Nejen fotbal, ale i hokej v Česku chce hrát. Král s Řezníčkem poslali dopis premiérovi

Několik dní poté, co poslali otevřený dopis českému premiérovi kapitáni fotbalové Sparty, Slavie a Liberce, ve kterém apelovali na Andreje Babiše, aby se co nejrychleji rozhodlo o restartu tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže a to především proto, aby tyto tři kluby nebyly nezvýhodněny v evropských pohárech. Nyní apeluje nejen na Andreje Babiše, ale i na hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou, předsedu Národní sportovní agentury Milana Hnličku a ministra zdravotnictví Jana Blatného český hokej. Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král a ředitel extraligy Josef Řezníček ve svém dopise žádají o povolení tréninků a pokračování soutěže. Učinili tak jen krátce poté, co vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 20. listopadu.

Reklama

Připomeňme, že hokejová extraliga se hrála naposledy 11. října, neboť 12. října už platilo vládní nařízení zakazující sportovcům včetně těch profesionálních trénink a to i ve vnitřních prostorech. Představitelé českého hokeje se snažili vyjednat výjimky s předchozím ministrem zdravotnictvím Romanem Prymulou, ale kvůli Prymulově kauze a jeho následném odvolání z funkce se vše protáhlo.

Kromě zmiňovaných tréninků a pokračování extraligové sezóny by pak Král společně s Řezníčkem byli rádi , kdyby se jim podařilo vyjednat i výjimky pro soustředění juniorské reprezentace před blížícím se světovým šampionátem v kanadském Edmontonu, které se bude jako již tradičně konat po Vánocích na přelomu roku.

Jak se uvádí v sobotní tiskové zprávě Českého hokeje, sami hokejisté jsou připraveni veškerá opatření vyplývající z případných výjimek dodržet a také je eventuelně doplnit. "V klubech Tipsport extraligy by byla zajištěna izolace hráčů a členů realizačních týmů včetně pravidelného testování před každým soutěžním utkáním, to znamená minimálně dvakrát týdně. Tři čtvrtiny hráčů a členů realizačních týmů navíc již nákazou prošly, což minimalizuje riziko jejího šíření," nechali se slyšet svazoví představitelé.

"Naše juniorská reprezentace je jediná ze všech deseti účastníků mistrovství světa, která nemá možnost se na něj připravovat. Na rozdíl od soupeřů nemohou reprezentanti v době, kdy do začátku vrcholného turnaje v jejich věkové kategorii zbývá osm týdnů, trénovat ani hrát zápasy," píše se pak dále v dopise Krále a Řezníčka.

Ti jsou přesvědčeni o tom, že by se junioři mohli připravovat v Litoměřicích, neboť právě tamní prvoligový klub je zapojený do projektu přípravy reprezentantů do 20 let. "V akademickém centru Litoměřice, kde se ubytování, ledová plocha i posilovny nacházejí v jediné budově, je přitom možné uskutečnit přípravu v absolutní bublině s tím, že by na ni přímo navázal odlet na světový šampionát v Kanadě," připomněli v dopise.

Zároveň upozornili na to, že stopka extraligy nikterak nepřidá některým klubovým kasám a hned několik klubů se nyní nacházejí v problémech, které se mohou zanedlouho přetavit do těch existenčních. "Některá města, která jsou majiteli a provozovateli zimních stadionů, uvažují vzhledem k výluce o rozpuštění ledových ploch, což by mělo další zásadní dopady na zbývající část sezony 2020/21," napsali konkrétně a pokračovali: "Závažnost situace si všichni plně uvědomujeme a ochrana zdraví je pro nás zásadní prioritou. Jsme nicméně přesvědčeni, že udělení výjimky pro tréninky, zápasy nejvyšší soutěže a přípravu juniorské reprezentace by s vládními opatřeními ani s cíli, které sledují, nebylo v rozporu."

Pod tímto dopisem doplnili pak svůj podpis kapitáni všech čtrnácti extraligových účastníků, přičemž i oni jsou přesvvědčeni o tom, že aktuální vládní opatření mohoui ohrozit existenci českého hokeje.

Na závěr dodejme, že kluby jako Sparta, Plzeň, Mladá Boleslav a Hradec Králové našly své útočiště během stopky v Dobříši, kde se připravují pod širým nebem, Třinec, Pardubice a Vítkovice se zase připravují v Polsku a hokejisté Karlových arů pro změnu v Německu.

Témata:  Hokej ČR, extraliga hokej EuroZprávy.cz Koronavirus

Související

Ze společnosti

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 5 minutami

před 31 minutami

Prioritou vlády je podle Maláčové návrat všech dětí do školek

Prioritou vlády by měl být návrat všech dětí do mateřských škol k 1. květnu, řekla dnes ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Rozhodnou ale epidemiologové a ministerstvo zdravotnictví, uvedla po jednání expertního týmu prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech. Přítomnost dětí ve školách a školkách je nyní omezená kvůli epidemii koronaviru.

před 33 minutami

Další uvolnění ve sportu má nastat 26. dubna, minimálně budou menší rozestupy

Další zmírnění podmínek pro amatérský sport by mělo nastat 26. dubna. Minimálně se předepsané rozestupy mezi dvojicemi sníží z deseti na šest metrů. Žádný další konkrétní závěr dnešní schůzka vrcholných představitelů sportu s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem a dalšími zástupci jeho úřadu nepřinesla.

před 38 minutami

Nová éra v archeologii. Co znamená a přináší LIDAR?

Obecně je tato zkratka mezi lidmi poměrně neznámá, ovšem mezi odborníky z řad archeologů se jedná o důležitý fenomén posledního desetiletí. Představuje totiž důležitou pomůcku jak odhalovat jinak nepatrné či jen těžko identifikovatelné stopy lidské činnosti a zástavby. Velký prostor či hustý porost přitom nejsou překážkou.

před 54 minutami

před hodinou

Předákovi ruské opozice Navalnému hrozí selhání ledvin, tvrdí lékaři

Předák ruské opozice Alexej Navalnyj, který od konce března drží hladovku ve vězení, čelí zvýšenému riziku selhání ledvin. Tvrdí to představitelé ruských lékařských odborů, kteří prozkoumali Navalného laboratorní výsledky. Lékaři však neměli možnost prozkoumat přímo Navalného zdravotní stav.

před hodinou

Rusko přemístilo několik vojenských lodí do Černého moře

Dvě ruské vojenské lodě spolu s dalšími 15 menšími plavidly dnes propluly přes Bospor do Černého moře. Lodě slouží k vylodění vojáků na pobřeží a jejich podpoře, uvedla agentura Reuters. Rusko v posledních týdnech shromažďuje vojenské oddíly u hranic s Ukrajinou, za což čelí kritice USA, NATO a evropských zemí.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

USA a Čína daly najevo ochotu spolupracovat při ochraně klimatu

Zmocněnec amerického prezidenta Joea Bidena pro otázky klimatických změn John Kerry a čínský vicepremiér Chan Čeng vyjádřili ochotu spolupracovat při ochraně klimatu. Čeng během videohovoru přivítal návrat Spojených států k pařížské klimatické dohodě, informují tiskové agentury.

před 2 hodinami

Sčítací komisaři začali roznášet papírové formuláře, otevřou se i kontaktní místa

Dnes začalo sčítání lidu přes papírový formulář. Lidé ho získají od sčítacího komisaře nebo na většině pošt, kde byla zřízena kontaktní místa pro sčítání. Jejich pracovníci poradí s vyplněním formuláře a zodpoví případné dotazy. Mluvčí sčítání Jolana Voldánová dnes doplnila, že vyplnění a odevzdání papírového formuláře se týká jen těch, kteří se nesečetli či nesečtou on-line. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Česko plánuje snížení závislosti na zemích s jinou ideovou orientací

Česká republika by měla snižovat svou strategickou závislost na zemích s odlišnou ideově-hodnotovou orientací. Plánuje to národní strategie pro čelení hybridnímu působení, kterou bude v pondělí schvalovat vláda. Dokument stanovuje, jak by se republika měla chránit před nepřátelskými hybridními hrozbami. 

před 5 hodinami

Bývalý náměstek Černý skončil i v čele klinické skupiny ministerstva

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý skončil také jako předseda koronavirové klinické skupiny ministerstva zdravotnictví a šéf Národního dispečinku lůžkové péče. Důvodem je podle něj tlak ze strany premiéra Andreje Babiše (ANO). Napsal to web Deníku N. Babiš ani ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) podle deníku na dotazy nereagovali.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama