Výsledky voleb obchodníky nezaskočily: Americké akcie zahájily dnešní obchodování růstem

Americké akcie zahájily dnešní obchodování růstem. Výsledky voleb, v nichž demokraté v úterních volbách ve Spojených státech získali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů a republikáni posílili kontrolu nad Senátem, obchodníci očekávali. Všechny tři hlavní indexy newyorské burzy zpevnily, zatímco dolar oslabuje, neboť není pravděpodobné, že USA v dohledné době přikročí k větším opatřením na podporu ekonomického růstu.

Přidejte svůj názor

Wall Street je ulice v jižní části ostrova Manhattan v New York City, USA. Směřuje východně od Broadwaye dolů k South Street na East River skrze historické centrum Finanční čtvrti. Wall Street se proslavila jako trvalé sídlo New York Stock Exchange.

Index Dow Jones krátce po 16:00 SEČ přidával 0,64 procenta na 25.798,81 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 vzrostl o 0,96 procenta na 2781,89 bodu a index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 1,2 procenta na 7464,14 bodu.

Většina z hlavních sektorů indexu S&P 500 je ziskových, v čele s technologickými a zdravotnickými tituly. Jedinou výjimkou je ztrátový finanční sektor.

Výsledek voleb nebyl pro republikány horší, než se trhy obávaly, a byl v podstatě v souladu s očekáváním investorů. Po říjnu, který byl nejhorším měsícem za posledních sedm let, se tak na trh vrátilo oživení.

"Trh do značné míry brzdily obavy, co se může stát, a skutečnost, že je to za námi, hodně pomohla," konstatoval Brad McMillan z makléřské firmy Commonwealth Financial.

Dolar dnes na devizových trzích v reakci na volby v USA ve světě oslabuje. Obchodníci soudí, že kontrola Sněmovny reprezentantů demokraty zvýší schopnost této strany blokovat hospodářskou politiku republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Podle analytiků tak není pravděpodobné, že by Spojené státy v brzké době přikročily k větším rozpočtovým opatřením na podporu ekonomického růstu.

Po 16:00 SEČ dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ztrácel 0,4 procenta na 95,93 bodu. Euro na něj přidávalo 0,47 procenta na 1,1481 USD a ztrácel také vůči dalším předním světovým měnám, včetně britské libry, švýcarského franku a japonského jenu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dolar na trzích po volbách v USA oslabuje

07.11.2018 09:59 Dolar dnes na devizových trzích ve světě oslabuje. Obchodníci tak reagují na fakt, že demokraté v…

Italské patálie Evropské unie: Pošle Řím Brusel do propadliště dějin?

23.10.2018 21:34 Analýza Petra Šulky – Co je největší současní problém Evropské Unie? Migranti? Vzpurná V4? Trampoty…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama