Qatar Airways zvažují koupi podílu v Lufthanse, ta je k tomu skeptická

Aerolinky Qatar Airways zvažují koupi podílu nebo partnerství se společností Lufthansa. Podle agentury DPA to v neděli uvedl šéf katarských státních aerolinek Akbar Bákir. Německá firma ale takové investici podle svého dnešního vyjádření nakloněna není.

Přidejte svůj názor

Lufthansa, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Pokud by tu byla možnost investovat do Lufthansy, udělali bychom to rádi," řekl Bákir během návštěvy dolnosaského premiéra Stephana Weila v Dauhá. "Německo je pro nás velmi důležitou zemí, jak pokud jde o letecké služby, tak pro rozvoj turistiky," pokračoval. Jako první krok by si s touto největší německou leteckou společností dokázal představit "partnerství".

"Lufthansu jsme v Německu neprivatizovali jen proto, abychom ji znárodnili v Kataru," uvedl dnes mluvčí německé letecké společnosti. Ta navíc podle agentury Reuters musí v zájmu udržení svých leteckých licencí snížit podíl akcionářů ze zemí mimo Evropskou unii na 49 procent.

Její generální ředitel Carsten Spohr opakovaně kritizoval konkurenci ze států Perského zálivu - Qatar Airways, Emirates a Etihad Airways podle jeho názoru dostávají nespravedlivé státní dotace.

Katarské aerolinky hledají nové partnery a trasy, protože kvůli restrikcím nesmějí létat do lukrativních destinací v Saúdské Arábii a ve Spojených arabských emirátech. Obě země, ale také Bahrajn a Egypt, v červnu 2017 obvinily zemi z podpory terorismu a zahájily její politický a ekonomický bojkot.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce sexuálních útoků ve vozech Uberu? Firma řeší skandál

06.12.2019 09:38 Uber dostal v letech 2017 a 2018 téměř 6000 hlášení o sexuálních útocích ve svých vozech ve…

Obchodní válka polevuje? Čína částečně zruší cla na sóju a vepřové z USA

06.12.2019 09:33 Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených ze Spojených států. Oznámilo to dnes čínské…

Ruští hackeři připravili banky o miliardy, stačil škodlivý program

05.12.2019 18:08 Aktualizováno Banky v desítkách zemí měla o více než 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliard Kč) s použitím…

Jeden z hlavních inženýrů firmy Boeing jde do důchodu, řešil krizi letadel…

05.12.2019 10:20 Hlavní inženýr divize komerčních letadel americké společnosti Boeing John Hamilton, který měl na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama