Sledovali jsme ŽIVĚ: Český lev 2020. Večer opanovaly filmy Šarlatán a Krajina ve stínu

Česká filmová a televizní akademie v sobotu večer vyhlásila vítěze cen Český lev. Ceremoniál se odehrál v Rudolfinu jen za účasti nominovaných umělců a předávajících. O sošky se dělili především tvůrci filmů Šarlatán a Krajina ve stínu.

Reklama

22:16 - Na závěr večera hlavní filmové kategorie. Nejlepším celovečerním filmem roku 2020 je Šarlatán, nejlepším dokumentárním filmem je pak snímek V síti. 

22:06 - Akademici zvolili nejlepší režisérkou uplynulého roku dnes nepřítomnou Agnieszku Hollandovou, která stojí za filmem Šarlatán. 

22:00 - Do síně slávy za mimořádný přínos české kinematografii byl během večere uveden režisér a scénárista Hynek Bočan, autor seriálů Zdivočelá země nebo Přítelkyně z domu smutku. 

21:53 - Českého lva pro nejlepší herečku získala Magdalena Borová, jde celkem již o šestou sošku pro historické dílo Krajina ve stínu. 

21:42 - Nejlepší mužský herecký výkon podal podle akademiků Ivan Trojan v roli léčitele Jana Mikoláška ve snímku Šarlatán. 

21:37 - V kategorii Nejlepší scénář zvítězila předloha ke Krajině ve stínu. Mezi kameramany pak triumfoval Martin Štrba, který natáčel film Šarlatán. 

21:21 - Nejlepším televizním seriálem uplynulého roku byli akademiky zvoleni Zrádci, které mohli diváci sledovat na obrazkovkách veřejnoprávní České televize. 

21:14 - Nejlepší střih ocenili akademici u filmu Krajina ve stínu, který v sošku proměnil již čtvrtou nominaci. Cena za nejlepší masky připadla životopisnému snímku Havel. 

20:57 - Lva za nejlepší zvuk získal Radim Hladík junior za snímek Šarlatán, který tak proměnil první z nominací. Sošku za nejlepší hudbu si z Rudolfina odnese Jakub Kudláč za Krajinu ve stínu. 

20:46 - Cena za nejlepší televizní film nebo minisérii připadla tvůrcům Herce z dílny České televize. 

20:40 - Nejlepší kostýmy měl podle akademiků film Krajina ve stínu, který tak získává už druhou sošku. V oblasti scénografie triumfovala televizní minisérie Marie Terezie. 

20:28 - Hned vzápětí následuje cena za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Českého lva obdržela Petra Špalková za snímek Krajina ve stínu, bohužel se nemohla dostavit osobně. 

20:23 - První soška předána. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli získal Jiří Mádl za roli ve filmu Modelář. 

20:10 - Večerem provází herec Václav Kopta. Všichni, kdo se večera v Rudolfinu zúčastní, podstoupí PCR test na koronavirus a budou muset mít nasazený respirátor.

20:00 - Vítáme vás u online přenosu z letošního netradičního předávání Českých lvů. Dnes večer se dozvíme, které české filmy z loňského roku považují akademici za ty nejzdařilejší. Ceremoniál se koná v pražském Rudolfinu. 

Témata:  televize filmy Český lev EuroZprávy.cz

Související

REVUE

Podpora růstu a dokonalého vzhledu vlasů: Vsaďte na kvalitní kolagen

PR ČLÁNEK - Krásné vlasy jsou pro nás pro všechny velmi důležité. Vždyť právě ony jsou jedním ze základních stavebních kamenů naší vizáže. Najít člověka, který by nechtěl mít krásné zdravé vlasy, by bylo přinejmenším složité. Zejména ženy usilují o co nejkrásnější vzhled svých vlasů a je jedno, zdali mají krátké, nebo naopak dlouhé. Že zrovna vaše vlasy takto nevypadají? Na vině může být spousta různých faktorů. Možná vám zrovna dvakrát nepřejí genetické predispozice. Třeba také dochází k mnohým chybám při péči o vlasy. Tak jako tak se vyplatí vsadit na jejich správnou výživu. Vlasy potřebují aminokyseliny, jež se jim musí dodávat v dostatečném množství. Právě díky nim dokáže lidské tělo vytvořit mnohem silnější vlasový keratin. A kde se takové aminokyseliny nachází? Jsou součástí kolagenu. Právě on stojí za posílením vlasů a za zpevněním pokožky. My se na jeho pozitivní účinky podíváme podrobněji právě v tomto článku. Nejprve se ale budeme věnovat problematice vypadávání vlasů.

Ze společnosti

Dara Rolins: Rozhodla se oprášit své staré já!

Dara Rolins se rozhodla nezahálet, proto i v době uzavřených sálů plánuje velkolepý koncert pro své příznivce. Dokonce kvůli němu musí oprášit své staré já. Vzpomínáte si ještě na Darinku?

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 10 minutami

Dbalý se dovolal proti rozsudku, za korupci dostal sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý podal dovolání proti rozsudku, podle nějž si má odpykat sedm let vězení za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků. Dovolali se rovněž zbylí dva odsouzení, bývalá účetní nemocnice Emilie Bialešová a advokát David Michal. 

před 15 minutami

před 18 minutami

Robotický průzkumník Perseverance poprvé vyrobil kyslík na Marsu

Robotický průzkumník Perseverance americké vesmírné agentury NASA poprvé vyrobil na Marsu kyslík. Informovala o tom dnes agentura AFP. Vesmírnému roveru se podařilo rozštěpit oxid uhličitý odebraný z atmosféry Marsu na kyslík a uhlík. Podle NASA je to vůbec poprvé, co se něco podobného podařilo na jiné planetě než na Zemi.

před 19 minutami

Šéf světového sdružení lékařů: Koronavirus porazíme očkováním, pomáhá prevence

Klíčem k poražení pandemie nemoci covid-19 je vakcinace, ale do získání kolektivní imunity je jedinou cestou prevence, která rovněž předchází vzniku nebezpečných mutací koronaviru. V rozhovoru se zahraničními novináři to řekl šéf Světové lékařské asociace (WMA) Frank Ulrich Montgomery. Velké rozvolňování karanténních opatření očekává na podzim, do té doby ale varuje před unáhlenými kroky.

před 23 minutami

Ruská policie zadržela při protestech na podporu Navalného přes 1700 lidí

Ruská policie při středečních protestech na podporu vězněného opozičního předáka Alexeje Navalného zadržela po celé zemi více než 1700 lidí. S odvoláním na server OVD-Info, který se zaměřuje na monitorování protestů a policejní zákroky, o tom dnes informovaly agentury Reuters a AFP. Demonstrace byly nakonec menší, než organizátoři očekávali.

před 25 minutami

V Itálli uzavřeli vyšetřování zřícení mostu v Janově, souzeno může být 69 lidí

Téměř tři roky od zřícení dálničního mostu v Janově ukončila italská prokuratura vyšetřování tragédie, při které zemřelo 43 lidí. Soudní proces hrozí 69 osobám, včetně manažerů dálniční společnosti Autostrade per l´Italia (ASPI), která měla most ve správě. Panuje podezření, že most nebyl řádně udržován a trpěl dalšími nedostatky, uvedla agentura APA s odvoláním na dnešní informace italských médií.

před 29 minutami

před 33 minutami

před 36 minutami

Návrat do škol musí zůstat prioritou, vzkazuje ministerstvo

Znovuotevírání obchodů a služeb nesmí podle ministerstva školství předběhnout návrat dětí do škol, který vláda již dříve označila za svou jasnou prioritu. Za klíčové úřad považuje, aby se do lavic mohli co nejdříve vrátit žáci druhých stupňů základních škol, ostatní ročníky škol vysokých a více se otevřely školky. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva Aneta Lednová. 

před 40 minutami

před 41 minutami

před 43 minutami

Český postup vůči Rusku je podle Babiše adekvátní. Chce narovnat počty diplomatů

Reakce Česka na kauzu Vrbětice je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) adekvátní. Novinářům dnes řekl, že je třeba narovnat počty diplomatů v Praze a v Moskvě, doufá v podporu spojenců. K ultimátu české diplomacie, aby Rusko přijalo do dnešního poledne zpět 20 vyhoštěných českých diplomatů, uvedl, že nechce předjímat, co se stane, pokud tak ruská strana neučiní. 

před 46 minutami

Summit NATO bude v červnu, lídři proberou ruskou agresi

Šéfové států a vlád zemí Severoatlantické aliance se na summitu v Bruselu sejdou 14. června. Oznámil to dnes generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, podle něhož se budou lídři zabývat mimo jiné agresivním jednáním Ruska. Summit, na němž by se s partnery měl poprvé osobně sejít americký prezident Joe Biden, bude mít na programu agendu aliance do roku 2030.

před 49 minutami

před 52 minutami

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama