Freedom Finance Europe vstupuje na český trh s aplikací pro obchodování na burze Freedom24

Platforma Freedom24 pro online obchodování cenných papírů vstoupila do Česka a pokračuje tak v expanzi společnosti Freedom Finance Europe na další evropské trhy. Prostřednictvím aplikace a platformy Freedom24 mohou klienti obchodovat s akciemi a burzovně obchodovanými fondy společností v USA, Evropě i Asii. Hlavní výhodou Fredoom24 je možnost soukromých investorů účastnit se tzv. IPO – počátečních veřejných nabídek. Platformu využívá aktuálně přes 230 000 investorů v 35 zemích světa.

Freedom24

Freedom Finance je jediným evropským brokerem zalistovaným na největší technologické burze na světě Nasdaq. Jednoduchá investiční aplikace a platforma Freedom24 je pak nově dostupná i českým a slovenským uživatelům. Platforma má jednoduché uživatelské rozhraní, doporučuje zajímavé investiční příležitosti, a především se specializuje na tzv. počáteční veřejné nabídky (IPO) firem. To uživatelům umožňuje přístup k často výrazně nižší ceně akcií ještě před vstupem společnosti na burzu. Narozdíl od konkurence nabízí Freedom24 účast v IPO i malým soukromým investorům.

Počáteční veřejné nabídky (IPO) i pro menší investory

IPO nebo také počáteční veřejná nabídka je přednostní nákup cenných papírů při vstupu společností na burzu. Pro investory je přitažlivý kvůli takzvanému IPO efektu. Často se stává, že jsou nabídky primárních akcií podhodnocené a při vstupu na burzu dochází k prudkému růstu cen akcií o desítky nebo i stovky procent. Průměrný výnos z IPO obchodovaných přes Freedom24 činil po konci lock-up období ke 4. červnu 2021 70 %. Mezi výrazné prvotní nabídky poslední doby patří společnosti jako Airbnb (nárůst 189 %) nebo Unity Software (203 %). Zatímco dříve měli k IPO přístup pouze největší investoři s několika miliony dolarů, Freedom24 snížilo hranici pro účast na 2 000 dolarů.

K platformě Freedom24 mají uživatelé přístup přes webové rozhraní či bezplatnou mobilní aplikaci. Registrace trvá 15 minut a klient může začít obchodovat hned po online ověření elektronickým podpisem.

První příležitost

Aktuálně mají uživatelé možnost přihlásit se například ke slibné IPO investiční aplikace Robinhood. Tato investiční platforma ze Spojených států s 13 miliony uživatelů očekává dle časopisu Forbes letos tržby ve výši 700 milionů dolarů. To představuje meziroční nárust o 250 %. Robinhood podalo v březnu 2021 žádost o soukromé IPO, přičemž její odhadovaná hodnota by se mohla vyšplhat až na 40 miliard dolarů.

PŘEHLED: Velký průvodce volbami do Poslanecké sněmovny

16.09.2021 09:29 Už za necelý měsíc si Česko zvolí nové obsazení Poslanecké sněmovny. Podívejte se na přehledný…

Zeman není v ohrožení života, potvrdil to Pražský hrad

16.09.2021 13:00 Vyšetření prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) nezjistila žádné problémy,…

Výbuch rodinného domu v Koryčanech si vyžádal dva lidské životy

15.09.2021 18:58 Při dnešním odpoledním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní…

Na asi poslední interpelace nedorazili ministři ani poslanci

16.09.2021 13:45 Projednávání písemných interpelací, zřejmě poslední v tomto volebním období, poznamenaly dnes ve…

Nová Škoda Fabia dnes oficiálně vstupuje na český trh. Kterou výbavu lidé…

16.09.2021 09:16 Škoda Fabia úspěšně působí na trhu již 22 let, právě nyní startuje prodej její čtvrté generace.…

Související:

Právě se děje

reklama