Celebrity předávaly ceny psím šampionům

Praha - Přední české celebrity přišly předat ocenění psím šampionům za vynikající výkony v různých kategoriích v minulé sezoně Zlatého chrta 2013. Vyhlášení moderovala známá milovnice chrtů Heidi Janků v novém Greyhound Parku Motol.

Přidejte svůj názor

Celebrity a pětiletá závodnice Dior, která získala nejvyšší ocenění Zlatý chrt – Velmistr Par Excellence

Vidět z auta vystupovat známou zpěvačku, herce nebo politika je pro někoho určitě příjemný zážitek. Pozorovat přijíždějící limuzínu, ze které záhy vyskočí na červený koberec chrt s atletickou figurou, který navíc tuto limuzínu vlastní, to už je opravdová rarita. I to jste ale mohli vidět, pokud jste byli na předávání "Chrtích Oscarů" v Greyhound Parku Motol. Šampionát Zlatý chrt, který každoročně pořádá Česká greyhound dostihová federace (CGDF), vyhlašuje vždy vítěze v několika kategoriích. Ti nejlepší obdrží titul Zlatý chrt – Vítěz, a pokud své prvenství v dané kategorii obhájí i v dalších sezonách, přidává se jim k získanému titulu stupeň Mistr a v dalším roce Velmistr. Ceny letošním vítězům přišli předat Dalibor Janda s dcerou Jiřinou, Marta Jandová, Heidi Janků, Tereza Mátlová, Peter Nagy, Kateřina Neumannová, Petra Svoboda, Šárka Ullrichová a Roman Vojtek.

Se svou „příjmenovkyní" Jiřinou Annou Jandovou, dcerou Dalibora Jandy, předala jednoho z chrtích Oscarů Marta Jandová. „Chrti jsou krásní psi, miluju je. Nikdy jsem žádného neměla, ale líbí se mi, jak jsou svalnatí, vychovaní a hodní k dětem," opěvovala plemeno zpěvačka. Sama psí šampiony doma nemá, ale na svých psech obdivuje jiné vlastnosti, jako například oddanost, lásku a to jí ke spokojenosti stačí. Předat takzvaného "Chrtího Oscara" přišla i Kateřina Neumannová, která si nedávno pořídila jorkšírského teriéra. Ten se bohužel s chrty nemůže v běhu měřit, a proto ho nechala doma. Úspěšná česká sportovkyně, která je zvyklá ceny spíš přebírat, než udělovat, s radostí tento úkol přijala. „Je zvláštní při předávání cen stát na druhé straně. Tím spíš, když vítězem není člověk, ale pes. Myslím, že z ceny má asi větší radost majitel. Chrt by byl určitě radši, kdyby byla soška omotaná pořádně vyuzenými buřty," komentovala s humorem udílení cen Kateřina Neumannová. Ne jeden pohled spočinul také na perfektně upravené chrtí slečně Queen Vuitton, která měla růžově nalakované drápky a ve stejné barvě i květinový přívěsek na obojku. Agáta Prachařová, která na místě oslavila své 29. narozeniny, sklidila velký úspěch, protože si své nehty nalakovala úplně stejně, jako právě Vuittonka.

Majitelé greyhoundů, kteří se sdružují v České greyhound dostihové federaci, nenechají svého psa startovat na kluzké travnaté dostihové dráze a nestaví je na start víckrát, než jednou za 24 hodin. „Chrti trénují na nejlepší závodní dráze s pískovým tělesem v Praze – Motole, kde mají vynikající podmínky pro trénink i závodění. Díky tomu mohou závodit bez problémů i ve vyšším věku, než je obvyklé v celé Evropě," řekl s hrdostí Zdenek Grondol, prezident CGDF a dodal: „na závodní dráze kontinentální Evropy stěží uvidíte chrta, kterému je 5-6 let. U nás v CGDF soutěží klidně i desetiletí chrti, na kterých vidíte, že jsou plni síly a závodění jim přináší radost." Na začátku sezony 2013 se do závodů kvalifikovalo celkem 14 greyhoundů, což je na dostihovou dráhu v Česku úctyhodný výkon, který se snad bude s nástupem skvělé dostihové dráhy v Motole nadále zvyšovat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Věštba židovského rabína předpověděla, kde začne třetí světová válka

19.03.2019 16:03 Rabín Levi Saadia Nahmani před více než 20 lety předpověděl válku mezi USA a Severní Koreou. Tehdy…

Největší tajemství Michaela Jacksona: Opravdu si nechával bělit kůži?

19.03.2019 15:28 Na konci 80. let proletěla světem zpráva o tom, že si fenomenální zpěvák Michael Jackson nechává…

Harry Potter ukrýval velké tajemství. Rowlingová ho prozradila a naštvala…

19.03.2019 09:35 Knižní sága o čarodějnickém učni Harry Potterovi ukrývala nejedno skryté tajemství. Na některá…

"Drsňačka" Michaela Jílková? Hrála v řadě známých seriálů, ale možná jste…

18.03.2019 22:10 Aktualizováno Michaelu Jílkovou si všichni pamatují jako nemilosrdnou kotelnici, která se pravidelně vrhá mezi…

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama