Trump opět hovořil o oddělení ekonomik USA a Číny

Americký prezident Donald Trump se na své dnešní tiskové konferenci opět zmínil o možnosti oddělení americké ekonomiky od čínské. Spojené státy by podle něj nepřicházely o peníze, kdyby s Čínou přestaly obchodovat, informovala agentura Reuters.

Donald Trump
doporučujeme

"Takže, když řekneme slovo oddělení, je to zajímavé slovo," řekl Trump na tiskové konferenci v Bílém domě. "Přicházíme o miliardy dolarů a pokud bychom s nimi neobchodovali, tak bychom o miliardy dolarů nepřicházeli. Říká se tomu oddělení," řekl Trump.

Republikánský prezident také ostře kritizoval svého demokratického rivala Joea Bidena, kterého chce porazit v listopadových prezidentských volbách. Biden by podle Trumpa nedokázal bojovat s pandemií covidu-19 ani oživit americkou ekonomiku. Prezident prohlásil, že Biden a demokratická kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová "by zničili tuto zemi (USA) a tuto ekonomiku".

Agentura AP napsala, že Trump se chlubil tím, že od května bylo ve Spojených státech vytvořeno více než deset milionů pracovních míst, aniž by se zmínil o tom, že je to zhruba jen polovina pracovních míst, která v USA zanikla od začátku pandemie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Playboy zvažuje možnost návratu na akciovou burzu

19.09.2020 13:36 Společnost Playboy Enterprises, majitel stejnojmenného pánského časopisu, zvažuje možnost návratu…

Čína oznámila pravidla pro seznam nespolehlivých subjektů, spor s USA se…

19.09.2020 11:09 Čínské ministerstvo obchodu zveřejnilo pravidla týkající se navrhovaného seznamu takzvaných…

Čína hrozí odvetou za postoj USA k aplikacím TikTok a WeChat

19.09.2020 10:27 Čína hrozí odvetou za rozhodnutí administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa začít ve…

Oracle má získat v aplikaci TikTok významný podíl

17.09.2020 19:49 Aktualizováno Americká softwarová společnost Oracle získá 20procentní podíl v nové americké firmě, která bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama