Březen na Netflixu: Formule 1, Piráti, Ranařky a několik dokumentů

Výběr těch nejzajímavějších kousků, které nabídnul v březnu Netflix. Mezi filmy se žádná velká událost nekonala, ale dorazil výborný motoristický dokument F1: Touha po vítězství. Pro drobotinu přibyli nesmrtelní Pokémoni a nechybí ani několik menších filmů a dokumentů.

Reklama

Filmy Březen 2021

Asi si ťukáte na čelo a přemýšlíte, proč Vám doporučujeme bláznivou brazilskou komedii, ale Případ ztracené kozy (Cabras da Peste) je tak pitomý, až je zábavný. Pokud si jej chcete užít, musíte přistoupit na jeho hru a přijmout, že se snímek nebere příliš vážně. Jeho hodnocení je značně rozporuplné, ale nelze mu upřít komediální kvality a slušnou vizuální úroveň. V českých zemích je snímek podhodnocený, ale mezinárodní hodnocení lehce nad 60 % je poměrně pozitivní.

Mladá dívka začne na střední škole vydávat školní noviny, kterými rozpoutá malou revoluci. Věnuje se totiž problému rovnoprávnosti, sexismu a obecně toxickému prostředí na půdě školy. Sociologické komediální drama Ranařky (Moxie) je poměrně dobře natočený snímek ze střední, který se nevyhýbá lehce feministickým tónům. Hodnocení sympatického snímku se pohybuje lehce nad průměrem.

Pamatujete si ještě na Jima Carreyho a výbornou komedii Yes Man o nešťastném chlapíkovi, který navštívil seminář, na němž svérázný guru prosazoval heslo: na vše říkejte ANO. Yes Day pracuje s podobným tématem, ale tentokrát jde o rodiče, kteří jsou již unavení neustálým říkáním NE svým dětem. Jenže, když dětem na všechno řeknete ANO, tak se váš život může otočit úplně naruby. Yes Day není tak dospělým filmem jako Yes Man, protože míří na především na dětské publikum. Snímek vychází z dětské obrázkové knihy a bestselleru spisovatelky Amy Krouse Rosenthal. To je jeden z důvodů, proč se postavy dospělých rozpadají do podivných karikatur. U mladších diváků by Yes Day mohl mít úspěch, ale starší publikum se musí spokojit s průměrnou potrhlou komedií.

Seriály Březen 2021

Vulgární, ztřeštěný, šílený či dokonce fekální, i takto lze charakterizovat animovaný seriál Paradise PD (3. Série). Cílovou skupinou jsou dospělí, protože v seriálu jsou snad všechny nechutnosti, které Vás napadnou. Ale na druhou stranu, stále je to strašná sranda. Oproti předchozím sériím je kvalita o něco nižší, přibylo absurdit a parodií na aktuální problémy, ale vytratil se příběh a smysl. Rychlé pero dobrého dramaturga by seriál dokázalo vytáhnout o stupínek či dva výše, než na současných 70 %.

Španělský seriál o třech lehkých dívkách, které jsou nuceny se vydat na šílený útěk před svými pasáky. Seriál Holky z červeného gauče (Sky Rojo) mixuje několik žánrů a stojí za ním dvojice zkušených tvůrců, kteří mají na svědomí výborný krimi seriál Papírový dům (La casa de papel). Průměrné hodnocení se pohybuje někde mezi 65 a 70 % a jisté je jediné, nudit se nebudete.

Na Álexe někdo shodil vraždu jeho sestry, ale ten se rozhodnul dokázat, že vrahem není. Ve snaze zjistit, Kdo zabil Saru? (¿Quién Mató a Sara?) se Álex neštítí ničeho a vytahuje na světlo světa kdejakou špínu, na kterou narazí. Středoevropskému publiku je mexická tvorba poněkud vzdálená a je nutné se naladit na správnou vlnu. Hodnocení lehce nad 65 % značí slušnou kvalitu, která za zkoušku rozhodně stojí.

Dokumenty Březen 2021

Ztracené království pirátů (The Lost Pirate Kingdom) propojuje hraný dokument s fakty a úvahami historiků. Seriál pokrývá krátké období, během něhož byli karibští piráti na vrcholu, a kromě drancování lodí založili také rovnostářskou republiku. Pro příznivce černé vlajky s lebkou a zkříženými hnáty je seriál takřka povinností, ale vše je nutné brát s jistou rezervou, protože spoustu věcí si tvůrci seriálu domýšlejí na základě odhadů historiků. Slušné hodnocení přes 70 % je dobrou vizitkou, zřejmě nejdetailnějšího pirátského dokumentu.

Výborný motoristický dokument F1: Touha po vítězství, 3. řada (Formula 1: Drive to Survive) mapuje události sezóny 2020, na níž se významně poznamenala epidemie coronaviru. Vynikající záběry ze závodu jsou doplněny pikantními pohledy do zákulisí královny motorsportu, v němž jsou ostré lokty základem úspěchu. Více se dozvíte v naší recenzi, v níž seriál obdržel vysoké hodnocení 87 %.

Odvrácená tvář rybolovu. Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu odhaluje bolestivou realitu drancování oceánů ve jménu zisku a čerstvé ryby na vašem stole. Výrazově silný dokument začíná s jistou dávkou naivity, ale brzy se dostává k větším problémům, o kterých se nemluví. Asi jediným problémem dokumentu je obecná neřest aktivistických pořadů – přílišný tlak na aktivistický závěr a snaha šokovat diváka. Pokud překousnete tyto výkřiky, tak si můžete užít kvalitní dokument mapující jeden závažný problém dnešní doby. Hodnocení 80 % je spravedlivým hodnocením burcujícího dokumentu.

Témata:  filmy tv seriály seriály EuroZprávy.cz Netflix žánr: akční dokument animovaný film drama Pokémon Serial "F1: Touha po vítězeství ukazuje" seriál The Lost Pirate Kingdom

Související

Soud, ilustrační foto KRIMI

Muž podle obžaloby nezákonně šířil na internetu filmy, má zaplatit 80 milionů

Muž podle státního zastupitelství nezákonně šířil na internetu filmy a jiná díla, škoda je vyčíslena na zhruba 80 milionů korun. Znojemský okresní soud mu loni uložil za porušení autorských práv podmíněný trest, muž má také převážnou většinu vyčíslené škody zaplatit poškozeným filmovým společnostem. Krajský soud se dnes zabýval jeho odvoláním. Jednání odročil na polovinu června.

Ze společnosti

Návrat středoškoláků do škol: Načasování není podle ředitelů ideální!

Návrat středoškoláků do škol: Načasování není podle ředitelů ideální!

Načasování návratu středoškoláků k prezenční výuce od 24. května není podle zástupců škol ideální, protože ve stejný den začnou maturity. Řada škol tak zřejmě místo běžné výuky zajistí pro žáky náhradní program. Obnovení prezenční výuky ale jinak zjednoduší organizaci rozvrhu, a to hlavně tam, kde se vyučující střídají v různých třídách.
Otevření zahrádek provází nejasnosti: Arenberger řekl, jak to bude!

Otevření zahrádek provází nejasnosti: Arenberger řekl, jak to bude!

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) věří, že restauratér a host se ohledně kontroly testů na koronavirus dohodnou. Zákazníka provozovatel stravovacího zařízení nemůže vyhodit, ale nemusí ho třeba obsloužit. Cílem je zajistit, aby se koronavirová nákaza nešířila. Ministr to dnes řekl ČTK.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 3 hodinami

Emmanuel Macron

Macronova strana stáhla podporu kandidátce, měla na plakátech šátek

Strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona stáhla podporu kandidátce, která se na plakát pro místní volby nechala vyfotit s šátkem na hlavě. Pokračuje tak celostátní debata o nošení muslimských šátků, která by podle agentury AP mohla sehrát významnou roli při prezidentských volbách v příštím roce.

před 3 hodinami

Situace v Gaze po izraelských náletech

Eskalující boje mezi Izraelem a Gazou už mají 60 obětí na životech

Třetí den dnes pokračovaly intenzívní boje a vzájemné ostřelování mezi státem Izrael na straně jedné a palestinskými extremistickými skupinami Hamás a Islámský džihád na straně druhé. Hamás, který ovládá Pásmo Gazy, ohlásil dosud 53 palestinských obětí, v Izraeli je jich sedm. Na obou stranách zemřely také ženy a děti, zraněno je několik set lidí. 

před 3 hodinami

Krajský soud v Ostravě

Státní zástupkyně havarovala v opilosti. Od soudu odešla s podmínkou

Okresní soud v Ostravě uložil ostravské krajské státní zástupkyni Petře Tittkové trest 12 měsíců s podmíněným odkladem na 18 měsíců za loňskou nehodu v opilosti, při níž zranila sebe a řidičku protijedoucího vozu. Rozsudek soudu za ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky je nepravomocný, informovala dnes Česká televize na svém webu

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Benátky

V italských Benátkách už by neměly kotvit velké lodě

Dolní komora italského parlamentu dnes schválila vládní dekret, který zakazuje kotvení velkých lodích v Benátkách. Obří výletní lodě už by tak neměly proplouvat historickým centrem města a kotvit budou zatím v blízkém přístavu Marghera. Informovala o tom agentura ANSA.

před 5 hodinami

Izraelská armáda se chystá k útoku

Izraelská armáda je připravena na pozemní ofenzivu v Pásmu Gazy

Izrael má možnost zahájit pozemní ofenzivu v Pásmu Gazy, v tuto chvíli to ale nemá v úmyslu a provádí masivní nálety proti cílům Hamásu. Na briefingu s evropskými novináři to dnes řekl mluvčí izraelské armády Jonatan Konrikus. Případnou pozemní operaci v případě eskalace bojů a dalších izraelských ztrát na životech přitom zcela nevyloučil. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Lidé se chrání před koronavirem, ilustrační foto

Protiepidemická opatření státu hodnotí jako přiměřená dvě pětiny lidí

Opatření státu proti šíření koronaviru považuje 43 procent lidí za přiměřená, podle více než třetiny jsou nedostatečná a 13 procent občanů je vnímá jako přehnaná. Z výsledků dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplývá, že oproti únoru se hodnocení opatření významně nezměnilo. Zůstává ale dál výrazně horší než loni v prosinci, kdy za přiměřená označilo vládní opatření 61 procent respondentů.

před 6 hodinami

Boris Johnson, britský premiér.

Země vyzývají k snížení napěti v konfliktu mezi Izraelem a Palestinci

K rychlému snížení napětí vyzvala v souvislosti s poslední eskalací konfliktu mezi Palestinci a Izraelem řada zemí i předních světových představitelů, kladou ale důraz na různé aspekty složité situace. Právo Izraele na obranu proti raketovým útokům hnutí Hamás z Gazy zdůraznily nejen Spojené státy, ale třeba také Německo nebo Rakousko. 

před 6 hodinami

George Floyd zabitý policistou v USA

Floydovo úmrtí dle soudce provázely přitěžující okolnosti, Chauvinovi hrozí vyšší trest

Soudce z amerického státu Minnesota Peter Cahill rozhodl, že loňské úmrtí černocha George Floyda provázely přitěžující okolnosti. Bělošskému expolicistovi Dereku Chauvinovi, který byl uznán vinným z Floydovi vraždy a zabití, proto zřejmě hrozí vyšší než obvyklý trest, napsala dnes agentura AP. Dodala, že s přitěžujícími okolnostmi by mohl Chauvin dostat zřejmě maximálně 30 let vězení. Rozsudek Cahill vynese 25. června.

před 7 hodinami

Radovan Karadžič "srebrenický řezník", bývalý bosenskosrbský vůdce

Karadžić si zbytek doživotního trestu za genocidu odpyká v Británii

Bývalý bosenskosrbský předák Radovan Karadžić, odsouzený za válečné zločiny a genocidu, si odpyká zbytek svého doživotního trestu v Británii. Londýn dnes podle agentury Reuters oznámil, že souhlasí s Karadžičovým přesunem z nizozemského Haagu do věznice na britském území.

před 7 hodinami

Jana Maláčová (ČSSD), ministryně práce a sociálních věcí.

Maláčová je pro ukončení Antiviru. Při rozvolňování už ho nechce prodlužovat

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) je pro ukončení programu Antivirus, z něhož stát vyplácí příspěvky na mzdy. Při dalším rozvolňování a příznivém epidemickém vývoji v Česku by už kabinetu nechtěla navrhovat další prodlužování. Ministryně to řekla ČTK. O prodloužení rozhodovala vláda naposledy před necelým měsícem. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Jens Spahn, německý ministr zdravotnictví.

Německo testovaným usnadní cestování z rizikových oblastí

Německo od negativně testovaných na koronavirus nebude vyžadovat karanténu, pokud přijedou z epidemicky rizikových oblastí, jakou je nyní z pohledu Berlína i Česká republika. Dnes to oznámil německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, který zdůraznil, že výjimka se bude týkat pouze rizikových oblastí, nikoli vysoce rizikových oblastí a oblastí s výskytem mutací koronaviru. 

před 8 hodinami

Boris Johnson

Johnson ohlásil na příští rok vyšetřování vládní reakce na pandemii

Britský premiér Boris Johnson dnes oznámil, že příští rok začne veřejné vyšetřování ohledně reakce vlády na covidovou pandemii. Podle agentury Reuters by mělo odpovědět na otázku, proč Británie zaznamenala nejvyšší počet úmrtí spojených s covidem-19 v Evropě a proč Johnsonovu kabinetu zpočátku trvalo tak dlouho, než zavedl lockdown.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama