Hokej

Související články:

Libor Zábranský

Hokejisty Brna už v příští sezóně Libor Zábranský jako kouč nepovede

Jen pár hodin po vyřazení hokejistů Brna z letošního play-off Tipsport extraligy poté, co je nejrychlejším způsobem, tedy výhrou 4:0 na zápasy, z vyřazovací soutěže vyprovodil Třinec, už Jihomoravané vědí, že je v příští sezóně nepovede kouč jejich majitel Libor Zábranský. O jeho nástpci se zatím jedná, neoficiální zákulisní informace však nejčastěji hovoří o Janu Kalousovi.
Hokejisté HC Oceláři Třinec

Duel Třince s Litvínovem musel být náhle odložen. Kvůli tragické události u Ocelářů

Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by se snad jeden z duelů 50. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Třincem a Litvínovem, jenže pár chvil před začátkem utkání přišla nečekaná zpráva. Klub třineckých Ocelářů uvedl, že zápas musí být odložen kvůli blíže nespecifikované tragické události v klubu. „HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov se dohodli na odložení zápasu 50. kola TELH ze závažných důvodů, které nyní klubu nepřísluší zveřejňovat. Společně nyní hledají náhradní termín k dohrání zápasu,“ uvedl konkténě Třinec ve svém oficiálním prohlášení.
Hokej. Ilustrační fotografie.

Tohle extraliga ještě nezažila. Vítkovice potrestaly svého hráče za mobil na ledě

Pořád se najde na světě a především pak v Česku něco, co člověk do té doby nikdo neviděl. Třeba ztracený mobilní telefon na ledě během hokejového zápasu. Přesně taková skutečnost přiměla rozhodč v pátek přerušit duel 48. kola Tipsport extraligy mezi Plzní a Vítkovicemi. Nikdo se k telefonu moc neměl a nejprve skončil na plzeňské střídačce. Nakonec vyšlo najevo, že mobil, na kterém zřejmě před tím než ho daný hráč ztratil něco sledoval, patřil vítkovickému Janu Hruškovi, jemuž měl během utkání vypadnout z kalhot. Podle slov samotného hokejisty šlo o nešťastnou náhodu, že mu mobil zapadl o přestávce do výstroje, pokuta ho ale i tak neminula. Dle vítkovického klubu tím hráč totiž porušil interní předpisy.
Medaile, o které se hraje na hokejovém MS

Rozhodnuto! Letošní hokejové MS se bude konat pouze v Lotyšsku

V úterý Mezinárodní hokejová federace IIHF konečně rozlouskla nejožehavější otázkzu posledních týdnů. Kvůli bezpečnostní situaci v Bělorusku, která tam zvlášť po loňských srpnových prezidentských volbách, které pošesté vyhrál Alexandr Lukašenko a po kterých v zemi vypukly několikatýdenní demonstrace proti jeho režimu, se už dříve Rada IIHF rozhodla o odebrání pořadatelství letošního hokejového světového šampionátu Bělorusku a tak se řešila nyní buduoucnost tohoto svátku. Ve hře bylo několik variant. Vedle Lotyšska, které mělo původně s Běloruskem MS spolupořádat, se mohlo MS odehrát i v Dánsku či na Slovensku, nakonec se bude hrát od 21. května do 6. června pouze v Lotyšsku.
Zlatá medaile pro vítěze hokejového MS

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný spolupořadatel MS

Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového spolupořadatele letošního hokejového světo vého šampionátu - poté, co vše začalo rozhodnutím Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o odebrání pořadatelství MS Bělorusku - skončit. Mluvilo se dosud o Dánsku a Slovensku, jako o možných nových spolujpořadatelích MS. A nebo pak o variantě hovořící o Lotyšsku jako o jediném pořadateli. Nyní se ale objevila nová možná varianta. Lotyšsku totiž nabídla pomoc sousední Litva. Jak to nakonec všechno dopadne, to bude jasné do dvou až tří týdnů.
Medaile, o které se hraje na MS

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti odebrání MS

Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku, nenechá na sebe dlouho čekat. Běloruští organizátoři se v úterý totiž nechali slyšet, že právě pondělní rozhodnutí je bezdůvodné a byl tak tím vytvořen precedens.
Hokej

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v hokeji patřícího Bělorusku. Sám šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel byl před týdnem kvůli tomu v Bělorusku na návštěvě u tamního prezidenta Alexandra Lukašenka, po státech se pak nyní proti běloruskému pořadatelství ozvalo i několik sponzorů v čele se Škoda Auto. V pondělí v podvečer na zasedání Rady IIHF přišlo ono rozhodnutí. Bělorusku skutečně nebude pořádat letošní hokejové MS konající se od 21. května do 6. června. IIHF teď bude jednat o novém pořadateli.
Medaile, o které se hraje na hokejovém MS

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát přesunout?

Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne nejpozději do konce ledna, už v pondělí 18. ledna se schází Rada Mezinárodní hokejové federace IIHF, aby pouze už jen formálně odebrala pořadatelství letošního MS Bělorusku. Od loňského srpna totiž postupně sílil tlak na IIHF poté, co byl v Bělorusku zvolen již pošesté prezidentem Alexandr Lukašenko, jenž pak tvrdě zasáhl proti protestujícím, opozičním aktivistům a novinářům. Nastává tak tedy nyní logická otázka: kam bude letošní MS konající se od 21. května do 6. června přeloženo?
Medaile, o které se hraje na hokejovém MS

Po Škodě Auto tlačí na IIHF kvůli MS v Bělorusku další sponzor. Tentokrát Liqui Moly

Nejen česká automobilka Škod Auto, která už několik let sponzoruje hokejové mistrovství světa. Nyní se k této společnosti přidává další sponzor, tentokrát německý výrobce motorových olejů Liqui Moly. I on teď tlačí na Mezinárodní hokejovou federaci IIHF tím, že hrozí, že nebude sponzorovat letošní hokejové mistrovství světa, pokud se bude konat v Bělorusku.
Škoda Auto, a.s.

Škoda Auto nebude sponzorovat hokejové MS, pokud se bude konat v Bělorusku

V pátek se před mladoboleslavským sídlem firmy Škoda Auto sešlo hned několik Bělorusů žijících v České republice, kteří tak dali najevo české automobilce, aby zvážila sponzorství hokejového světového šampionátu, pokud by se měl letos konat v Bělorusku. Tehdy ještě vedoucí komunikace Škody Tomáš Kotera uvedl následující slova: "Vývoj událostí v Bělorusku s obavami a velice pečlivě sledujeme. Vnímáme svou spoluzodpovědnost v oblasti lidských práv a podporujeme otevřený dialog založený na rovnosti." O den později už Škoda Auto jasně říká, že pokud se letos MS bude konat v Bělorusku, nebude ho sponzorovat.
Hokej, ilustrační foto

Pardubice mají opět problém s dopingem. Tentokrát se do pasti chytil Mandát

Jen pár měsíců poté, co hokejovými Pardubicemi cloumala kauza útočníka Roberta Kousala, jenž byl kvůli řízení auta pod vlivem omamných látek, které se ale u něj nakonec neprokázaly, vyřazen v listopadu loňského roku z kádru pardubického A-týmu, se objevil další pozitivní dopingový test u dalšího pardubického hokejisty. Tentokrát se jedná o pětadvacetiletém útočníkovi Janu Mandátovi, jež se měl být pozitivně testován na doping již 13. prosince po duelu s Libercem. Na základě oznámení Antidopingového výboru ČR tak předseda discplinární komise Viktor Ujčík rozhodl, že Mandátovi pozastaví činnost v soutěžích pod hlavičkou Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).
Česká "dvacítka" na MS (ilustrační foto)

Český hokej v krizi? Nejen kluby se ohrazují proti kritice šéftrenéra Pešána

Několik dní poté, co skončilo letošní mistrovství světa hokejových juniorů v kanadském Edmontonu, kde čeští reprezentanti skončili ve čtvrtfinále a kde dokázali vyhrát jedině překvapivě nad Ruskem 2:0 a nad slabým Rakouskem 7:0, se k tomuto šampionátu vyjádřil svazový šéftrenér a zároveň i kouč národního A-týmu Filip Pešán. Ten si nebral servítky, když ve svém projevu obvinil extraligové kluby, že v nich nepanuje dobrá pracovní morálka a že se tak nemůžeme divit, že česká reprezentace na mládežnické scéně už dlouho zaostává za ostatními. Reakce nejen na tato ostrá slova nenechaly na sebe dlouho čekat. Ozval se třeba bývaý reprezentační kouč Alois Hadamczik a nebo hned několik extraligových klubů. Rázem se tak ukázalo, že český hokej se nachází v krizi.
Medaile, o které se hraje na hokejovém MS

Dva dny po návštěvě u Lukašenka: Fasel má obavy o schopnost Běloruska pořádat MS

Pouhé dva dny po návštěvě Běloruska, kde se setkal a dokonce se i objal s tamním prezidentem Alexandrem Lukašenkem, se kterým mluvil o tamní situaci a možnosti pořádání letošního hokejového světového šampionátu v běloruském Minsku, se samotný šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel nechává slyšet, že má obavy z toho, zda je Bělorusko schopné letos hokejový šampionát uskutečnit.
MS v hokeji

Nepřekonatelná překážka. Češi ve čtvrtfinále nestačili na Kanadu a na MS U20 končí

Před čtvrtfinálovým soubojem na letošním juniorském mistrovství světa asi jen málokdo z českých fanoušků věřil, že by aw snad svěřenci kouče Karla Mlejnka mohli měřit s domácí Kanadou, která do té doby na světovém šampionátu v Edmontonu dominuje ve všech možných ohledech. Jejich skepticismus se nakonec v noci na neděli středoevropského času potvrdil. Prakticky rozhodla už první dvacetiminutovka, kdy Češi inkasovali dvě branky. Nakonec ještě Kanaďané přidali jednu branku a zámořští hokejisté tak vyhráli 3:0. Čechům ke zdramatizování zápasu nepomohlo ani jejich 29 střel.
Hokej MS20: Česko vs Kanada

Češi na MS hokejistů do 20 let skončili. S Kanadou prohráli 0:3

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále juniorského mistrovství světa v Edmontonu s Kanadou 0:3 a turnaj pro ně končí. Obhájci zlatých medailí si rozhodující dvoubrankový náskok vypracovali již v první třetině, třetí gól přidali při české power play v závěru zápasu.
Hokej, ilustrační foto

Čeští hokejoví mladíci už znají svého čtvrtfinálového soupeře na MS. Bude jím Kanada

Poté, co se českým hokejistům na Silvestra podařilo postoupit do čtvrtfinále ze čtvrtého místa skupiny B díky své výhře nad Rakouskem 7:0, čekali svěřenci kouče Karla Mlejnka pouze na to, s kým se v něm nakonec utkají. Výhra Kanady nad Finskem 4:1 rozhodla o tom, že se s Čechy utkají domácí reprezentanti země javorového listu. Pro české reprezentanty to tak bude na šampionátu v Edmontonu další velmi těžká překážka.
Hokej, ilustrační foto

Česká hokejová dvacítka postoupila do čtvrtfinále na MS. Rakousko porazila 7:0

Poté, co v úterý česká hokejová reprezentace do dvaceti let na světovém šampionátu této věkové kategorie konající se v Edmontonu prohráli 0:7 s Američany, čekala je poslední překážka ve skupině B a to Rakousko. S ním musela nutně bodovat, aby se dostala do vytouženého čtvrtfinále. Svěřencům Karla Mlejnka se to podařilo více než dobře, neboť nad Rakušany nakonec Češi vyhráli jasně 7:0 a nyní čekají s kým se v sobotu utkají.
MS v hokeji 2019

Češi další překvapení na turnaji juniorů nepřidali. S Američany prohráli jasně 0:7

Senzační výhra českého národního týmu hráčů do 20 let ve druhém utkání nad Ruskem 2:0 mohla české fanoušky navnadit na další zápas svěřenců kouče Karla Mlejnka a doufali, že by mohli něco podobného předvést i v úterý proti Američanům. Zpčátku to vypadalo velmi nadějně, neboť Čechům se dařilo udržet skóre 0:0 do konce první třetiny a ještě k tomu dokázali přidat několik svých šancí. Zlom však přišel ve druhé třetině, kdy se zámořskému týmu podařilo vstřelit rychle tři góly. K těm Američani přidali ještě další čtyři, navíc jim pomohli Češi svými vyloučeními a tak tedy nakonec hokejisté hvězd a pruhů vyhráli jasně a s přehledem 7:0

1 2 3 4

Další články

Ze společnosti

Otevření kultury? Chinaski slavili koncertem pro tisíce lidí!

Otevření kultury? Chinaski slavili koncertem pro tisíce lidí!

Skupina Chinaski, houslový virtuos Pavel Šporcl a divadelní hosté dnes vystoupili na pilotním koncertu s názvem Šance pro kulturu na Křižíkově fontáně na Výstavišti v Praze. Za přísně dodržovaných protiepidemických opatření mohlo až 2500 diváků být v sektorech na sezení i na stání.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Antigenní testování na koronavirus, ilustrační foto

Kraje obdrží do 19. května testy, mají školám vystačit do půlky června

Nejpozději do středy 19. května obdrží kraje dodávku antigenních testů pro školy, které by měly školám vystačit do 13. června. Distribuční seznamy pro dodávku budou stanoveny na základě údajů o počtu pracovníků a žáků, které školy vykázaly v dotaznících. Do 21. května má ministerstvo školství v rezervách 600.000 antigenních testů na covid-19. Ministerstvo to školám napsalo v dopise, který má ČTK k dispozici.

před 3 hodinami

Rotterdam je s 610 000 obyvateli druhé největší nizozemské město. Jedná se také o největší evropský přístav, město moderní architektury a zároveň město velkého historického významu.

Nizozemsko a Belgie oznámily zmírnění protiepidemických opatření

Nizozemský premiér Mark Rutte dnes oznámil plán na další zmírnění protiepidemických opatření v zemi s platností od 19. května. Podmínkou je pokles počtu hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče o 20 procent do pondělí, kdy vláda definitivně rozhodne. Belgie plánuje zrušit téměř všechna stávající omezení od 9. června, podmínkou je nanejvýš 500 pacientů na JIP a naočkovaných 80 procent dospělých z více ohrožených skupin, píší belgická média.

před 4 hodinami

Požáry lesu v ČR (léto 2015)

Hasiči dnes zasahovali po celém Česku, likvidovali požáry lesa

Hasiči dnes na několika místech v Česku likvidovali lesní požáry. Zásahy jim komplikoval především silný vítr. U požáru lesa poblíž Černovic na Blanensku vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Na Brněnsku, Vsetínsku a Olomoucku vyhlásili druhé stupně. Požáry v přírodě jsou častější, když delší dobu neprší a je sucho. Ve středu by mělo začít vydatně pršet.

před 4 hodinami

Miloš Zeman odvolil ve volbách

Členové prezidentovy ochranky dostali kvůli oslavě pokutu

Šéf policejního Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž a jeho náměstek Radim Kincl dostali kvůli oslavě na střeše pražského arcibiskupství pokutu. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz. Podle policejního prezidia spáchali přestupek, když na sobě neměli navzdory platným předpisům respirátory. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Petr Arenberger

Arenberger přiznává vedlejší příjem zhruba 30 milionů korun

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) oznámil mnohonásobně větší majetek a vyšší příjmy, než udával v předchozích letech. Vyplývá to z jeho majetkového oznámení, které odevzdal po vstupu do vlády a zveřejnil o víkendu. Nepřiznané milionové příjmy ministr ještě v minulém týdnu odmítal.

před 6 hodinami

NEC SX-9

Německo přispěje na vývoj svého prvního kvantového počítače dvě miliardy eur

Německo v následujících čtyřech letech podpoří vývoj svého prvního kvantového počítače a souvisejících technologií necelými dvěma miliardami eur (51,1 miliardy Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo hospodářství a resort vzdělání a výzkumu. Podporu německého státu musí schválit Evropská komise.

před 6 hodinami

Prezident Miloš Zeman

Zeman se dnes setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o schůzku požádala ministryně. Benešová Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Léto

Česko opět zažilo tropické počasí. Bylo přes 30 stupňů

V Česku dnes meteorologové opět zaznamenali tropické třicítky. Nejtepleji bylo v Plzni, kde naměřili 30,2 stupně Celsia. Teplotní rekordy ale padly jen na 11 ze zhruba 150 meteorologických stanic, které měří teplotu 30 a více let. ČTK to dnes řekli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

před 7 hodinami

Uprchlíci, ilustrační foto

Vláda USA zadržuje desítky tisíc dětí migrantů, tvrdí agentura

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zadržuje kolem 21.000 dětí čekajících na výsledek azylového řízení v neprůhledné síti asi 200 vládních zařízení rozprostřených ve více než 20 amerických státech. V pěti z nich přitom pobývá více než 1000 dětí naráz.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Hotel, ilustrační foto

Opatření by třetina hotelů uvolnila, až bude možný provoz bez omezení

Stávající protiepidemická opatření by podle průzkumu vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz 34 procent hotelů a penzionů odložilo na dobu, kdy bude možný jejich provoz bez omezení kapacity. Naopak co nejrychlejší rozvolnění podporuje 38 procent provozovatelů ubytovacích zařízení, podmínky ale podle nich nesmějí být tak drastické jako návrh moci obsadit nejvýše čtvrtinu kapacity.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama