Rána pro Facebook: Visa a Mastercard se odvrací od kryptoměny Libra. Proč?

Společnosti Visa a Mastercard a další finanční partneři, kteří dříve uvedli, že pomohou vytvořit a udržet platební systém pro kryptoměnu sociální sítě Facebook s názvem libra, přehodnocují své zapojení do projektu po negativních vyjádřeních vlád v USA a Evropě.

Facebook
doporučujeme

Informuje o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na informované zdroje. Společnosti Visa a Mastercard mají obavy, že se dostanou pod drobnohled regulačních úřadů.

Představitelé více než dvou desítek podporovatelů měny libra, kteří jsou členy skupiny nazvané Asociace Libra, by se měli setkat ve čtvrtek ve Washingtonu. Neochota některých veřejně podpořit projekt by ale mohla být velkým problémem pro realizaci projektu.

Agentura Bloomberg uvedla, že také společnosti PayPal Holdings a Stripe se zatím nerozhodly, zda formálně libru podpoří.

Minulý týden agentura Reuters napsala, že Facebook by mohl odsunout termín spuštění své kryptoměny, nejdříve by totiž chtěl vyřešit obavy regulátorů po celém světě.

Facebook podle původního plánu chce spustit digitální měnu v červnu 2020, společně s dalšími členy Asociace Libra zřízené pro správu projektu. Nicméně snaha firmy narazila na regulační a politický odpor po celém světě. Francie a Německo dokonce slíbily, že zprovoznění libry v Evropě zablokují.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google zaplatí mediálním firmám za využívání obsahu miliardu dolarů

01.10.2020 17:01 Aktualizováno Americká společnost Google v příštích třech letech zaplatí miliardu dolarů (22,9 miliardy Kč)…

Koronakrize zřejmě potrvá déle. EBRD čeká výraznější ekonomický pokles v…

01.10.2020 10:57 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) očekává v letošním roce hlubší ekonomický propad v zemích…

Disney propustí 28 tisíc zaměstnanců, hlavně v zábavních parcích v USA

30.09.2020 10:11 Americká společnost Walt Disney propustí zhruba 28.000 zaměstnanců, většinou ve svých zábavních…

Coca-Cola chystá vstup na trh s alkoholickými nápoji

29.09.2020 22:22 Společnost Coca-Cola plánuje ve spolupráci s pivovarem Molson Coors Beverage vstoupit na trh s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama