Moderátorka Snídaně s Novou zatočila s křečovými žílami

Praha – Moderátorka a herečka Hana Reinders Mašlíková trpí nedokonalostí, která sužuje mnoho žen. Na zevních stranách stehen si našla mikrovarixy, tedy nejmenší křečové žíly. Rozhodla se tedy navštívit vyhlášeného lékaře a svůj problém vyřešit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hana Mašlíková při prohlídce křečových žil (foto: Žilní klinika)
doporučujeme

Hana Reinders Mašlíková si našla na zevní straně stehen křečové žíly zvané mikrovarixy. Moderátorka Snídaně s Novou, která má také vlastní show v rádiu, kouzlí s Pavlem Kožíškem a současně se také připravuje na roli reportérky v muzikálu Rocky, se rozhodla navštívit vyhlášeného lékaře MUDr. Otu Schütze, který se problémy s křečovými žilami zabývá.

„Na základě klinického a ultrazvukového vyšetření je pro Hanku nejlepším způsobem, jak se zbavit mikrovarixů, sklerotizace a laser, což je v tomto případě metoda nejvhodnější a velice účinná léčba problému. Zákrok trvá přibližně dvacet minut,“ uvedl Oto Schütz, primář pražské Žilní kliniky, a dodal další výhodu zásahu: „Po sklerotizaci a laser nejsou žádná omezení, jediné doporučení je nosit 14 dní zdravotní elastickou punčochu.“

Moderátorku trápí malé žilky už asi dva roky. Rozhodla se tedy problém vyřešit. „Byla jsem odhodlaná už v létě, že tento zákrok podstoupím, ale čekala jsem, až začne zimní období, kdy je nejlepší tyto malé zákroky absolvovat,“ vysvětlila Mašlíková své počínání a načasování.

Křečové žíly jsou dědičné, nelze tedy problému předcházet. Rozhodně se však doporučuje včasné vyšetření a okamžité odstranění této estetické vady v počátku. „Myslím, že jsem se rozhodla akorát včas, nedošlo to tak daleko, že bych se musela stydět vzít si sukni nebo kraťasy, do mé práce v televizi by to skutečně nebylo moc vhodné,“ zažertovala Hanka.

Přestože jsou mikrovarixy dědičné, podle MUDr. Schütze může dojít ke zhoršení užíváním kombinované antikoncepce s estrogeny a nadváhou. Důležité je tedy navštívit specialistu ihned po objevení prvních příznaků. Na Žilní klinice se všechny zákroky provádějí bez nutnosti hospitalizace. I větší zákroky se provádějí ambulantně. Vzhledem k okamžitě viditelnému výsledu, je cena zákroku příznivá. Mašlíková navíc potvrzuje, že zákrok byl rychlý a bezbolestný.

Po zákroku moderátorka nosila dva týdny na noze speciální punčochu. Nosit punčochu po sklerotizaci je povinné, podle Mašlíkové to však vůbec není nepříjemné a v zimních měsících schované pod kalhoty si punčochy nikdo nevšimne.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajemství lidské krve: Jsou Rh negativní lidé mimozemšťané?

20.04.2019 11:22 Aktualizováno U lidí se objevují čtyři odlišné krevní skupiny. Kromě toho je ale důležitý jako takzvaný Rhesus…

Velikonoční ostrov: Proč dostalo místo opředené legendami tento podivný…

20.04.2019 11:21 Aktualizováno Jeden z nejzáhadnějších a nejizolovanějších ostrovů naší planety se nachází 3500 km od pobřeží…

Síla jarních bylinek: K čemu je dobrý medvědí česnek, petrklíč nebo…

20.04.2019 09:49 Již brzy na jaře můžete sbírat léčivé bylinky, které vám pomohou v případě zdravotních problémů,…

Vitamíny prospívají zdraví, ale i pleti. Těchto sedm potravin dokáže…

20.04.2019 08:00 Zelený čaj, kurkuma, červené ovoce, sušené ovoce, semínka, zvláště ta lněná, celozrnné potraviny a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama