Vývoj ceny ropy? Experti se pletou, tvrdí americký odborník

Washington – Současné nízké ceny ropy mají významný vliv na vývoj světových ekonomik. Daniel Dicker, obchodní poradce s dlouholetou zkušeností v oblasti obchodování s ropou, se ale domnívá, že už v roce 2017 by se mohla cena ropy vyšplhat do tříciferných čísel.

Přidejte svůj názor

Těžba ropy, ilustrační fotografie

Dicker uznává, že jeho předpověď může někomu připadat příliš „divoká", ale trvá na tom, že do konce roku 2017 by ceny ropy mohly znovu vstoupit do tříciferných hodnot. V roce 2018 by pak mohla být cena ropy na 120 dolarech za barel.

Uvádí, že k těmto závěrům došel po přezkoumání odhadů změn nabídky a poptávky. Poptávka bude odhadů analytiků postupně růst během celé druhé poloviny desetiletí.

Dále upozorňuje, že nízké ceny postupně zpomalily růst produkce. Ta zatím však stále převyšuje poptávku a podle některých analytiků se to v dohledné době nezmění, což by znamenalo, že nízké ceny ropy přetrvají i nadále. S tím ale Dicker nesouhlasí.

Uvádí, že jiní experti zohledňují pouze situaci ve Spojených státech. Upozorňuje například na problémy v Brazílii a „pravděpodobný konec utrácení v rámci všech nových ruských ropných projektů".

Varuje také, že finance vložené do projektů na prozkoumání nových nalezišť ropy zřejmě přinesou menší množství nové ropy a nabídka by tak mohla za poptávkou začít zaostávat

Témata: ceny ropy | Ekonomika | ropa
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výsledky voleb obchodníky nezaskočily: Americké akcie zahájily dnešní…

07.11.2018 17:29 Americké akcie zahájily dnešní obchodování růstem. Výsledky voleb, v nichž demokraté v úterních…

Dolar na trzích po volbách v USA oslabuje

07.11.2018 09:59 Dolar dnes na devizových trzích ve světě oslabuje. Obchodníci tak reagují na fakt, že demokraté v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama