Hokej

Související články:

Libor Zábranský

Hokejisty Brna už v příští sezóně Libor Zábranský jako kouč nepovede

Jen pár hodin po vyřazení hokejistů Brna z letošního play-off Tipsport extraligy poté, co je nejrychlejším způsobem, tedy výhrou 4:0 na zápasy, z vyřazovací soutěže vyprovodil Třinec, už Jihomoravané vědí, že je v příští sezóně nepovede kouč jejich majitel Libor Zábranský. O jeho nástpci se zatím jedná, neoficiální zákulisní informace však nejčastěji hovoří o Janu Kalousovi.
Hokejisté HC Oceláři Třinec

Duel Třince s Litvínovem musel být náhle odložen. Kvůli tragické události u Ocelářů

Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by se snad jeden z duelů 50. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Třincem a Litvínovem, jenže pár chvil před začátkem utkání přišla nečekaná zpráva. Klub třineckých Ocelářů uvedl, že zápas musí být odložen kvůli blíže nespecifikované tragické události v klubu. „HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov se dohodli na odložení zápasu 50. kola TELH ze závažných důvodů, které nyní klubu nepřísluší zveřejňovat. Společně nyní hledají náhradní termín k dohrání zápasu,“ uvedl konkténě Třinec ve svém oficiálním prohlášení.
Hokej. Ilustrační fotografie.

Tohle extraliga ještě nezažila. Vítkovice potrestaly svého hráče za mobil na ledě

Pořád se najde na světě a především pak v Česku něco, co člověk do té doby nikdo neviděl. Třeba ztracený mobilní telefon na ledě během hokejového zápasu. Přesně taková skutečnost přiměla rozhodč v pátek přerušit duel 48. kola Tipsport extraligy mezi Plzní a Vítkovicemi. Nikdo se k telefonu moc neměl a nejprve skončil na plzeňské střídačce. Nakonec vyšlo najevo, že mobil, na kterém zřejmě před tím než ho daný hráč ztratil něco sledoval, patřil vítkovickému Janu Hruškovi, jemuž měl během utkání vypadnout z kalhot. Podle slov samotného hokejisty šlo o nešťastnou náhodu, že mu mobil zapadl o přestávce do výstroje, pokuta ho ale i tak neminula. Dle vítkovického klubu tím hráč totiž porušil interní předpisy.
Medaile, o které se hraje na hokejovém MS

Rozhodnuto! Letošní hokejové MS se bude konat pouze v Lotyšsku

V úterý Mezinárodní hokejová federace IIHF konečně rozlouskla nejožehavější otázkzu posledních týdnů. Kvůli bezpečnostní situaci v Bělorusku, která tam zvlášť po loňských srpnových prezidentských volbách, které pošesté vyhrál Alexandr Lukašenko a po kterých v zemi vypukly několikatýdenní demonstrace proti jeho režimu, se už dříve Rada IIHF rozhodla o odebrání pořadatelství letošního hokejového světového šampionátu Bělorusku a tak se řešila nyní buduoucnost tohoto svátku. Ve hře bylo několik variant. Vedle Lotyšska, které mělo původně s Běloruskem MS spolupořádat, se mohlo MS odehrát i v Dánsku či na Slovensku, nakonec se bude hrát od 21. května do 6. června pouze v Lotyšsku.
Zlatá medaile pro vítěze hokejového MS

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný spolupořadatel MS

Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového spolupořadatele letošního hokejového světo vého šampionátu - poté, co vše začalo rozhodnutím Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o odebrání pořadatelství MS Bělorusku - skončit. Mluvilo se dosud o Dánsku a Slovensku, jako o možných nových spolujpořadatelích MS. A nebo pak o variantě hovořící o Lotyšsku jako o jediném pořadateli. Nyní se ale objevila nová možná varianta. Lotyšsku totiž nabídla pomoc sousední Litva. Jak to nakonec všechno dopadne, to bude jasné do dvou až tří týdnů.
Medaile, o které se hraje na MS

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti odebrání MS

Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku, nenechá na sebe dlouho čekat. Běloruští organizátoři se v úterý totiž nechali slyšet, že právě pondělní rozhodnutí je bezdůvodné a byl tak tím vytvořen precedens.
Hokej

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v hokeji patřícího Bělorusku. Sám šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel byl před týdnem kvůli tomu v Bělorusku na návštěvě u tamního prezidenta Alexandra Lukašenka, po státech se pak nyní proti běloruskému pořadatelství ozvalo i několik sponzorů v čele se Škoda Auto. V pondělí v podvečer na zasedání Rady IIHF přišlo ono rozhodnutí. Bělorusku skutečně nebude pořádat letošní hokejové MS konající se od 21. května do 6. června. IIHF teď bude jednat o novém pořadateli.
Medaile, o které se hraje na hokejovém MS

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát přesunout?

Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne nejpozději do konce ledna, už v pondělí 18. ledna se schází Rada Mezinárodní hokejové federace IIHF, aby pouze už jen formálně odebrala pořadatelství letošního MS Bělorusku. Od loňského srpna totiž postupně sílil tlak na IIHF poté, co byl v Bělorusku zvolen již pošesté prezidentem Alexandr Lukašenko, jenž pak tvrdě zasáhl proti protestujícím, opozičním aktivistům a novinářům. Nastává tak tedy nyní logická otázka: kam bude letošní MS konající se od 21. května do 6. června přeloženo?
Medaile, o které se hraje na hokejovém MS

Po Škodě Auto tlačí na IIHF kvůli MS v Bělorusku další sponzor. Tentokrát Liqui Moly

Nejen česká automobilka Škod Auto, která už několik let sponzoruje hokejové mistrovství světa. Nyní se k této společnosti přidává další sponzor, tentokrát německý výrobce motorových olejů Liqui Moly. I on teď tlačí na Mezinárodní hokejovou federaci IIHF tím, že hrozí, že nebude sponzorovat letošní hokejové mistrovství světa, pokud se bude konat v Bělorusku.
Škoda Auto, a.s.

Škoda Auto nebude sponzorovat hokejové MS, pokud se bude konat v Bělorusku

V pátek se před mladoboleslavským sídlem firmy Škoda Auto sešlo hned několik Bělorusů žijících v České republice, kteří tak dali najevo české automobilce, aby zvážila sponzorství hokejového světového šampionátu, pokud by se měl letos konat v Bělorusku. Tehdy ještě vedoucí komunikace Škody Tomáš Kotera uvedl následující slova: "Vývoj událostí v Bělorusku s obavami a velice pečlivě sledujeme. Vnímáme svou spoluzodpovědnost v oblasti lidských práv a podporujeme otevřený dialog založený na rovnosti." O den později už Škoda Auto jasně říká, že pokud se letos MS bude konat v Bělorusku, nebude ho sponzorovat.
Hokej, ilustrační foto

Pardubice mají opět problém s dopingem. Tentokrát se do pasti chytil Mandát

Jen pár měsíců poté, co hokejovými Pardubicemi cloumala kauza útočníka Roberta Kousala, jenž byl kvůli řízení auta pod vlivem omamných látek, které se ale u něj nakonec neprokázaly, vyřazen v listopadu loňského roku z kádru pardubického A-týmu, se objevil další pozitivní dopingový test u dalšího pardubického hokejisty. Tentokrát se jedná o pětadvacetiletém útočníkovi Janu Mandátovi, jež se měl být pozitivně testován na doping již 13. prosince po duelu s Libercem. Na základě oznámení Antidopingového výboru ČR tak předseda discplinární komise Viktor Ujčík rozhodl, že Mandátovi pozastaví činnost v soutěžích pod hlavičkou Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).
Česká "dvacítka" na MS (ilustrační foto)

Český hokej v krizi? Nejen kluby se ohrazují proti kritice šéftrenéra Pešána

Několik dní poté, co skončilo letošní mistrovství světa hokejových juniorů v kanadském Edmontonu, kde čeští reprezentanti skončili ve čtvrtfinále a kde dokázali vyhrát jedině překvapivě nad Ruskem 2:0 a nad slabým Rakouskem 7:0, se k tomuto šampionátu vyjádřil svazový šéftrenér a zároveň i kouč národního A-týmu Filip Pešán. Ten si nebral servítky, když ve svém projevu obvinil extraligové kluby, že v nich nepanuje dobrá pracovní morálka a že se tak nemůžeme divit, že česká reprezentace na mládežnické scéně už dlouho zaostává za ostatními. Reakce nejen na tato ostrá slova nenechaly na sebe dlouho čekat. Ozval se třeba bývaý reprezentační kouč Alois Hadamczik a nebo hned několik extraligových klubů. Rázem se tak ukázalo, že český hokej se nachází v krizi.
Medaile, o které se hraje na hokejovém MS

Dva dny po návštěvě u Lukašenka: Fasel má obavy o schopnost Běloruska pořádat MS

Pouhé dva dny po návštěvě Běloruska, kde se setkal a dokonce se i objal s tamním prezidentem Alexandrem Lukašenkem, se kterým mluvil o tamní situaci a možnosti pořádání letošního hokejového světového šampionátu v běloruském Minsku, se samotný šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel nechává slyšet, že má obavy z toho, zda je Bělorusko schopné letos hokejový šampionát uskutečnit.
MS v hokeji

Nepřekonatelná překážka. Češi ve čtvrtfinále nestačili na Kanadu a na MS U20 končí

Před čtvrtfinálovým soubojem na letošním juniorském mistrovství světa asi jen málokdo z českých fanoušků věřil, že by aw snad svěřenci kouče Karla Mlejnka mohli měřit s domácí Kanadou, která do té doby na světovém šampionátu v Edmontonu dominuje ve všech možných ohledech. Jejich skepticismus se nakonec v noci na neděli středoevropského času potvrdil. Prakticky rozhodla už první dvacetiminutovka, kdy Češi inkasovali dvě branky. Nakonec ještě Kanaďané přidali jednu branku a zámořští hokejisté tak vyhráli 3:0. Čechům ke zdramatizování zápasu nepomohlo ani jejich 29 střel.
Hokej MS20: Česko vs Kanada

Češi na MS hokejistů do 20 let skončili. S Kanadou prohráli 0:3

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále juniorského mistrovství světa v Edmontonu s Kanadou 0:3 a turnaj pro ně končí. Obhájci zlatých medailí si rozhodující dvoubrankový náskok vypracovali již v první třetině, třetí gól přidali při české power play v závěru zápasu.
Hokej, ilustrační foto

Čeští hokejoví mladíci už znají svého čtvrtfinálového soupeře na MS. Bude jím Kanada

Poté, co se českým hokejistům na Silvestra podařilo postoupit do čtvrtfinále ze čtvrtého místa skupiny B díky své výhře nad Rakouskem 7:0, čekali svěřenci kouče Karla Mlejnka pouze na to, s kým se v něm nakonec utkají. Výhra Kanady nad Finskem 4:1 rozhodla o tom, že se s Čechy utkají domácí reprezentanti země javorového listu. Pro české reprezentanty to tak bude na šampionátu v Edmontonu další velmi těžká překážka.
Hokej, ilustrační foto

Česká hokejová dvacítka postoupila do čtvrtfinále na MS. Rakousko porazila 7:0

Poté, co v úterý česká hokejová reprezentace do dvaceti let na světovém šampionátu této věkové kategorie konající se v Edmontonu prohráli 0:7 s Američany, čekala je poslední překážka ve skupině B a to Rakousko. S ním musela nutně bodovat, aby se dostala do vytouženého čtvrtfinále. Svěřencům Karla Mlejnka se to podařilo více než dobře, neboť nad Rakušany nakonec Češi vyhráli jasně 7:0 a nyní čekají s kým se v sobotu utkají.
MS v hokeji 2019

Češi další překvapení na turnaji juniorů nepřidali. S Američany prohráli jasně 0:7

Senzační výhra českého národního týmu hráčů do 20 let ve druhém utkání nad Ruskem 2:0 mohla české fanoušky navnadit na další zápas svěřenců kouče Karla Mlejnka a doufali, že by mohli něco podobného předvést i v úterý proti Američanům. Zpčátku to vypadalo velmi nadějně, neboť Čechům se dařilo udržet skóre 0:0 do konce první třetiny a ještě k tomu dokázali přidat několik svých šancí. Zlom však přišel ve druhé třetině, kdy se zámořskému týmu podařilo vstřelit rychle tři góly. K těm Američani přidali ještě další čtyři, navíc jim pomohli Češi svými vyloučeními a tak tedy nakonec hokejisté hvězd a pruhů vyhráli jasně a s přehledem 7:0

1 2 3 4

Další články

Ze společnosti

Lucie Vondráčková: Jako by tomu nechtěla uvěřit!

Lucie Vondráčková: Jako by tomu nechtěla uvěřit!

Tak nějak přirozeně máme pocit, že Lucie Vondráčková je tady s námi už odjakživa. I ona sama se ale občas zdráhá uvěřit tomu, že se své profesi věnuje už tak dlouho. Před pár dny se o tom všichni přesvědčili.
ROZVOLNĚNÍ POKRAČUJE! Kdy se otevřou vysoké školy, bazény, wellness nebo kolektivní sporty?

ROZVOLNĚNÍ POKRAČUJE! Kdy se otevřou vysoké školy, bazény, wellness nebo kolektivní sporty?

Vysoké školy by se podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) měly otevřít plně od 24. května. Řekl to na dnešním jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví. Venkovní bazény a přírodní koupaliště by se podle pověřené hlavní hygieničky Pavly Svrčinové mohly otevřít v pondělí 31. května. Vnitřní bazény a wellness 14. června, pokud se epidemická situace nezhorší. 

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 2 minutami

Petr Arenberger

Arenberger vydělával miliony pronájmem budovy vinohradské nemocnici

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) vydělával miliony korun na tom, že pronajímal svoji nemovitost vinohradské nemocnici, kterou řídil. Napsal to dnes server Seznam Zprávy. Ministr podle serveru uvedl, že od 7. dubna, kdy se stal ministrem zdravotnictví, nájemné činí symbolickou korunu měsíčně. Na dotaz, zda nepovažuje za neetické pronajímání své nemovitosti nemocnici, kterou řídil, Arenberger řekl, že smlouva je z právního hlediska v pořádku.

před 19 minutami

před 45 minutami

Očkování, ilustrační foto

Jak přimět lidi k očkování? V USA se chystá loterie, v Polsku slevy

Dospělí obyvatelé amerického státu Ohio naočkovaní alespoň jednou dávkou vakcíny proti covidu-19 budou mít v následujících týdnech šanci vyhrát milion dolarů (21 milionů Kč). Celostátní loterii s cílem zvýšit motivaci k očkování ve středu ohlásil místní guvernér Mike DeWine. Vítěz prvního z celkových pěti losování prý bude oznámen 26. května.

před hodinou

před hodinou

Aleksandr Vučič

Do Česka přijede příští týden srbský prezident Vučić

Příští týden do České republiky přijede srbský prezident Aleksandar Vučić, v úterý se na Pražském hradě setká s českým prezidentem Milošem Zemanem. ČTK to dnes řekl mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. V plánu je bilaterální jednání obou hlav států nebo státní oběd. Půjde o první oficiální návštěvu na prezidentské úrovni v ČR od začátku pandemie.

před hodinou

před 2 hodinami

Potvrzení o očkování proti koronaviru

Od soboty si bude Česko uznávat potvrzení o očkování se čtyřmi sousedními zeměmi

Od soboty 15. května si bude ČR uznávat vzájemně potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem. Na dnešním jednání výboru pro zdravotnictví ve Sněmovně to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Jedná se i podle něj i se Slovenskem. Premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden ve Sněmovně avizoval, že těchto zemí by mělo být šest včetně Slovinska.

před 2 hodinami

Hackeři, ilustrační foto

Colonial Pipeline zaplatila hackerům výkupné téměř pět milionů dolarů

Americká společnost Colonial Pipeline zaplatila hackerům z východní Evropy téměř pět milionů dolarů (105 milionů Kč) jako výkupné poté, co se minulý týden stala terčem kybernetického útoku, který zastavil provoz její sítě potrubí pro přepravu ropných produktů. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené s transakcí.

před 3 hodinami

Ilustrační foto

Rusko chce nařídit zahraničním IT firmám povinnost otevřít v zemi kanceláře

Rusko chystá zákon, který pod hrozbou sankcí nařídí zahraničním IT firmám otevírat v zemi kanceláře. Moskva tak chce získat větší kontrolu nad velkými technologickými společnostmi, posílit dohled nad internetovým obsahem a snížit svou závislost na zahraničních podnicích a jiných zemích. S odkazem na ruského poslance Alexandra Chinštejna to napsala agentura Reuters.

před 4 hodinami

Armáda

V sobotu nad Karlovým mostem přeletí gripeny, Hřib je proti

V sobotu večer přeletí při Svatojánských slavnostech Navalis připomínajících českého světce Jana Nepomuckého nad Karlovým mostem v Praze pět vojenských proudových letadel typu JAS 39 Gripen a L-159 Alca. Informoval o tom dnes pražský magistrát, kterému průlet z důvodu zvýšené hladiny hluku oznámila Armáda ČR. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že s průletem nesouhlasí, a dopisem organizátory vyzval, aby jej zrušili. Vyjádření organizátorů ČTK shání.

před 4 hodinami

Ruská vakcína Sputnik V

Pochybná vakcína ruské výroby? Sputnik V znepokojuje vědce, data jsou nedostupná, testy neúplné

Předběžné výsledky třetí fáze klinických testů ruské vakcíny Sputnik V přinášejí vícero důvodů k vážným obavám. Jednak je to nedostupnost dat, z nichž byly vyvozovány závěry, dále nejasnosti v pravidlech klinické studie i zjevné nesrovnalosti v nahlášených výsledcích. V článku zveřejněném ve středu na webu odborného časopisu The Lancet to uvádí mezinárodní tým biologů a epidemiologů.

před 4 hodinami

Německá policie, ilustrační foto

Německo se potýká s antisemitskými incidenty, včetně útoků na synagogy

V Německu se v posledních dnech množí útoky na synagogy. Ústřední rada Židů v Německu dnes označila středeční protiizraelský protest před synagogou v západoněmeckém Gelsenkirchenu za projev "čirého antisemitismu". Německý ministr zahraničí Heiko Maas řekl, že německý stát musí zajistit ochranu synagog.

před 4 hodinami

Afghanistán, ilustrační foto

Bomby v Afghánistánu zabily 11 civilistů v první den příměří

Nejméně 11 civilistů dnes zemřelo a 13 dalších bylo zraněno při čtyřech pumových útocích v Afghánistánu. Útoky se odehrály jen několik hodin poté, co v celé zemi začalo třídenní příměří vyhlášené hnutím Tálibán na oslavu svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu. S odvoláním na místní oficiální činitele o tom informovala agentura Reuters.

před 5 hodinami

Soudy, ilustrační fotografie

Slovenský nejvyšší soud bude v případu vraždy Kuciaka rozhodovat v červnu

Slovenský nejvyšší soud vypsal na polovinu června odvolací líčení v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. ČTK o tom dnes informovala mluvčí soudu Alexandra Važanová. Nejvyšší soud bude rozhodovat o trojici obžalovaných, dva další muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli potrestání dlouholetým vězením.

před 5 hodinami

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama