Raiffeisen Bank International zahájila po restrukturalizaci svou činnost

Praha - Raiffeisen Bank International (RBI) vzniklá fúzí bývalé Raiffeisen International Bank-Holding AG (Raiffeisen International) s vybranými obchodními aktivitami skupiny RZB zahájila v pondělí svou činnost. Informoval o tom mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň.

371

"Tímto krokem se nám podařilo optimalizovat strukturu skupiny RZB a zajistit celé skupině ideální výchozí pozici do budoucnosti. Klienti díky tomu získají přístup k našim službám a produktům z jednoho společného zdroje, výsledkem fúze je rovněž jednodušší přístup RBI na kapitálové trhy," uvedl generální ředitel RZB a předseda dozorčí rady RBI Walter Rothensteiner.

"RBI spojí sílu Raiffeisen International jako vedoucí banky ve střední a východní Evropě a RZB s její vynikající pozicí ve firemním sektoru," dodal generální ředitel RBI Herbert Stepic.

RBI bude zastřešovat všechny trhy, na kterých doposud působila Raiffeisen International, z RZB navíc převzala obchody s firemními klienty v Rakousku doplněné o firemní centra v Asii a světových finančních centrech.

Výsledkem fúze je udělení bankovní licence pro RBI. RBI zůstává součástí RZB Group. RZB v RBI drží 78,5 procenta akcí, zbývajících 21,5 procenta se volně obchoduje na vídeňské burze. RBI se stává nástupcem vybraných aktivit RZB, klientské vztahy budou zachovány bez jakýchkoli změn. Klientské účty v RZB byly převedeny do RBI, nemění se čísla účtů ani IBAN. RZB si zachovává své jméno a nadále zůstává centrální institucí Raiffeisen Banking Group.

Fúze spojuje silnou distribuční síť Raiffeisen International postavenou na zhruba 3000 pobočkách v 17 zemích regionu s know-how RZB v oblasti vysoce kvalitního financování firemních klientů i finančních institucí. Umožňuje rovněž přesun zdrojů do střední a východní Evropy. RBI se tak stala jak vedoucí bankou ve střední a východní Evropě, tak nejsilnější rakouskou bankou na asijských rozvíjejících se trzích.

Podle "proforma" výsledků by RBI vykázala v 1. pololetí zisk před zdaněním ve výši 579 milionů eur (zhruba 14,18 miliardy korun), konsolidovaný zisk by dosáhl 472 milionů eur (11,56 miliardy korun). Tvorba opravných položek by dosáhla 608 milionů eur (14,89 miliardy korun). Celková aktiva RBI by pak ke konci června činila 147,9 miliardy eur (3,62 bilionu korun).

Témata: banky

Freedom Finance Europe vstupuje na český trh s aplikací pro obchodování na…

14.06.2021 15:52 Platforma Freedom24 pro online obchodování cenných papírů vstoupila do Česka a pokračuje tak v…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

Související:

Právě se děje