Singapurský aerosalon v troskách. Kvůli koronaviru ruší účast 70 firem

Více než 70 vystavovatelů zrušilo kvůli epidemii nového koronaviru svou účast na mezinárodním aerosalonu, který se koná příští týden v Singapuru. Informovala o tom dnes s odvoláním na organizátora akce agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Mezi firmami, které se z obav před nákazou veletrhu nezúčastní, jsou i společnosti Lockheed Martin či Raytheon. Pořadatelé letos také oproti předchozímu ročníku snížili na polovinu počet vstupenek pro veřejnost, aby omezili riziko nákazy.

Singapurský aerosalon je největším veletrhem letecké, kosmické a obranné techniky v Asii a koná se každé dva roky. Letos se uskuteční od 11. do 16. února.

V Singapuru bylo dosud potvrzeno 40 případů nákazy novým koronavirem, který se od prosince šíří z Číny a který si od té doby vyžádal na 810 obětí. Mimo Čínu na něj zemřel jen jeden člověk na Filipínách.

Pořadatelé aerosalonu na internetových stránkách této akce vyzývají, aby na veletrh nechodil nikdo, kdo se necítí dobře, má horečku či dýchací potíže. Právě to jsou příznaky nákazy novým koronavirem. Na webových stránkách rovněž upozorňují účastníky, aby dodržovali hygienu a nechodili na veletrh, pokud byli v předchozích 14 dnech v Číně. Podle pořadatele by si také obchodníci na veletrhu neměli podávat ruce.

Kvůil epidemii nového koronaviru ruší firmy účast i na jiných veletrzích. Například tento týden oznámily jihokorejská společnost LG Electronics a švédská firma Ericsson, že se kvůli novému koronaviru nezúčastní světového veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress (MWC). Ten se koná od 24. do 27. února v Barceloně a loni ho navštívilo přes sto tisíc lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boeing má další malér. V nádrži nových letadel 737 MAX se našlo smetí

19.02.2020 10:27 Americká společnost Boeing čelí novému problému, který by mohl znamenat bezpečnostní riziko. Firma…

Kajmanské ostrovy nejvíce napomáhají k daňovým únikům

18.02.2020 20:24 Britské zámořské území Kajmanské ostrovy, Spojené státy a Švýcarsko nejvíce napomáhají nejbohatším…

Virus Covid-19 srazí světovou ekonomiku na kolena? Nevypadá to dobře

18.02.2020 15:09 Aktualizováno Kvůli vysoké integraci čínského hospodářství do dodavatelských řetězců po celém světě se epidemie…

Čína odkládá největší automobilový veletrh, kvůli epidemii Covid-19

18.02.2020 11:14 Čína z obav před novým koronavirem posune na neurčito největší automobilový veletrh v zemi.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama