Akcie na úterní New Yorské burze opět rostly

New York - Akcie na newyorské burze v úterním obchodování opět uzavíraly ve výrazném zisku. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Akciím po pondělním zaváhání pomohla nečekaná informace o úspěšném únorovém prodeji nových domů. Ten v únoru stoupl oproti předcházejícímu lednu o 22,2 procenta a zapsal se do historie, když zaznamenal první růst po 10 měsících setrvalých propadů. To pomohlo mimo jiné i realitní společnosti Retailer Home Depot, které si polepšily o 6,7 procenta.

Na oživení burzy se v úterý podílel rovněž vzestup ropy, která se dostala na cenu 49,16 dolaru za barel a svým růstem pomohla i akciím energetických firem. Společnost Exxon Mobil získala 3,2 a společnost Chevron si připsala 3,8 procenta. Z minulého týdne se na burzu přenesl i bankovní optimismus, jehož vzestup hodnotí někteří ekonomové jako první příznak nástupu k lepším časům.

Úspěšné úterní obchodování se projevilo i na růstu hlavních burzovních indexů. Index Dow Jones si připsal 2,48 procenta a dostal se na úroveň 7 395,70 bodu. Index Standard & Poor´s získal 3,21 procenta a dostal se na 778,12 bodu. Nejúspěšněji si v úterý před závěrem obchodování vedl Index Nasdaq Composite, který si polepšil o 4,14 procenta a vystoupil na 1 462,11 bodu.

Témata: burza
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama