Prodej aut v Číně v dubnu vzrostl skoro o devět procent

Prodej nových automobilů v Číně se v dubnu meziročně zvýšil o 8,6 procenta na 2,25 milionu, oznámil dnes čínský svaz výrobců automobilů (CAAM). Čínský automobilový trh je největší na světě a vede oživení globálního automobilového sektoru z pandemie. Nárůst vykázal už 13 měsíců za sebou.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Prodej automobilů s alternativním pohonem, označovaných jako NEV (New Energy Vehicles), vzrostl o 180 procent na 206.000. Kategorie NEV zahrnuje čistě elektrické vozy, hybridní automobily a vozy s vodíkovým pohonem. Výrobci těchto aut, jako je Nio, Xpeng a Tesla, zvyšují své výrobní kapacity v zemi díky vládní podpoře takzvaných zelených aut s cílem zmírnit znečištění ovzduší.

Čína v roce 2009 vystřídala Spojené státy na postu největšího automobilového trhu světa. Je důležitým odbytištěm i pro českého výrobce automobilů Škodu Auto.

Poptávka na globálním automobilovém trhu se nyní zotavuje z útlumu způsobeného pandemií covidu-19. Čínský trh zasáhlo šíření koronaviru už začátkem loňského roku, zemi se však podařilo epidemii rychle dostat pod kontrolu a obnovit hospodářský růst.

V poslední době se nicméně automobilový průmysl po celém světě potýká s výrobními problémy kvůli nedostatku čipů. CAAM už dříve varoval, že tento nedostatek bude mít ve druhém čtvrtletí na výrobu automobilů v Číně větší negativní dopad než v prvních třech měsících roku.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amazon se brzy může stát největším maloobchodníkem v USA

12.06.2021 18:21 Americký internetový prodejce Amazon by již v příštím roce mohl vystřídat řetězec Walmart na postu…

Google ve Francii zaplatí pokutu za upřednostňování své reklamy

07.06.2021 18:31 Aktualizováno Americká internetová společnost Google ve Francii zaplatí pokutu 220 milionů eur (5,6 miliardy Kč)…

Země skupiny G7 se dohodly na dani ze zisku globálních firem minimálně 15…

05.06.2021 14:08 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se dnes dohodli na zavedení daně ze zisku globálních…

Microsoft: Ruští hackeři zodpovědní za loňský útok na SolarWinds vedou…

28.05.2021 21:28 Ruská hackerská buňka, která loni skrze software firmy SolarWinds pronikla do sítí desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama