Zisk firmy Foxconn loni klesl o šest procent, na vině je i napětí mezi USA a Čínou

Tchajwanské firmě Foxconn, která mimo jiné vyrábí chytré telefony pro Apple a další značky, loni klesl čistý zisk o šest procent na 115,3 miliardy tchajwanských dolarů (94 miliard Kč). Na vině je slabá poptávka po chytrých telefonech a obchodní napětí mezi USA a Čínou, uvedla dnes agentura Bloomberg.

Přidejte svůj názor

smartphone
doporučujeme

Foxconn, známý také pod názvem Hon Hai Precision Industry, se loni potýkal s růstem amerických cel. Na jeho výnosech se zhruba polovinou podílejí iPhony a další přístroje Applu, které firma vyrábí v Číně. V letošním roce zhoršuje situaci nemoc COVID-19, která snížila poptávku po elektronice.

Hlavní výrobní základnou Foxconnu je Čína. Kvůli onemocnění COVID-19 měl však podnik problémy s nedostatkem pracovníků. Teď už by ale měla být její výroba v Číně obnovena, nicméně firma už dříve zhoršila kvůli epidemii výhled hospodaření.

Foxconn tento měsíc varoval, že mu výnosy klesnout v prvním čtvrtletí o více než 15 procent. Pak by se měly zlepšit, protože výroba se vrátí k normálu. V únoru firmě výnosy klesly nejvíce zhruba za sedm let, upozornila agentura Reuters.

Foxconn od roku 2000 působí také v České republice, kde má svou základnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Výrobní závody má v Pardubicích a Kutné Hoře.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomika USA klesla o pět procent, kvůli pandemii ztratily práci miliony…

28.05.2020 16:50 Aktualizováno Americká ekonomika v prvním čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům koronaviru propad o pět procent,…

Cestovní ruch na dně. Mezinárodní turistiku čeká letos největší propad od…

28.05.2020 16:38 Mezinárodní cestovní ruch čeká v letošním roce kvůli koronaviru největší propad od 50. let minulého…

Automobilka Nissan se po 11 letech propadla do ztráty, představila nový…

28.05.2020 15:41 Aktualizováno Japonský výrobce aut Nissan Motor se v loňském roce kvůli nižšímu prodeji poprvé po 11 letech…

Globální ekonomika se podle expertů zotaví nejdříve v roce 2022

28.05.2020 08:43 Globální hrubý domácí produkt (HDP) se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy