Moderátorka Snídaně s Novou zatočila s křečovými žílami

Praha – Moderátorka a herečka Hana Reinders Mašlíková trpí nedokonalostí, která sužuje mnoho žen. Na zevních stranách stehen si našla mikrovarixy, tedy nejmenší křečové žíly. Rozhodla se tedy navštívit vyhlášeného lékaře a svůj problém vyřešit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hana Mašlíková při prohlídce křečových žil (foto: Žilní klinika)
doporučujeme

Hana Reinders Mašlíková si našla na zevní straně stehen křečové žíly zvané mikrovarixy. Moderátorka Snídaně s Novou, která má také vlastní show v rádiu, kouzlí s Pavlem Kožíškem a současně se také připravuje na roli reportérky v muzikálu Rocky, se rozhodla navštívit vyhlášeného lékaře MUDr. Otu Schütze, který se problémy s křečovými žilami zabývá.

„Na základě klinického a ultrazvukového vyšetření je pro Hanku nejlepším způsobem, jak se zbavit mikrovarixů, sklerotizace a laser, což je v tomto případě metoda nejvhodnější a velice účinná léčba problému. Zákrok trvá přibližně dvacet minut,“ uvedl Oto Schütz, primář pražské Žilní kliniky, a dodal další výhodu zásahu: „Po sklerotizaci a laser nejsou žádná omezení, jediné doporučení je nosit 14 dní zdravotní elastickou punčochu.“

Moderátorku trápí malé žilky už asi dva roky. Rozhodla se tedy problém vyřešit. „Byla jsem odhodlaná už v létě, že tento zákrok podstoupím, ale čekala jsem, až začne zimní období, kdy je nejlepší tyto malé zákroky absolvovat,“ vysvětlila Mašlíková své počínání a načasování.

Křečové žíly jsou dědičné, nelze tedy problému předcházet. Rozhodně se však doporučuje včasné vyšetření a okamžité odstranění této estetické vady v počátku. „Myslím, že jsem se rozhodla akorát včas, nedošlo to tak daleko, že bych se musela stydět vzít si sukni nebo kraťasy, do mé práce v televizi by to skutečně nebylo moc vhodné,“ zažertovala Hanka.

Přestože jsou mikrovarixy dědičné, podle MUDr. Schütze může dojít ke zhoršení užíváním kombinované antikoncepce s estrogeny a nadváhou. Důležité je tedy navštívit specialistu ihned po objevení prvních příznaků. Na Žilní klinice se všechny zákroky provádějí bez nutnosti hospitalizace. I větší zákroky se provádějí ambulantně. Vzhledem k okamžitě viditelnému výsledu, je cena zákroku příznivá. Mašlíková navíc potvrzuje, že zákrok byl rychlý a bezbolestný.

Po zákroku moderátorka nosila dva týdny na noze speciální punčochu. Nosit punčochu po sklerotizaci je povinné, podle Mašlíkové to však vůbec není nepříjemné a v zimních měsících schované pod kalhoty si punčochy nikdo nevšimne.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak skutečně vypadaly křížové výpravy? Archeologové rozklíčovali…

13.10.2019 16:47 Středověcí kronikáři obecně nepatří mezi nejspolehlivější komentátory historických událostí, mimo…

Ordály aneb boží soudy. Jak vypadalo středověké právo?

13.10.2019 16:21 Ve středověku platilo především právo nepsané. Pravidla se po generacích předávala ústně. Právní…

Třes rukou: Neškodná lapálie, či vážná nemoc? Naučte se poznat rozdíly

13.10.2019 12:05 Třes (tremor) rukou někdy postihne každého z nás. Může se jednat o pouhou reakci organismu na chlad…

Temná minulost Česka: Výroba jedné z nejhorších zbraní světa málem…

13.10.2019 11:26 Symbolů války ve Vietnamu, která trvala od roku 1955 do roku 1975, najdeme i dnes mnoho. Ani…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama