Moderátorka Snídaně s Novou zatočila s křečovými žílami

Praha – Moderátorka a herečka Hana Reinders Mašlíková trpí nedokonalostí, která sužuje mnoho žen. Na zevních stranách stehen si našla mikrovarixy, tedy nejmenší křečové žíly. Rozhodla se tedy navštívit vyhlášeného lékaře a svůj problém vyřešit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hana Mašlíková při prohlídce křečových žil (foto: Žilní klinika)

Hana Reinders Mašlíková si našla na zevní straně stehen křečové žíly zvané mikrovarixy. Moderátorka Snídaně s Novou, která má také vlastní show v rádiu, kouzlí s Pavlem Kožíškem a současně se také připravuje na roli reportérky v muzikálu Rocky, se rozhodla navštívit vyhlášeného lékaře MUDr. Otu Schütze, který se problémy s křečovými žilami zabývá.

„Na základě klinického a ultrazvukového vyšetření je pro Hanku nejlepším způsobem, jak se zbavit mikrovarixů, sklerotizace a laser, což je v tomto případě metoda nejvhodnější a velice účinná léčba problému. Zákrok trvá přibližně dvacet minut,“ uvedl Oto Schütz, primář pražské Žilní kliniky, a dodal další výhodu zásahu: „Po sklerotizaci a laser nejsou žádná omezení, jediné doporučení je nosit 14 dní zdravotní elastickou punčochu.“

Moderátorku trápí malé žilky už asi dva roky. Rozhodla se tedy problém vyřešit. „Byla jsem odhodlaná už v létě, že tento zákrok podstoupím, ale čekala jsem, až začne zimní období, kdy je nejlepší tyto malé zákroky absolvovat,“ vysvětlila Mašlíková své počínání a načasování.

Křečové žíly jsou dědičné, nelze tedy problému předcházet. Rozhodně se však doporučuje včasné vyšetření a okamžité odstranění této estetické vady v počátku. „Myslím, že jsem se rozhodla akorát včas, nedošlo to tak daleko, že bych se musela stydět vzít si sukni nebo kraťasy, do mé práce v televizi by to skutečně nebylo moc vhodné,“ zažertovala Hanka.

Přestože jsou mikrovarixy dědičné, podle MUDr. Schütze může dojít ke zhoršení užíváním kombinované antikoncepce s estrogeny a nadváhou. Důležité je tedy navštívit specialistu ihned po objevení prvních příznaků. Na Žilní klinice se všechny zákroky provádějí bez nutnosti hospitalizace. I větší zákroky se provádějí ambulantně. Vzhledem k okamžitě viditelnému výsledu, je cena zákroku příznivá. Mašlíková navíc potvrzuje, že zákrok byl rychlý a bezbolestný.

Po zákroku moderátorka nosila dva týdny na noze speciální punčochu. Nosit punčochu po sklerotizaci je povinné, podle Mašlíkové to však vůbec není nepříjemné a v zimních měsících schované pod kalhoty si punčochy nikdo nevšimne.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět jak ho známe v roce 2019 skončí? Muž, který předpověděl brexit a…

09.12.2018 22:27 Aktualizováno Britský věštec Craig Hamilton-Parker se do podvědomí lidí zapsal svými proroctvími, které se na…

Miss World se stala Mexičanka de Leonová, Češka nepostoupila

08.12.2018 18:16 Novou Miss World se dnes v čínském městě San-ja stala 26letá Mexičanka Vanessa Ponceová de Leonová.

Zabíjíte doma pavouky? Experti prozradili, proč byste to dělat neměli

08.12.2018 09:32 V lepším případě je prostě vyhodíme ven, v tom horším je rozmáčkneme o stěnu, setřeme a spláchneme…

Kdo byl ve skutečnosti Jára Cimrman? Realita je komičtější než divadlo!

08.12.2018 08:45 Největší génius českého národa, který trpěl pod jhem Habsburků. Tak by se dala charakterizovat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama