Astronaut Kelly se vrátil na Zemi: Škodolibými vtípky z vesmírné stanice baví svět

Bajkonur - Americký astronaut Scott Kelly (52), který v kostýmu gorily a ve stavu beztíže pořádně vyděsil svého kolegu na vesmírné stanici, se vrací domů. A už se velmi těší, jak bude vyprávět další peprné historky, jak škodolibě potrápil své kamarády. Přistání návratové kabiny proběhlo podle plánu v 05:27 SEČ a její poloha už byla lokalizována.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS)

V kazašské stepi dnes přistála návratová kabina ruské rakety Sojuz. Po ročním pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) se v ní na Zemi vrátil americký astronaut Scott Kelly a ruský kosmonaut Michail Kornijenko. Spolu s nimi přiletěl také ruský kosmonaut Sergej Volkov.

Kelly a Kornijenko, kteří na ISS strávili 340 dní, se na oběžné dráze kolem Země účastnili experimentů, které by mohly pomoci při budoucích výpravách člověka na Mars.

Jednalo se o bezprecedentní rok výzkumu pro NASA, během nějž dvojice rekordmanů na ISS procestovala vesmírem více než 231 milionů kilometrů, 5440krát obkroužila Zemi a zažila 10.880 orbitálních východů a západů Slunce.

Po roce na ISS nyní na Kellyho a Kornijenka čeká série zdravotních testů, v nichž chtějí vědci NASA především zjistit dopady pobytu ve vesmíru a prostoru bez gravitace na lidské tělo.

Kelly byl prvním astronautem, který dostal šílený nápad obléci se do kostýmu gorily a ve stavu běztíže pronásledovat zaskočeného kolegu. "Chtělo to trochu humoru na zpestření roku ve vesmíru. Buď žít naplno, nebo se vrátit domů. Myslím, že udělám obojí," napsal astronaut na svém Twitteru.

A humorista je opravdu velký. Svými škodolibými vtípky získal fanoušky po celém světě. Spolu s vesmírnými kolegy si dokonce zahráli stolní tenis s kapkou vody, nebo si posílali jídlo vzduchem.

Nemůže se ale dočkat, až se dostane domů. "Těším se, až budu jíst u stolu s přáteli a rodinou a nebudu se muset bát, že mi příbor nebo jídlo uletí pryč," zavtipkoval Kelly.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zápach z úst, únava, bolest hlavy. Lékaři odhalují, co s tělem dělá…

17.02.2019 09:53 Celosvětová spotřeba masa rok od roku stoupá. Mnoho lidí si bez konzumace masa ani nedokáže…

Fotografie, které uvěřila celá CIA, zachytila Hitlera v roce 1955

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Konspirační teorie o tom, že konec nacionalistického vůdce Adolfa Hitlera byl jiný, než se…

Šaty pro ženy, sako pro muže? Podle odbornice je dnes móda úplně jiná

16.02.2019 18:28 Móda v dnešní době ztrácí bariéry mezi tím, co nosí muži a ženy. Na přednášce na mezinárodním…

Nejhledanější poklad světa může být kdekoliv. Nikdo neví, jak vypadá

16.02.2019 15:06 Kalich, ze kterého pil Ježíš Kristus při poslední večeři, a ve kterém byla zachycena jeho krev po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama