Trump pohrozil firmám, které odejdou z USA. V případě znovuzvolení na ně uvalí cla

Americký prezident Donald Trump hodlá v případě svého znovuzvolení uvalit cla na firmy, které opustí Spojené státy a budou vytvářet pracovní místa v jiných zemích.

Donald Trump
doporučujeme

Trump to uvedl v projevu, ve kterém přijal republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb. O druhý mandát se utká s demokratickým vyzyvatelem Joem Bidenem, kterého v projevu ostře kritizoval.

"Uvalíme cla na každou firmu, která opustí Ameriku, aby vytvářela pracovní místa v zahraničí," prohlásil ve čtvrtečním projevu prezident. "Zajistíme, že naše podniky a pracovní místa zůstanou v naší zemi, což už dělám. Programem Joea Bidena je Made in China (Vyrobeno v Číně). Mým programem je Made in the USA (Vyrobeno v USA)," dodal podle agentury Reuters.

Trump už ale neřekl, že například předměty pro jeho volební kampaň jsou vyrobené v Číně. Naopak "Bidenovy čepice" jsou z USA.

Trump velkou část svého funkčního období strávil vedením celní války s Čínou. Washington viní Čínu z řady nekalých obchodních praktik, které podle něj poškozují americké podniky.

Minulý týden Trump uvedl, že hodlá poskytnout daňové úlevy americkým podnikům, které přesunou výrobní aktivity z Číny zpět do USA. Zároveň pohrozil, že jeho administrativa odstřihne od vládních kontraktů americké podniky, které přesouvají práci na čínské subdodavatele.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oracle má získat v aplikaci TikTok významný podíl

17.09.2020 19:49 Aktualizováno Americká softwarová společnost Oracle získá 20procentní podíl v nové americké firmě, která bude…

Oživení z pandemie může trvat pět let, myslí si ekonomka Světové banky

17.09.2020 12:58 Oživení globální ekonomiky po krizi vyvolané koronavirovou pandemií může trvat až pět let. Uvedla…

Investice mezi USA a Čínou klesly v pololetí nejníže za devět let

17.09.2020 09:25 Tok investic mezi Spojenými státy a Čínou v první polovině letošního roku klesl nejníže za devět…

Fed podle očekávání ponechal úroky beze změny, zlepšil výhled

16.09.2020 21:45 Americká centrální banka (Fed) dnes ponechala podle očekávání svoji základní úrokovou sazbu beze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama