Výměna v čele IBM. Z funkce generálního ředitele odchází první žena v historii

Z vedení IBM odchází jediná žena na pozici generálního ředitele v dosavadní historii. Virginii Romettyovou 6. dubna po osmi letech v čele americké technologické firmy nahradí firemní specialista na cloudové inženýrství Arvind Krishna. Akcie IBM zareagovaly na čtvrteční oznámení společnosti pětiprocentním růstem po skončení obchodování.

IBM
doporučujeme

Romettyová odchází v době, kdy IBM vykázala první růst tržeb za šest kvartálů. Podle analytiků agentury Reuters ale akcionářům nebude chybět, protože se tržní hodnota firmy během jejího období ve funkci snížila téměř na polovinu. IBM provází pověst bývalého poskytovatele hardwaru, který se nedokázal přizpůsobit novým časům.

Romettyová sice firmu na novu éru cloudových služeb začala připravovat, odchází ale od nedokončené práce. Její pokračování se firma rozhodla svěřit současné hlavě výzkumu a vývoje, který před rokem začal řídit i firemní cloudové operace, jež tvoří rostoucí část jejích příjmů. Arvind Krishna se stane desátým generálním ředitelem ve 108leté historii společnosti.

Aby se pokusila dohnat náskok rivalů, jako jsou Amazon, Microsoft a Google, oznámila IBM v roce 2018, že za 34 miliard dolarů (778 miliard korun) plánuje koupit softwarovou firmu Red Hat. Byla to největší akvizice v její stoleté historii a podle firmy za ní stál právě Krishna.

Ten se stane čtvrtým šéfem velké americké technologické firmy, který má indický původ. V Indii se narodil i ředitel Microsoftu Satya Nadella, hlava Googlu Sundar Pichai i Shantanu Narayen, který řídí společnost Adobe.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amazon se brzy může stát největším maloobchodníkem v USA

12.06.2021 18:21 Americký internetový prodejce Amazon by již v příštím roce mohl vystřídat řetězec Walmart na postu…

Google ve Francii zaplatí pokutu za upřednostňování své reklamy

07.06.2021 18:31 Aktualizováno Americká internetová společnost Google ve Francii zaplatí pokutu 220 milionů eur (5,6 miliardy Kč)…

Země skupiny G7 se dohodly na dani ze zisku globálních firem minimálně 15…

05.06.2021 14:08 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se dnes dohodli na zavedení daně ze zisku globálních…

Microsoft: Ruští hackeři zodpovědní za loňský útok na SolarWinds vedou…

28.05.2021 21:28 Ruská hackerská buňka, která loni skrze software firmy SolarWinds pronikla do sítí desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama