Novinky na Netflixu: Tom Hanks na divokém západě, Bear Grylls a evropské post-apo

Úplynulý měsíc přinesl další spoustu novinek v knihovně Netflixu. Vybrali jsme ty nejzajímavější pořady, které byste neměli minout. Tom Hanks putuje po divokém západě jako první zprávař a předčítá tamním občanům zprávy z novin. Bear Grylls bojuje o život v interaktivním seriálu a Evropa je po apokalypse roztříštěna do soupřících kmenů.

Reklama

Také v druhém měsíci roku rekapitulujeme nejzajímavější pořady, které pocházejí převážně z produkce Netflixu. Největší událostí byl jistě nadějný western s Tomem Hanksem, ale nelze opomenout ani příjemné překvapení v podobě Evropských kmenů či snímku Jako v bavlnce.

Filmy Únor 2021

Atmosférický western Zprávy ze světa (News of the World) vychází z předlohy Pauletta Jilese a režijně se pod něj podepsal Paul Greengrass (Bournův mýtus, Kapitán Phillips). Hlavní roli unaveného „zprávaře“ putujícího Taxesem si zahrál vynikající Tom Hanks, kterému s přibývajícím věkem stále více sedí charaktery obyčejných mužů unavených životem. Zprávy ze světa jsou snímkem, který by bylo možné charakterizovat jako anti-western – romantický a idealizovaná Divoký západ v tomto snímku nehledejte, místo toho dostanete civilní road movie v náležitě ušpiněných kulisách, které ukazují lehce odvrácenou tvář tehdejší doby. V recenzi jsme snímku dali přívětivých 70 %.

Kriminální thriller Jako v bavlnce (I Care a Lot) je spíše mixem černé komedie a thrilleru než typickým dramatem. Rosamund Pike (Zmizelá) opět ukazuje, že jí mrchy prostě jdou. Snímek původně debutoval na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, ale místo velkých kinosálů zamířil na VOD služby – distribuci v rámci světa si rozdělily služby Amazon Prime a Netflix. V případě podobných malých snímků je to určitě zajímavá varianta, protože takto se film může ukázat širšímu publiku. Přece jenom tyto služby fungují ve smyslu hledání toho, co diváka zaujme a ten si často pustí něco, za co by normálně v kině odmítnul zaplatit vstupné.

Pike hraje soudem jmenovanou zákonnou zástupkyni klientů, o něž má pečovat. Místo toho je však ovládne a ti se stávají jejími loutkami. Tentokrát si však došlápla na oběť, která dokáže vytáhnout nečekané trumfy – Peter Dinklege je totiž všechno jiné, jen ne bezbranná oběť. Průměrné hodnocení snímku Jako v bavlnce se pohybuje okolo 70 %.

Seriály Únor 2021

Digitální éra přináší různé způsoby, jak umožnit divákovi interagovat se sledovaným pořadem. Žánr interaktivních pořadů je stále nepříliš zmapovaným terénem, který dokáže přinést do obýváků zcela nový zážitek. Hlavním hrdinou pořadu s krkolomným názvem Tvůj souboj s divočinou: Poprask na safari (Animals on the Loose: A You vs. Wild Movie, 2021) je Bear Grylls. Ikona survival reality show pro Netflix vytvořila dobrodružný pořad, v němž divák v určitých momentech rozhoduje, co Bear udělá, z čehož plynou konsekvence ovlivňující další události.

Velmi zajímavý koncept bohužel sráží nedoladěný scénář, v němž některé části působí velmi násilně a občas z hlediska kontextu nedávají příliš velký smysl. Rovněž při aktivaci jednotlivých výběrů dochází k nepříjemnému přeskočení, které působí velmi rušivě. Ovšem jedná se o svým způsobem o inovativní projekt, kterému je potřeba fandit, protože při odladění některých detailů by se mohlo jednat o výborný koncept. Nelze opomenout ani edukativní stránku pořadu, který by mohl oslovit také mladší diváky. Hodnocení lehce přesahující 60 % je však odpovídající, ale při odladění problémů a zlepšení scenáristické stránky by tento koncept mohl směle atakovat 75 % hranici.

Je rok 2074. Evropa byla rozvrácena globálním kataklysmatem a vládu nad ní opět převzala příroda. Poslední zbytky lidí žijí v kmenech, které spolu bojují o nadvládu nad územím a zdroji. Trojice sourozenců je okolnostmi donucena bojovat o vlastní přežití a o osud Starého kontinentu. Dobrodružný akční seriál Evropské kmeny (Tribes of Europa, S1, 2021) ukazuje, že i evropská produkce dokáže natočit kvalitní sci-fi seriál a že Dark nebylo jen zábleskem v temnotě. Navíc v obou případech Oliver Masucci ukazuje, že je pan herec s obrovskou porcí charismatu, který dokáže každou scénu urvat pro sebe. Hodnocení okolo 65 % je slušným vysvědčením, které je silně ovlivněno slabším rozjezdem seriálu. Závěrečné díly série však graduje a druhá polovina šestidílné série vynahrazuje slabší start.

Animovaný sci-fi seriál o jednom chlapci, kterému se splní jeho sen a stane se superhrdinou. Musí zachránit svět, ale jak se brzy ukáže, sám to nezvládne a musí nalézt spojence. Kosmokid (Kid Cosmic, S1 2021) má trochu jiné cílové publikum, než podobně koncipované seriály Gravity Falls či Čas na dobrodružství. Hodnocení se průměrně pohybuje těsně pod 70 %.

Dokumenty Únor 2021

Šestnácté století ve feudálním Japonsku bylo bouřlivým obdobím, kdy probíhaly boje feudálů o moc. Historický dokumentární seriál Éra samurajů: Bitva o Japonsko (Age of Samurai: Battle for Japan, S1 2021) nabízí ukazuje v dynamických rekonstrukcích nejzásadnější bitvy tehdejší doby. Dokument je opatřen věcným komentářem odborníků. Hrané sekvence jsou natočeny poměrně věrohodně a vizuální úroveň pořadu je také na velmi vysoké úrovni. Dokument má poměrně vysoké hodnocení blížící se 80 %, ale je nutné podotknout, že pořad nejde příliš do hloubky tématu a klouže spíše po povrchu.

Byl mladý, talentovaný, a nakonec se stal legendou. O talentovaných brazilských fotbalistech slyšel asi každý, ale asi žádný z nich nedosáhnul věhlasu, který si vysloužil Pelé. Životopisný dokument vyniká především kvalitně odvedeným střihem. Netflix opět ukazuje, že si umí během produkce sportovní dokumenty ohlídat. Pelé je dalším příkladem, že se v případě této streamovací služby nejedná o náhodu. Dokument ukazuje unikátní archivní záběry, které jsou prokládány komentářem brazilské legendy. Snímek je určen spíše fotbalovým nadšencům, ale má potenciál oslovit i širší publikum, o čemž svědčí hodnocení lehce nad 70 %.

Témata:  filmy seriály recenze EuroZprávy.cz Tom Hanks Netflix Bear Grylls Serial "Evropské kmeny" Seriál "Poprask na safari" film "Zprávy ze světa"

Související

BYZNYS

Růst počtu předplatitelů Netflixu výrazně zpomalil

Růst počtu předplatitelů Netflixu v prvním čtvrtletí výrazně zpomalil kvůli polevování pandemie nemoci covid-19 a nedostatku nových filmových a seriálových hitů. Přibyly jich necelé čtyři miliony na celkových 208 milionů. Analytici v anketě společnosti Refinitiv v průměru odhadovali, že nových předplatitelů bude 6,25 milionu. Americká internetová televize to oznámila v úterý po uzavření burz a její akcie vzápětí odepsaly 11 procent.

REVUE

Podpora růstu a dokonalého vzhledu vlasů: Vsaďte na kvalitní kolagen

PR ČLÁNEK - Krásné vlasy jsou pro nás pro všechny velmi důležité. Vždyť právě ony jsou jedním ze základních stavebních kamenů naší vizáže. Najít člověka, který by nechtěl mít krásné zdravé vlasy, by bylo přinejmenším složité. Zejména ženy usilují o co nejkrásnější vzhled svých vlasů a je jedno, zdali mají krátké, nebo naopak dlouhé. Že zrovna vaše vlasy takto nevypadají? Na vině může být spousta různých faktorů. Možná vám zrovna dvakrát nepřejí genetické predispozice. Třeba také dochází k mnohým chybám při péči o vlasy. Tak jako tak se vyplatí vsadit na jejich správnou výživu. Vlasy potřebují aminokyseliny, jež se jim musí dodávat v dostatečném množství. Právě díky nim dokáže lidské tělo vytvořit mnohem silnější vlasový keratin. A kde se takové aminokyseliny nachází? Jsou součástí kolagenu. Právě on stojí za posílením vlasů a za zpevněním pokožky. My se na jeho pozitivní účinky podíváme podrobněji právě v tomto článku. Nejprve se ale budeme věnovat problematice vypadávání vlasů.

Ze společnosti

Dara Rolins: Rozhodla se oprášit své staré já!

Dara Rolins se rozhodla nezahálet, proto i v době uzavřených sálů plánuje velkolepý koncert pro své příznivce. Dokonce kvůli němu musí oprášit své staré já. Vzpomínáte si ještě na Darinku?

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 6 minutami

před 26 minutami

před hodinou

Vyvracíme dezinformace: Očkování nepředstavuje větší riziko než nákaza koronavirem

Příslušné evropské úřady v posledních týdnech připustily, že po aplikaci dvou registrovaných vakcín se mohou velmi vzácně vyskytnout krevní sraženiny. Přínos očkovacích látek ale podle nich převažuje nad možnými riziky. Potvrzují to i statistiky zveřejněné slovenskými úřady. V případě nákazy koronavirem je člověk vystaven mnohem většímu riziku.

před hodinou

EU chce žalovat AstraZeneku za zpoždění dodávek vakcíny

Evropská komise připravuje žalobu proti společnosti AstraZeneca za zpoždění dodávek vakcín proti covidu-19, napsal ve středu večer server Politico s odvoláním na pět unijních diplomatů. O záměru dnes informovala také agentura Reuters. Cílem je zajistit, že AstraZeneca ve druhém čtvrtletí dodá slíbený objem očkovacích látek.

před hodinou

Německý tisk: Diplomatická roztržka mezi Prahou a Moskvou se stupňuje

Diplomatická roztržka mezi Prahou a Moskvou se dále stupňuje a Česko po vzájemném vyhoštění diplomatů dalo Rusku do dnešního poledne ultimátum. Tak německá média informují o vývoji vyšetřování výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014, za kterým podle Česka stojí ruské tajné služby.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Duka napsal Zemanovi: Pokud chce být ČR svobodným státem, musí být hrdá

Pokud chce být Česká republika svobodným a suverénním státem, musí být hrdá, aby dokázala chránit svou integritu a suverenitu, napsal prezidentu Miloši Zemanovi kardinál Dominik Duka. Text dnes zveřejnil na svém blogu. Klade v něm také otázku, zda silnější má právo jednat se slabším mocensky, anebo má povinnost respektovat jeho integritu a jeho práva.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Zastupitelé Prahy uctili minutou ticha památku obětí ruské agrese

Pražští zastupitelé na začátku svého dnešního jednání uctili minutou ticha památku obětí ruské agrese. Akt se týkal všech obětí, nejen výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014, při kterém zemřeli dva lidé. Vzdát hold navrhl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama