Vosková figurína prince Williama byla "aktualizována". Něco ubylo

Londýn - Slavné londýnské muzeum voskových figurín Madame Tussauds aktualizovalo vzhled prince Williama, kterému postoupila pleš. Informovala o tom agentura AFP. "Jeho vlasy byly přestylizovány a aktualizovány," komentoval diplomaticky změny mluvčí muzea.

Přidejte svůj názor

Princ William
doporučujeme

Společně s manželkou Catherine, vévodkyní z Cambridge, dostal prominentní pár také nový úbor. William má černý oblek s motýlkem a Catherine dlouhé tyrkysové šaty.

Muzeum Madame Tussaud je nejznámější muzeum voskových figurín na světě a jeho pobočky najdete v také v Amsterdamu, Hongkongu, Las Vegas, New Yorku či Praze. Toto muzeum je jednou z nejlákavějších turistických atrakcí v Londýně. Setkáte se zde s figurínami herců sportovců, státníků a všech velikánů své doby.

Jak informuje londynan.cz, své jméno muzeum získalo po známé sochařce voskových figurín z 1. poloviny 19. století Madam Tussaude. Ta si sama vytvořila i svou vlastní podobiznu, která má dodnes své čestné místo hned u vchodu do muzea. Madame Tussaude se naučila tvořit voskové modely od lékaře Filipa Curtiuse. Její první voskovou figurínou byl Voltaire, kterou vytvořila v roce 1777. První stálou expozici si zařídila na Baker Street v roce 1835. Mezi další známé osobnosti, které osobně vytvořila patří ještě Jean Jacques Rousseau, Benjamin Franklin a v pozdějších letech Horatius Nelson nebo sir Walter Scott.

Loading...
Témata: Princ William | muzea | Londýn
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mají se ve školách učit arabská čísla? Většina Američanů je proti, v Česku…

17.02.2020 09:47 Mají se děti ve školách učit arabská čísla? Otázka, se kterou lze velmi lehce potupit nejednoho…

Vědci zjistili, proč psi zívají. Důvod je jiný než u lidí

16.02.2020 22:22 Aktualizováno Lidské zívání je "nakažlivé" i pro psy, a to ať už zívá jejich páníček, nebo zcela neznámá osoba.…

Historická záhada: Jak se relikvie svatého Valentýna dostala do Čech?

14.02.2020 13:26 Aktualizováno 14. únor je dnes již tradičně známý jako den lásky a zamilovaných. Lidé po celém světě dávají svým…

Lásku si můžete uložit do trezoru. Banka nabízí neobvyklou službu

14.02.2020 08:36 Jak zajistit další růst své lásky? Prostě ji uložíte v bance lásky, radí agentura Reuters po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama