem o 52,1 procenta méně zákazníků než loni. Tržby na internetu ale ve stejný den stouply o 21,6 procenta a byly opět rekordní. S odkazem na údaje společností Sensormatic Solutions a Adobe Analytics o tom píše web CNBC.

New York
doporučujeme

"Věděli jsme, že (návštěvnost) bude na Black Friday nižší, jen nebylo jasné o kolik," řekl CNBC analytik Brian Field ze Sensormatic Solutions. "Nakupující rozkládají nákupy do celé předvánoční sezóny kvůli obavám z udržování odstupů a z pandemie," dodal. Sensormatic Solutions dříve uvedla, že na šest týdnů do Vánoc odhaduje návštěvnost kamenných prodejen meziročně nižší o 22 až 25 procent. Její údaje z černého pátku jsou zatím předběžné.

V ranních pátečních hodinách vypadalo mnoho obchodních domů ve větší části země téměř opuštěně a parkoviště byla poloprázdná. Nejvíce lidí přišlo nakupovat stejně jako jindy na černý pátek kolem druhé hodiny odpolední.

Na síti ve stejný den ale zákazníci nakoupili zboží v hodnotě devíti miliard dolarů (197 miliard Kč), tedy meziročně o 21,6 procenta více, uvádějí data firmy Adobe Analytics. Letošní černý pátek je tak v USA co do objemu útraty na internetu podle Adobe Analytics druhý nejlepší nákupní den v historii po loňském tzv. kybernetickém pondělí (Cyber Monday).

Letošní Cyber Monday by pak mohlo být co do objemu internetových tržeb vůbec nejúspěšnějším dnem. Očekává se, že Američané tento den na síti utratí 10,8 až 12,7 miliardy dolarů. To by bylo meziročně o 15 až 35 procent více, píše CNBC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amazon se brzy může stát největším maloobchodníkem v USA

12.06.2021 18:21 Americký internetový prodejce Amazon by již v příštím roce mohl vystřídat řetězec Walmart na postu…

Google ve Francii zaplatí pokutu za upřednostňování své reklamy

07.06.2021 18:31 Aktualizováno Americká internetová společnost Google ve Francii zaplatí pokutu 220 milionů eur (5,6 miliardy Kč)…

Země skupiny G7 se dohodly na dani ze zisku globálních firem minimálně 15…

05.06.2021 14:08 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se dnes dohodli na zavedení daně ze zisku globálních…

Microsoft: Ruští hackeři zodpovědní za loňský útok na SolarWinds vedou…

28.05.2021 21:28 Ruská hackerská buňka, která loni skrze software firmy SolarWinds pronikla do sítí desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama