Toyota kvůli COVID-19 zastavuje výrobu v Evropě, Renault téměř všude

Japonská automobilka Toyota kvůli pandemii způsobené koronavirem dočasně zastaví všechny své závody v Evropě. V ruské továrně bude stát výroba do pátku, ve zbylých závodech v šesti evropských zemích, včetně České republiky, nejméně do 19. dubna. Oznámila to dnes agentura Kjódó. Francouzský výrobce aut Renault dnes informoval, že vyjma Číny a Jižní Koreje zastaví výrobu ve svých závodech po celém světě.

Přidejte svůj názor

Toyota
doporučujeme

"Skupina plánuje znovu začít s výrobou v dotčených zemích, jakmile to podmínky dovolí a zavede patřičná opatření, aby efektivně reagovala na poptávku," uvedl Renault v prohlášení.

Z deseti vozů značky Toyota prodaných v Evropě se jich osm vyrobí v evropských závodech, uvádí japonská automobilka na svém webu. V Evropě má po jednom závodě ve Francii, Portugalsku, Turecku a Polsku. Dva jsou v Británii. V Rusku Toyota vyrábí v závodech v Petrohradě, zatímco v České republice má společný podnik se skupinou PSA v Kolíně.

Toyota zastavení provozu v evropských závodech fakticky prodlužuje. Kolínská továrna přerušila výrobu 18. března před půlnocí.

Do 17. dubna už japonská automobilka zastavila provoz ve Spojených státech, Mexiku a v Kanadě; od pátku kvůli poklesu poptávky omezí i výrobu v Japonsku, informuje agentura Kjódó. Ve čtyřech čínských závodech Toyoty, která je po Volkswagenu druhým největším výrobcem aut na světě z hlediska odbytu, se mezitím provoz vrátil k normálu.

Z dnes zveřejněných dat vyplývá, že odbyt japonských automobilek v Číně v únoru meziročně klesl o 86,7 procenta na 29.911 vozů. Mnoho japonských automobilek tehdy zavřelo v Číně své závody kvůli šíření koronaviru, jejich zaměstnanci museli kvůli omezením volného pohybu zůstat doma. Vládní opatření významně přispělo k narušení dodavatelského řetězce.

Toyotě v únoru klesla v Číně výroba o 77,4 procenta na 15.311 vozů, Hondě se snížila o 92,4 procenta na 5700 aut.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bombardier omezí divizi pro výrobu letadel, o práce přijde 2500 zaměstnanců

05.06.2020 16:07 Kanadská strojírenská společnost Bombardier zruší kvůli dopadům koronavirové krize asi 2500…

Čína povolí více zahraničním aerolinkám lety do země

04.06.2020 13:54 Čína povolí více mezinárodních letů do země v kontextu toho, že zmírňuje omezení zavedená kvůli…

Ekonomika USA by mohla pociťovat dopady koronaviru mnoho let

02.06.2020 09:53 Ekonomika Spojených států by mohla pociťovat negativní dopady nynější koronavirové krize zhruba…

Automobilce Hyundai v květnu meziročně klesl odbyt, byl ale vyšší než v…

01.06.2020 12:19 Celosvětový odbyt jihokorejské automobilky Hyundai Motor se v květnu kvůli koronavirové krizi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy