Březen na Netflixu: Formule 1, Piráti, Ranařky a několik dokumentů

Výběr těch nejzajímavějších kousků, které nabídnul v březnu Netflix. Mezi filmy se žádná velká událost nekonala, ale dorazil výborný motoristický dokument F1: Touha po vítězství. Pro drobotinu přibyli nesmrtelní Pokémoni a nechybí ani několik menších filmů a dokumentů.

Reklama

Filmy Březen 2021

Asi si ťukáte na čelo a přemýšlíte, proč Vám doporučujeme bláznivou brazilskou komedii, ale Případ ztracené kozy (Cabras da Peste) je tak pitomý, až je zábavný. Pokud si jej chcete užít, musíte přistoupit na jeho hru a přijmout, že se snímek nebere příliš vážně. Jeho hodnocení je značně rozporuplné, ale nelze mu upřít komediální kvality a slušnou vizuální úroveň. V českých zemích je snímek podhodnocený, ale mezinárodní hodnocení lehce nad 60 % je poměrně pozitivní.

Mladá dívka začne na střední škole vydávat školní noviny, kterými rozpoutá malou revoluci. Věnuje se totiž problému rovnoprávnosti, sexismu a obecně toxickému prostředí na půdě školy. Sociologické komediální drama Ranařky (Moxie) je poměrně dobře natočený snímek ze střední, který se nevyhýbá lehce feministickým tónům. Hodnocení sympatického snímku se pohybuje lehce nad průměrem.

Pamatujete si ještě na Jima Carreyho a výbornou komedii Yes Man o nešťastném chlapíkovi, který navštívil seminář, na němž svérázný guru prosazoval heslo: na vše říkejte ANO. Yes Day pracuje s podobným tématem, ale tentokrát jde o rodiče, kteří jsou již unavení neustálým říkáním NE svým dětem. Jenže, když dětem na všechno řeknete ANO, tak se váš život může otočit úplně naruby. Yes Day není tak dospělým filmem jako Yes Man, protože míří na především na dětské publikum. Snímek vychází z dětské obrázkové knihy a bestselleru spisovatelky Amy Krouse Rosenthal. To je jeden z důvodů, proč se postavy dospělých rozpadají do podivných karikatur. U mladších diváků by Yes Day mohl mít úspěch, ale starší publikum se musí spokojit s průměrnou potrhlou komedií.

Seriály Březen 2021

Vulgární, ztřeštěný, šílený či dokonce fekální, i takto lze charakterizovat animovaný seriál Paradise PD (3. Série). Cílovou skupinou jsou dospělí, protože v seriálu jsou snad všechny nechutnosti, které Vás napadnou. Ale na druhou stranu, stále je to strašná sranda. Oproti předchozím sériím je kvalita o něco nižší, přibylo absurdit a parodií na aktuální problémy, ale vytratil se příběh a smysl. Rychlé pero dobrého dramaturga by seriál dokázalo vytáhnout o stupínek či dva výše, než na současných 70 %.

Španělský seriál o třech lehkých dívkách, které jsou nuceny se vydat na šílený útěk před svými pasáky. Seriál Holky z červeného gauče (Sky Rojo) mixuje několik žánrů a stojí za ním dvojice zkušených tvůrců, kteří mají na svědomí výborný krimi seriál Papírový dům (La casa de papel). Průměrné hodnocení se pohybuje někde mezi 65 a 70 % a jisté je jediné, nudit se nebudete.

Na Álexe někdo shodil vraždu jeho sestry, ale ten se rozhodnul dokázat, že vrahem není. Ve snaze zjistit, Kdo zabil Saru? (¿Quién Mató a Sara?) se Álex neštítí ničeho a vytahuje na světlo světa kdejakou špínu, na kterou narazí. Středoevropskému publiku je mexická tvorba poněkud vzdálená a je nutné se naladit na správnou vlnu. Hodnocení lehce nad 65 % značí slušnou kvalitu, která za zkoušku rozhodně stojí.

Dokumenty Březen 2021

Ztracené království pirátů (The Lost Pirate Kingdom) propojuje hraný dokument s fakty a úvahami historiků. Seriál pokrývá krátké období, během něhož byli karibští piráti na vrcholu, a kromě drancování lodí založili také rovnostářskou republiku. Pro příznivce černé vlajky s lebkou a zkříženými hnáty je seriál takřka povinností, ale vše je nutné brát s jistou rezervou, protože spoustu věcí si tvůrci seriálu domýšlejí na základě odhadů historiků. Slušné hodnocení přes 70 % je dobrou vizitkou, zřejmě nejdetailnějšího pirátského dokumentu.

Výborný motoristický dokument F1: Touha po vítězství, 3. řada (Formula 1: Drive to Survive) mapuje události sezóny 2020, na níž se významně poznamenala epidemie coronaviru. Vynikající záběry ze závodu jsou doplněny pikantními pohledy do zákulisí královny motorsportu, v němž jsou ostré lokty základem úspěchu. Více se dozvíte v naší recenzi, v níž seriál obdržel vysoké hodnocení 87 %.

Odvrácená tvář rybolovu. Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu odhaluje bolestivou realitu drancování oceánů ve jménu zisku a čerstvé ryby na vašem stole. Výrazově silný dokument začíná s jistou dávkou naivity, ale brzy se dostává k větším problémům, o kterých se nemluví. Asi jediným problémem dokumentu je obecná neřest aktivistických pořadů – přílišný tlak na aktivistický závěr a snaha šokovat diváka. Pokud překousnete tyto výkřiky, tak si můžete užít kvalitní dokument mapující jeden závažný problém dnešní doby. Hodnocení 80 % je spravedlivým hodnocením burcujícího dokumentu.

Témata:  filmy tv seriály seriály EuroZprávy.cz Netflix žánr: akční dokument animovaný film drama Pokémon Serial "F1: Touha po vítězeství ukazuje" seriál The Lost Pirate Kingdom

Související

Jiřina Bohdalová a její „život mezi slzami a smíchem“. Herečka slaví významné jubileum Divadlo

Jiřina Bohdalová a její „život mezi slzami a smíchem“. Herečka slaví významné jubileum

Na podzim roku 2020 vyšla kniha vzpomínek Můj život mezi slzami a smíchem. Název knihy napovídá, jaký život Jiřina Bohdalová prožila. Od krásného dětství, prvních filmových krůčků, přes předčasnou dospělost, kdy se po zatčení otce musela postarat o celou rodinu, k prvním filmovým a divadelním rolím, televizní kariéře, velkým rolím, které zůstanou nezapomenutelně zapsané v srdcích diváků, při kterých se opakovaně smějí i pláčou.

Ze společnosti

Útok na školku? Anonym vyhrožuje bombou!

Útok na školku? Anonym vyhrožuje bombou!

Anonym dnes vyhrožoval útokem na neurčenou mateřskou školu. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) přijali preventivní opatření a snaží se vypátrat autora výhrůžky. Kriminalisté to uvedli na twitteru.
Ed Sheeran si našel nového koníčka! Komu teď dává peníze?

Ed Sheeran si našel nového koníčka! Komu teď dává peníze?

Zpěvák Ed Sheeran se stal sponzorem anglického fotbalového klubu Ipswich Town. Tým někdejších vítězů Anglického poháru nebo Poháru UEFA, který se aktuálně nachází ve třetí nejvyšší soutěži, by měl mít od příští sezony na svých dresech matematická znaménka +, -, =, ÷, x a spolu s dodatečným slovem "Tour" by měl odkazovat na chystanou koncertní šňůru britského umělce. Sheeran se s klubem dohodl na roční spolupráci.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 16 minutami

Nové společné jednotky rychlého nasazení nemají podporu zemí EU

Nové společné jednotky rychlého nasazení nemají podporu zemí EU

Země Evropské unie nechtějí v blízké budoucnosti uvolňovat vojáky do nových sil rychlé reakce ani do nich investovat nové peníze. Vyplývá to z dnešní debaty unijních ministrů obrany, kteří vůbec poprvé diskutovali o strategických prioritách společné obrany na nejbližší desetiletí. Unie chce prověřit možnost, zda by byly schopny unijní síly rychle reagovat v konfliktních místech, kde by nezasahovala Severoatlantická aliance.

před hodinou

Tuniské námořnictvo zachránilo 38 migrantů

Tuniské námořnictvo zachránilo 38 migrantů

Tuniské námořnictvo ve středu zachránilo 38 migrantů, jejichž loď se začala potápět nedaleko ostrova u východního pobřeží Tuniska. S odkazem na tuniské ministerstvo obrany o tom napsala agentura AFP.

před hodinou

Amatéři mohou hrát od pondělí fotbal v plném počtu

Amatéři mohou hrát od pondělí fotbal v plném počtu

Amatéři mohou hrát od pondělí fotbal v plném počtu hráčů včetně brankářů. Místo současných dvanáctičlenných skupin, případně dvacetičlenných mládežnických v některých krajích, bude venku povoleno sportování až třiceti lidí. 

před hodinou

Poptávka po antigenních testem v řetězcích je nadále vysoká

Poptávka po antigenních testem v řetězcích je nadále vysoká

Vysoká poptávka po antigenních testech v potravinářských řetězcích trvá, někde ještě vzrostla. Částečně může být důvodem otevření služeb jako kadeřnictví, kosmetika nebo manikúra, příčinou mohou být ale i akční nabídky na testy. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky.

před 2 hodinami

Metnar: EU bude dál projednávat reakci na Vrbětice

Metnar: EU bude dál projednávat reakci na Vrbětice

Evropská unie bude dál jednat o možnosti společné reakce na útok ruských agentů na muniční sklad ve Vrběticích. Novinářům to dnes řekl český ministr obrany Lubomír Metnar po jednání s kolegy z unijních zemí. Podle slovenského ministra obrany Jaroslava Nadě dali představitelé některých států najevo, že stále uvažují o vyhoštění ruských diplomatů.

před 3 hodinami

Česká televize dostala pokutu 100.000 korun

Česká televize dostala pokutu 100.000 korun

Česká televize dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pokutu 100.000 Kč za skrytou reklamu při vysílání záznamu losování sázkových her společnosti Sazka. Pořad vybízel k nákupu dalších služeb Sazky. Rada to dnes uvedla v tiskové zprávě. Česká televize na dotaz ČTK uvedla že vyčká, až jí bude doručeno písemné vyhotovení rozhodnutí, a následně zváží další kroky.

před 4 hodinami

Zeman se přes video zúčastní summitu východních členů NATO

Zeman se přes video zúčastní summitu východních členů NATO

Země východního křídla Severoatlantické aliance uspořádají na začátku příštího týdne summit tzv. bukurešťské devítky. Proberou na něm například transatlantické vztahy nebo vojenské záležitosti spojené se Severoatlantickou aliancí. Za Českou republiku se ho videohovorem zúčastní prezident Miloš Zeman. ČTK to dnes potvrdil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Základní školy jsou na druhý stupeň připravené, testy ale mají jen na dva týdny

Základní školy jsou na druhý stupeň připravené, testy ale mají jen na dva týdny

Základní školy na Vysočině přivítaly rozhodnutí vlády, že se od 10. května k prezenční výuce rotačně vrátí i druhý stupeň. Zásobu antigenních testů mají asi na dva týdny. Možnost použití PCR testů, na které by stát přispíval, budou zřizovatelé zvažovat. Někteří to ale vnímají jako snahu sejmout odpovědnost za testování ze státu. ČTK to řekli představitelé radnic a ředitelé škol.

před 4 hodinami

Anonym vyhrožoval útokem na mateřskou školu

Anonym vyhrožoval útokem na mateřskou školu

Anonym dnes vyhrožoval útokem na neurčenou mateřskou školu. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) přijali preventivní opatření a snaží se vypátrat autora výhrůžky. Kriminalisté to uvedli na twitteru.

před 4 hodinami

Pirk skončí jako přednosta kardiocentra IKEM

Pirk skončí jako přednosta kardiocentra IKEM

Kardiochirurg Jan Pirk odejde na konci června z funkce přednosty kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM). Stane se tak po vzájemné dohodě s nemocnicí, která o tom informovala na svém webu. Pirka na postu od 1. července nahradí Josef Kautzner, který je nyní Pirkovým zástupcem a také přednostou kardiologické kliniky IKEM.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ve Francii budou zbylými dávkami vakcín očkovat lidi bez omezení věkem

Ve Francii budou zbylými dávkami vakcín očkovat lidi bez omezení věkem

Ve Francii začne v pondělí očkování lidí nad 50 let. Původně se s ním mělo začít až v sobotu 15. května. Pokud na konci dne zbydou nepoužité dávky, budou se o ně moci od středy přihlásit lidé z kterékoliv věkové skupiny. Francie se tak snaží zvýšit efektivitu očkování. Nový postup dnes oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron na návštěvě vakcinačního střediska v Paříži, informují francouzská média.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama