Moderátorka Snídaně s Novou zatočila s křečovými žílami

Praha – Moderátorka a herečka Hana Reinders Mašlíková trpí nedokonalostí, která sužuje mnoho žen. Na zevních stranách stehen si našla mikrovarixy, tedy nejmenší křečové žíly. Rozhodla se tedy navštívit vyhlášeného lékaře a svůj problém vyřešit.

Hana Mašlíková při prohlídce křečových žil (foto: Žilní klinika)
doporučujeme

Hana Reinders Mašlíková si našla na zevní straně stehen křečové žíly zvané mikrovarixy. Moderátorka Snídaně s Novou, která má také vlastní show v rádiu, kouzlí s Pavlem Kožíškem a současně se také připravuje na roli reportérky v muzikálu Rocky, se rozhodla navštívit vyhlášeného lékaře MUDr. Otu Schütze, který se problémy s křečovými žilami zabývá.

„Na základě klinického a ultrazvukového vyšetření je pro Hanku nejlepším způsobem, jak se zbavit mikrovarixů, sklerotizace a laser, což je v tomto případě metoda nejvhodnější a velice účinná léčba problému. Zákrok trvá přibližně dvacet minut,“ uvedl Oto Schütz, primář pražské Žilní kliniky, a dodal další výhodu zásahu: „Po sklerotizaci a laser nejsou žádná omezení, jediné doporučení je nosit 14 dní zdravotní elastickou punčochu.“

Moderátorku trápí malé žilky už asi dva roky. Rozhodla se tedy problém vyřešit. „Byla jsem odhodlaná už v létě, že tento zákrok podstoupím, ale čekala jsem, až začne zimní období, kdy je nejlepší tyto malé zákroky absolvovat,“ vysvětlila Mašlíková své počínání a načasování.

Křečové žíly jsou dědičné, nelze tedy problému předcházet. Rozhodně se však doporučuje včasné vyšetření a okamžité odstranění této estetické vady v počátku. „Myslím, že jsem se rozhodla akorát včas, nedošlo to tak daleko, že bych se musela stydět vzít si sukni nebo kraťasy, do mé práce v televizi by to skutečně nebylo moc vhodné,“ zažertovala Hanka.

Přestože jsou mikrovarixy dědičné, podle MUDr. Schütze může dojít ke zhoršení užíváním kombinované antikoncepce s estrogeny a nadváhou. Důležité je tedy navštívit specialistu ihned po objevení prvních příznaků. Na Žilní klinice se všechny zákroky provádějí bez nutnosti hospitalizace. I větší zákroky se provádějí ambulantně. Vzhledem k okamžitě viditelnému výsledu, je cena zákroku příznivá. Mašlíková navíc potvrzuje, že zákrok byl rychlý a bezbolestný.

Po zákroku moderátorka nosila dva týdny na noze speciální punčochu. Nosit punčochu po sklerotizaci je povinné, podle Mašlíkové to však vůbec není nepříjemné a v zimních měsících schované pod kalhoty si punčochy nikdo nevšimne.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Těhotná žena zachránila manžela před žralokem

25.09.2020 07:26 Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u souostroví Florida Keys,…

Zemřel Šerpa Ang Rita (†72), s nímž první Čechoslováci dobyli Everest

21.09.2020 15:51 Ve věku 72 let zemřel jeden z nejznámějších nepálských horolezců, Šerpa Ang Rita. Proslavil se tím,…

Sbírky Rudolfa II. byly pověstné. Co obsahovaly a co se s nimi stalo?

20.09.2020 19:52 Aktualizováno Je všeobecně známo, že císař Rudolf II. sbíral umělecké a historické předměty či kuriozity.…

Co se vařilo a jedlo na středověkých hradech? Tehdejší menu vás zřejmě…

19.09.2020 17:29 Aktualizováno Divoké hony za zvuků lesních rohů a bohaté hostiny plné masa ve velkých síních. To je jistě to, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama